Strona Główna · Prawo Rotrii · Forum Listopad 16 2019 00:28:44
Nawigacja
Różne
Strona Główna
Podstawowe informacje o Rotrii
Mapa Miasta Stołecznego Rotria i całego państwa
Geografia Rotrii
Rejestry
Obywatele i duchowieństwo
Prawo Rotrii
Forum
Władza
Konsylium Apostolskie
Prefektura Generalna
Trybunał Rotryjski
Kuria Patriarsza
Kultura
Uniwersytet Rotryjski
Muzeum Laterańskie w Rotrii
Budowle sakralne w Rotrii
Pałac i Bazylika Laterano
Historia
Kalendarz liturgiczny
Filharmonia Narodowa Rotrii
Instytut Heraldyczny
Siedziby władz Rotrii
Pałac Laterański
Pałac i Bazylika Św. Augustyna
Ważne dla Rotrii strony
Gazeta ,,Głos Rotrii"
Czat Rotrii
Gwardia Apostolska
Towarzystwo Jezusowe
Kalendarz Kazań
Inne
Kontakt
Szukaj
Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanch Uzytkownikw: 254
Najnowszy Uytkownik: Baal
Wtki na Forum
Najnowsze Tematy
Przenosiny
Odebranie obywatelstw
Urodziny Cesarza Tok...
Witam!
Obywatelstwo
Najciekawsze Tematy
Prawo Zwyczajowe [77]
Bóg- Ojciec wszy... [69]
Wolne stanowiska [61]
III Sobór Latera... [60]
List do kardynał... [60]
Ostatnie Artykuy
NK-4/2009 Dowódca G...
KN-3/2009 Rotria-Ces...
NK-3/2009 powołanie...
RP-1/2009
ST-1/2009 Kolegium J...
Zobacz Temat
Państwo Kościelne Rotria | Pozostałe | Uniwersytet Rotrii
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Bóg- Ojciec wszystkich ludzi.
August IV
Uytkownik

Postw: 62
Miejscowo: Warszawa/Wilno
Data rejestracji: 18.12.08
Dodane dnia 14-02-2009 08:10
Człowiek lubi wszystko dzielić, nieprawdaż? Podzieliło się chrześcijaństwo, dzielimy oceany, kontynenty i ziemie przedzielamy granicami. Człowike podzielił także Boga, na tego politeistycznego i monoteistycznego.\r\n \r\nWedług mnie nie ma Boga politeistów i monoteistów, jest tylko Bóg- Istota Przenikająca Wszechświat I Czas, jest Materią i Duchem, najdoskonalszym Bytem. \r\n \r\nW mojej pracy chce rozważyć pewną sprawę, która mnie nurtuje już od kilu miesięcy, chcaiłbym poprosić także Braci o opinię na temat mojego poglądu.\r\n \r\nPorównam teraz dwie religie, tak jak je nazywają religioznawcy, monoteistyczną (np.: katolicyzm) oraz politeistyczną (np.: Hinduizm).\r\n \r\nWedług mnie, ludzie na przestrzeni wieków wierzyli w tego samego Boga, Byt Doskonały, zmieniały się tylko formy kultu, dlatego też nie mozńa dzielić wiary na monoteistyczną i politeistyczną. Każda wiara ma w sobie coś z tych dwóch pojęć, każda religia jest niemal henoteistyczna (jest Jeden Bóg, któremu podlegają byty niższe). \r\n \r\nKoatolicyzm, czym popieram swą tezę henoteizmu katolickiego:\r\n- jest Jeden Bóg w Trzech Osobach,\r\n- czcimy dodatkowo aniłów i archaniołów,\r\n- czciamy wielu świętych i zmarłych,\r\n- oddajemy cześc także Matce Boskiej.\r\n \r\nJak można zauważyć chrześciajństwo posiada wiele z henotizmu i politeizmu.\r\n \r\nHinduizm, czym popieram swą tezę henoteizmu hiduskiego:\r\n- jest Jeden Byt doskonały- Brahma,\r\n- Bytowi Doskonałemu podlegają Jego aspekty (np.: miłość- Kriszna, śmierć- Kali, życie- Wisznu),\r\n- oddaje się cześc zmarłym i wcieleniom Bogów na ziemi.\r\n \r\nJak wiadać i hinduizm posiada aspekty politeizmu i henoteizmu.\r\n \r\nNa przestrzeni wieków Bóg istniał i był czczony przez wszystkich ludzi, bez względu na rasę. Niemal każda religia posiada w sobie aspekty henoteistyczne (np.: u Słowian istniał Jeden Bóg- Perun, który posiadał aspekty pomniejsze).\r\n \r\nCo Bracia powiedzą na moją, dość smiałą tezę? Być może trwam w błędzie?\r\n\r\n--\r\nmagister teologii, August IV

(-) JKM August IV\r\nKról wirtualnego Królestwa Polskiego\r\nWielki Książę Litwy\r\nKsiążę Prus
Wylij Prywatn Wiadomo
Autor RE: Bóg- Ojciec wszystkich ludzi.
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Postw: 744
Data rejestracji: 17.12.08
Dodane dnia 14-02-2009 14:45
Moim zdaniem w chrześcijaństwie jest inaczej. Bo jest tylko jeden Bóg w trzech, równych sobie osobach. A aniołowie, święci, Matka Boska, do nich modlimy się ale o to, aby wyprosili nam coś u Boga. My ich raczej podziwiamy za ich wiarę i czyny, ale nie oddajemy im boskiej czci. \r\n\r\n

(-) Marco de Zepp\r\nCardinalis Camerarius Regens\r\nPraefectus Generalis\r\nPrinceps Surmeniae\r\nRector Academiae Rotriae
Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 14-02-2009 16:12
Nie zgodzę się z WŚ, a procesje, kłanianie się relikwią (nie zawsze prawdziwym) i inne tego typu ceremoniały. Czy to nie jest oddawanie boskiej czci?

(-) JKM August IV\r\nKról wirtualnego Królestwa Polskiego\r\nWielki Książę Litwy\r\nKsiążę Prus
Wylij Prywatn Wiadomo
Sykstus I
Super Administrator

Postw: 181
Dodane dnia 14-02-2009 17:53
Wasza Królewska Mość, chyba nie zdaje sobie sprawy, że zaprezentowana tu nauka (Bóg- Ojciec wszystkich ludzi.) to czysta herezja. Jest zaprzeczeniem podstawowej dogmatyki kościoła oraz wiary chrześcijańskiej. Nie można nazywać się chrześcijaninem głosząc poglądy, że są trzy niezależne osoby boskie, jest tylko jeden Bóg. Oczywiście nie zamierzam rozwodzić się, czy prawdziwym i jedynym Bogiem jest Jahwe, Alach czy ktokolwiek inny, ale dla nas chrześcijan Bóg jest tylko jeden i to mu należy się cała cześć i chwała. Atanazjańskie Wyznanie Wiary mówi: \r\n\r\n
Ktokolwiek chce być zbawiony, musi przede wszystkim wyznawać chrześcijańską wiarę, której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, bez wątpienia zginie na wieczność.\r\nWiara zaś chrześcijańska polega na tym, abyśmy czcili jednego Boga w Trójcy, a Trójcę w jedności, nie mieszając Osób ani nie rozdzielając istoty; inna jest bowiem Osoba Ojca, inna Syna, inna Ducha Świętego, lecz Ojca i Syna, i Ducha Świętego jedno jest Bóstwo, równa chwała, współwieczny majestat.\r\nJaki Ojciec, taki Syn, taki Duch Święty: nie stworzony Ojciec, nie stworzony Syn, nie stworzony Duch Święty; wiekuisty Ojciec, wiekuisty Syn, wiekuisty Duch Święty: a jednak nie trzej wiekuiści, lecz jeden wiekuisty, jak nie trzej nie stworzeni ani trzej niezmierzeni, lecz jeden nie stworzony i jeden niezmierzony.\r\n
\r\nNawiązując do dalszej części tematu, stanowczo przeczę poglądom które w najmniejszym stopniu umniejszają chwałę i majestat Boga Ojca. Matka boska chociaż wydała na świat Jesusa Chrystusa, oraz całe zastępy aniołów i świętych nigdy nie dorównają chwale Stwórcy, są jedynie orędownikami i wystawiennikami, modlimy się do nich otaczamy ich kultem lecz nie oddajemy im boskiej czci. Wiara zaś chrześcijańska polega na tym, abyśmy czcili jednego Boga w Trójcy, a Trójcę w jedności. Amen \r\n

(-) Sanctitas Vestra Sixtus I \r\nAnnuario Pontificio,\r\nServus Servorum Dei,\r\nPrinceps sui iuris civitatis Rotriae,\r\nSummus Pontifex Ecclesiae Universalis,\r\nPrimas Rotriae, Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc
Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 14-02-2009 20:09
Zgadzam się z Bratem Karlem. Matka Boska i święci są przez nas, jak powiedziałem, raczej podziwiani za wytwanie w wierze. Są przykładem, dlatego kłaniamy się relikwiom jako autorytetowi. Ale mamy świadomośc, że są niczym jak tylko prochem wobec Boga.

(-) Marco de Zepp\r\nCardinalis Camerarius Regens\r\nPraefectus Generalis\r\nPrinceps Surmeniae\r\nRector Academiae Rotriae
Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 14-02-2009 20:40
Odpowiedź Waszej Eminencji jest głęboka, lecz przytoczę tutaj teorię pewnego filozofa (proszę wybaczyć, bodajże zwał się Spinoza): Bóg przenika wszystko, Bóg to ludzie, materia i duch, Bóg to Byt doskonały i wieczny, złączony i przenikający świat oraz ducha. Bóg jest "substancją" z której powstał Wszechświat. Nie zgodzę się jednak z Bratem Karlem, ludzie na całym świecie wierzą w to samo Bóstwo, a słowa:\r\n
Ktokolwiek chce być zbawiony, musi przede wszystkim wyznawać chrześcijańską wiarę,
\r\npowstały ku zastraszeniu. \r\nNie wiem jaki jest Bóg, być może posiada Trzy Osoby, słowa Brata Kardynała, świadczą tylko o tym, że chrześciajństwo posiada więcej z politeizmu.

Wylij Prywatn Wiadomo
Sykstus I
Super Administrator

Postw: 181
Dodane dnia 14-02-2009 22:07
Drogi Auguście! \r\n\r\nWiara nasza jest chrześcijańska nie mnie oceniać inne religie i wyznania, aczkolwiek każdy wierzący chrześcijanin powinien stosować się do Atanazjańskiego Wyznania Wiary. Mądrość tego wyzna jest ponad czasowa i wiąże nas w jedność w jedną rodzinę. Dlatego jako chrześcijanin stoję na straży wiary która jest naszą matką, naszą kolebką cywilizacyjną. Bo jeden jest Bóg i jeden jest święty apostolski kościół, grzechów odpuszczenie i żywot wieczny. Amen \r\n

(-) Sanctitas Vestra Sixtus I \r\nAnnuario Pontificio,\r\nServus Servorum Dei,\r\nPrinceps sui iuris civitatis Rotriae,\r\nSummus Pontifex Ecclesiae Universalis,\r\nPrimas Rotriae, Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc
Wylij Prywatn Wiadomo
kard Lorenzo de Medici
Administrator

Postw: 193
Data rejestracji: 22.12.08
Dodane dnia 14-02-2009 23:37
Ja w pełni popieram zdanie Waszej Świątobliwości i Ekscelencji Kardynała Kamerlinga.

(-) kard Lorenzo de Medici
Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Postw: 394
Data rejestracji: 19.12.08
Dodane dnia 15-02-2009 08:47
Ja także popieram ,ich a WKM przestrzegam przed takim rozumowaniem bo z tego łatwo później wpaść w herezje
Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 15-02-2009 10:19
To jeszcze nie herezja smiley Ja także jestem wierzący, tylko nie potrafię pojąć tak dogamtycznie, jak Bracia, Boga. Dla mnie Bóg jest Ojcem wszystkich stworzeń i ludzi.\r\n\r\nMam małe pytanie do Brata Karla: Jeśli jestem muzłumaninem, to nie zostane zbawony? Tak wynika z Wyznania Wiary. smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 16-02-2009 20:45
Ja tego pytania nie zostawię, proszę udzielić mi odpowiedzi na moje poprzednie pytanie smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Dodane dnia 17-02-2009 18:36
Może ja na to pytanie odpowiem z racji ,że jestem wykładowcą Teologii i ,że Kardynałowie nie mogą teraz na forum się wypowiadać jak trwa konklawe. Nie zostanie zbawiony jeśli jest muzułmaninem ,choć wierzy w swojego Allacha gorliwiej niż nie jeden katolik w Boga ,dlatego ,że on trwa w herezji jedynie wiara katolicka to droga do zbawienia.
Wylij Prywatn Wiadomo
x Massimiliano de Medici
Uytkownik

Postw: 68
Data rejestracji: 26.12.08
Dodane dnia 17-02-2009 22:24
Ja może odstąpię od tej teorii i wypowiem się inaczej i przepraszam bo nie powinienem robić tego. W każdej religii inaczej wygląda proces jaki się dzieje z człowiekiem (duszą) po śmierci. My katolicy wierzymy w to, że nasza dusza jest rozliczana i idzie do nieba. Ale tutaj kościół często przesadza bo robi z Boga wage, która waży czego jest więcej i nawet jeśli o gram jest więcej złego to ta dusza idzie na stracenie. NIE JEST TAK! Bóg jest miłosierny i kocha każdego. On nie patrzy na nasz szablonowo tylko do każdego ma inne podejście wszak każdy jest inny ;] Wracając do odpowiedzi. Jeżeli był dobrym człowiekim, żył według zasad wyznawanych przez swoją religie to na pewno zostanie zbawiony.\r\nWszyscy wierzą w jednego i tego samego Boga tylko czasami inaczej go widzimy ;]
Wylij Prywatn Wiadomo
Arcybiskup Pietro Mancini
Uytkownik

Postw: 242
Data rejestracji: 27.01.09
Dodane dnia 17-02-2009 22:31
o Maksymilian Steph napisał/a:\r\nJa może odstąpię od tej teorii i wypowiem się inaczej i przepraszam bo nie powinienem robić tego. W każdej religii inaczej wygląda proces jaki się dzieje z człowiekiem (duszą) po śmierci. My katolicy wierzymy w to, że nasza dusza jest rozliczana i idzie do nieba. Ale tutaj kościół często przesadza bo robi z Boga wage, która waży czego jest więcej i nawet jeśli o gram jest więcej złego to ta dusza idzie na stracenie. NIE JEST TAK! Bóg jest miłosierny i kocha każdego. On nie patrzy na nasz szablonowo tylko do każdego ma inne podejście wszak każdy jest inny ;] Wracając do odpowiedzi. Jeżeli był dobrym człowiekim, żył według zasad wyznawanych przez swoją religie to na pewno zostanie zbawiony.\r\nWszyscy wierzą w jednego i tego samego Boga tylko czasami inaczej go widzimy ;]
\r\n\r\n1. Czy Brat nie neguje istnienia piekła?? Z wypowiedzi Brata może to wynikać.\r\n2. To co Brat przedstawił to tzw. "koncentryczna teoria Kościoła", która jest nie zgodna z Biblią.

(-) Arcybiskup Pietro Mancini
Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 18-02-2009 14:49
Braciszkowie, Brat Maksymilan ma rację! W prawosławiu jest min.: teoria apokastazy, która zakłada, że każdy, nawet szatan zostanie zabawiony, gduż Bóg to najmiłosierniejsza istota z wszelkich istot widzialnych i niewiadzialnych. Ja tą teorię widzę tak, Bóg grzeszników ukarze, lecz po odbyciu kary w piekle i przemyślaniu swego postępowania pójdą do nieba.\r\n\r\nWiara katolicka wcale nie jest doskonała, ale i nie jest najgorsza. Każdy człowiek podąża swą ścieżką do Boga, to ta ścieżka zostanie później oceniona.

Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 18-02-2009 15:44
Bracia, widze tu śmiałe teorie. Ale ale Bóg, chociaż jest miłosierny, jest też SPRAWIEDLIWY i SUROWY. Jak może zbawić szatana? Nie sądzę, aby on kiedykolwiek otrzymał tę łaskę.

Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 18-02-2009 15:58
Te śmiałe teorie to dogmaty prawosławia ;-)

Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 18-02-2009 16:50
Jestem katolikiem.

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Dodane dnia 18-02-2009 17:21
WKM August IV powoli napewno nie chcący wstępuje na droge herezji.Wiara katolicka to wiara w Boga który zbawi katolików i nawet jeśli będąc dobrym człowiekiem ale nie katolikiem nie zostaniesz zbawiony.Radze WKM by uważał na swoje teorie bo to powoli są teorie które można uznać za herezje
Wylij Prywatn Wiadomo
August IV
Uytkownik

Dodane dnia 18-02-2009 18:07
Według mnie moje teorie są logiczne smiley Bóg nie należy tylko dla katolików, to Bóg w którego wierzą Narody Ziemi smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Marco kard de Zepp SJ
31/07/2009 22:33
Wystarczy się zarejestrować i udzielać na forum smiley A tak w ogóle to miło mi powitać.

kilan95
31/07/2009 11:45
jak zamieszkac tutaj

Marco kard de Zepp SJ
25/07/2009 13:19
Witamy, Bracie.

Lucjusz Cardozo
24/07/2009 20:44
Witam wszystkich, nazywam się Lucjusz Cardozo i chciałbym zamieszkać w tym państwie smiley

Yamamoto Isoroku
20/07/2009 20:34
Wiele osób ma mylne wyobrażenie wirtualnych państw. Należy im wyjaśnić co i jak.

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:50
duchownym. Wtedy możesz zostać wysłany z misją do jakiegoś kraju lub coś w tym guście smiley Jak tu żyć? Tak, jak żyłbyś w Watykanie. Najlepiej udzielaj się na forum, zawsze możesz też poprosić nas o pomo

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:49
Jest z lekka nieaktualny smiley Ale wygląda to ogólnie tak, że możesz tu działać jako świecki w jakichś własnych inicjatywach, lub skończyć studia (zgłoś się na forum w dziale Uniwerstetu) i zostać duchow

Bercik91
19/07/2009 23:27
A jest jakis poradnik jak tu zyc?

kard Lorenzo de Medici
19/07/2009 12:34
W to się nie gra, nie jest to gra ale wirtualne państwo.

Bercik91
18/07/2009 23:54
jak sie wto gra?

Archiwum