Strona Główna · Prawo Rotrii · Forum Listopad 16 2019 00:55:53
Nawigacja
Różne
Strona Główna
Podstawowe informacje o Rotrii
Mapa Miasta Stołecznego Rotria i całego państwa
Geografia Rotrii
Rejestry
Obywatele i duchowieństwo
Prawo Rotrii
Forum
Władza
Konsylium Apostolskie
Prefektura Generalna
Trybunał Rotryjski
Kuria Patriarsza
Kultura
Uniwersytet Rotryjski
Muzeum Laterańskie w Rotrii
Budowle sakralne w Rotrii
Pałac i Bazylika Laterano
Historia
Kalendarz liturgiczny
Filharmonia Narodowa Rotrii
Instytut Heraldyczny
Siedziby władz Rotrii
Pałac Laterański
Pałac i Bazylika Św. Augustyna
Ważne dla Rotrii strony
Gazeta ,,Głos Rotrii"
Czat Rotrii
Gwardia Apostolska
Towarzystwo Jezusowe
Kalendarz Kazań
Inne
Kontakt
Szukaj
Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanch Uzytkownikw: 254
Najnowszy Uytkownik: Baal
Wtki na Forum
Najnowsze Tematy
Przenosiny
Odebranie obywatelstw
Urodziny Cesarza Tok...
Witam!
Obywatelstwo
Najciekawsze Tematy
Prawo Zwyczajowe [77]
Bóg- Ojciec wszy... [69]
Wolne stanowiska [61]
III Sobór Latera... [60]
List do kardynał... [60]
Ostatnie Artykuy
NK-4/2009 Dowódca G...
KN-3/2009 Rotria-Ces...
NK-3/2009 powołanie...
RP-1/2009
ST-1/2009 Kolegium J...
Zobacz Temat
Państwo Kościelne Rotria | Różne | Pałac Laterański w Rotrii
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor List do kardynałów.
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Postw: 39
Data rejestracji: 25.04.09
Dodane dnia 01-05-2009 20:48
Witam drogiego JŚ Syskstusa I, JE kardynałów ludu bożego,\r\n Z niepokojem docierają do mnie wiadomości o próbie uzależnienia Kościoła Powszechnego przez wiarę rotrio-katolicką. \r\nNie mogę się zgodzić z unifikacją Kościołą Powszechnego z Rotryjskim.\r\nWedług moich założeń oraz założeń Monarchii Neverwerld, Kościół Powszechny jest jednostką autonomiczną, jednak pod zwierzchnią władzą Patriarchy Rotrii. Jednakże najwyższą jednostką Kościoła będzie papież wybierany przez: \r\n1.Króla Monarchii Neverwerld.\r\n2.Kanclerza i Podkanclerzy Monarchii Neverwerld.\r\n3.Arcybiskupów Monarchii Neverwerld.\r\nNastępująca kandydatura kierowana byłaby do Patriarchy Rotrii, który by ją rozpatrywał. \r\nKościół Powszechny ma osobne dogmaty, liturgię i tradycję wiary.\r\nTo ogólne i najważniejsze zasady funkcjonowania Kościoła Powszechego. Proszę rownież o obecność Monarchii Neverwerld i Kościoła Powszechengo zarazem w Soborze.

(-) Adrian Marcin Trydencki, \r\nPodkanclerz Dyplomacji Monarchii Neverwerld,\r\nMagister teologii Uniwersytetu Lwowskiego.
Wylij Prywatn Wiadomo
Autor RE: List do kardynałów.
Percian de Wega
Uytkownik

Postw: 97
Data rejestracji: 04.04.09
Dodane dnia 01-05-2009 21:49
Nie wiele rozumiem.\r\nCzy Jego Świątobliwość już ustalał coś z Monarchią?\r\nSkąd docierają do Pana wiadomości o próbie "uzależnienia Kościoła Powszechnego przez wiarę rotrio-katolicką."?\r\n\r\nKościół Powszechny może mieć osobne dogmaty: to fakt, bo zasady wiary (lub czegokolwiek) jest stosunkowo łatwo wymyślić. Ale...\r\nJaka jest Wasza liturgia i tradycja?\r\n\r\nNie rozumiem zdania: "Proszę rownież o obecność Monarchii Neverwerld i Kościoła Powszechengo zarazem w Soborze."\r\n\r\nI dlaczego list ten jest skierowany, oprócz do Patriarchy, tylko do kardynałów?

Infułat Percian de Wega-Starck, Protonotariusz Apostolski\r\n\r\nRektor Generalny v-Zakonu księży Pallotynów
Edytowane przez Percian de Wega dnia 01-05-2009 21:50
Wylij Prywatn Wiadomo
Arcybiskup Pietro Mancini
Uytkownik

Postw: 242
Data rejestracji: 27.01.09
Dodane dnia 01-05-2009 21:55
Informacja dostał ode mnie, gdyż czułem się zobowiązany do poinformowana Neverwerldu, o tym co sie dzieje w sprawie KP.

(-) Arcybiskup Pietro Mancini
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 01-05-2009 22:49
Chciałbym, aby Kościół Powszchny poisadłą własną liturgię oraz tradycję, będące obok Biblii podstawną wiary. Pragnąłbym, aby Kościół Powszechny posiadał swoje przedstawicielstwo na Soborze. Jestem Podkanclerzem Dyplomacji Monarchii, więc odpowiadam za jej politykę zagranicznąsmiley

(-) Adrian Marcin Trydencki, \r\nPodkanclerz Dyplomacji Monarchii Neverwerld,\r\nMagister teologii Uniwersytetu Lwowskiego.
Wylij Prywatn Wiadomo
ks prof Victorjos kard de Zepp
Uytkownik

Postw: 514
Miejscowo: Rotria
Data rejestracji: 18.12.08
Dodane dnia 02-05-2009 03:02
Moim kardynalskim zdaniem (mam nadzieję, ze ten tytuł jest coś jeszcze wart) powinniśmy albo wystąpić z Neverweldu, albo pozotać tam jako Kościół Rotyjski. Nie do pomyślenia jest np. żeby osoba stojąca poniżej Patriarchy nosiła wyższy od nego tytuł.

NA URLOPIE. WRACA POD KONIEC SIERPNIA.
\r\n\r\n
\r\nJego Wysokość i Eminencja, Victorjos Paulosigos de Zepp, Królestwa Surmeńskiego Książę, Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał, Królewskiej Akademii Nauk prawa profesor, Uniwersytetu Rotryjskiego teologii magister
Wylij Prywatn Wiadomo
Arcybiskup Pietro Mancini
Uytkownik

Postw: 242
Data rejestracji: 27.01.09
Dodane dnia 02-05-2009 08:27
może po prostu niech zmienią tytuł i będzie po sprawie.

(-) Arcybiskup Pietro Mancini
Wylij Prywatn Wiadomo
Percip
Uytkownik

Postw: 301
Data rejestracji: 20.12.08
Dodane dnia 02-05-2009 09:09
Zgadzam się z bratem Victorem, albo występujemy z Neverlandu, albo zostajemy tam jako Kościół Rotryjski.\r\n\r\nNawet jeżeli zmienimy tytuł z Papieża na Patriarchę to jest to też bez sensu. Jeżeli mamy być jednym Kśsciołem Powszechnym to z jednym Patriarchą nie jeszcze z drugim.\r\n\r\nI przypomina mi się historia z Biskupem Rzymu i Patriarchą Kościoła Prawosławnego.

Edytowane przez Percip dnia 02-05-2009 09:10
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 15:35
Przypominam, że Kościół Powszechny chce być kościołem unickim, działającym z Rotriąsmiley Nie rozumiem niepokoju i oporu Kardynałów? smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Postw: 744
Data rejestracji: 17.12.08
Dodane dnia 02-05-2009 17:01
Ale po co tak usilnie zabiegacie o własnego papieża? Co wam to da? Satysfakcję? Jedna owczarnia - jeden pasterz. Jeden kąt w owczarni nie może mieć swojego pasterza, nawet podlaegającego temu głównemu.

(-) Marco de Zepp\r\nCardinalis Camerarius Regens\r\nPraefectus Generalis\r\nPrinceps Surmeniae\r\nRector Academiae Rotriae
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:05
Ponieważ będzie to zabezpieczenie przed MOŻLIWĄ, co podkreślam, ingerencją duchowieństwa Rotrii w Kościół Powszechny, a Papież będzie też symbolem suwerenności.

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Postw: 394
Data rejestracji: 19.12.08
Dodane dnia 02-05-2009 17:08
To znaczy ,że nie ufa nam Pan ? Skąd Pan z góry zakłada ,że będzie ingerencja z naszej strony.
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:11
Nie napisałem, że zakłądam, ze ona będzie, tylko:"przed MOŻLIWĄ, co podkreślam, ingerencją duchowieństwa Rotrii". Chę ustrzeć Kościół Powszechny przed unifikacją, a posiadanie własnego Papieża to dobre rozwiązanie.

Wylij Prywatn Wiadomo
Percian de Wega
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:13
Jestem przeciwny jakiemukolwiek połączeniu tych dwóch kościół. A właściwie jednego, bo drugi tylko... istnieje na papierze. \r\n\r\nJaką Kościół Powszechny ma tradycję? Pytam całkowicie poważnie i konkretnie. Jaką?\r\n\r\nWedług mnie Kościół Powszechny, tak jak już mówiłem, powinien zostać wchłonięty przez rotrio-katolicyzm i stać się jego diecezją. Można dodać jeszcze, że jest to Kościół Rotrio-Katolicki obrządku Newerwerldzkiego, ale uważam to za maksymalną opcję. Dlaczego? Dlatego, że Kościół Powszechny niczego sobą nie reprezentuje, a jedynie nazwę. Jeśli, zatem reprezentuje tylko nazwę powinien być rozróżniany tylko nazwę- tą nazwą, którą wyżej wspomniałem.

Infułat Percian de Wega-Starck, Protonotariusz Apostolski\r\n\r\nRektor Generalny v-Zakonu księży Pallotynów
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:15
Jestem stanowczo temu przeciwny Infułacie! Nie pozwolę na wchłonięcie Kościoła Powszechnego! a tradycję się tworzy. Rotria chyba również ją tworzyła przez określony czas!

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Postw: 394
Data rejestracji: 19.12.08
Dodane dnia 02-05-2009 17:22
Ja byłem początkowo za ale teraz jestem przeciw ponieważ myśle ,że nie jest potrzebny. I jak Bracia mówili albo działamy jako kościół Rotryjski albo wcale.Na jakie wchłonięcie ? Czy kościół Powszechny ma określony strukutry,ma swoich wiernych i kapłanów ? Jak Brat de Wega pisał jeden istnieje na papierze tylko
Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:37
Kościół Powszechny, jak na razie nie ma swoich struktur, lecz został opracowany jego statut-projekt. Kościół cieszy się również pozytywną opinią Neverwerldczyków, jako wiara narodowa, więc można założyć, że są to wierni, niewykluczone jest również misje. Mama nadzieję, jednak że zakopiemy topór woenny i doprowadzimy do satysfakcjonującego obie strony konsensusu!

Wylij Prywatn Wiadomo
Percian de Wega
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:51
Ja proponuję zejść na rozmowę teologiczną. \r\nOdkąd powstała Rotria, powstała moda na różnego typu kościoły i religię. Po co? Na pewno nie kierowała twórcami innych v-religii chęć nawracania, a jedynie obwołania siebie Papieżem lub inną tego typu funkcją. \r\nDlaczego ewangelizacja nie przynosi efektu, a Rotria, jako v-religia jest wyśmiewana? Dlatego, że powstają takie niezdrowe projekty, które chcą ugrać coś dla siebie. Po co? Nie można tego zrobić razem? Pod egidą Państwa Kościelnego, które jako v-religia istnieje najdłużej? Dlaczego tak trudno jest odrzucić rady szatana, które skłaniają do tworzenia nowych religii? Przecież to prowadzi do rozbicia! Właśnie dlatego nigdy v-religie nie będą brane na poważnie, a słowo Patriarchy nie będzie brane pod uwagę. I za to nie jest odpowiedzialne Państwo Kościelne, a właśnie inny wiery, które próbują konkurować z Rotrią. Tym samym dają pretekst innym v-krajom do strojenia sobie żartów i kpienie z religii, v-ewangelizacji oraz Państwa Kościelnego i tego kraju, który z Rotrią konkuruje.\r\n\r\nWasza Ekscelencjo, Podkanclerzy!\r\nApeluję o wzięcie pod uwagę moje słowa. smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 17:59
Dlatego dążę do zbratania z Rotrią, by umocnić Naszą pozycję. W moim interesie nie jest rozbijanie, partycypowanie, czy tworzenie nowych wyznań. "Siła w jedności", jak głosi motto, lecz istnieje również inne" Jedność w różnorodności". To ostatnie powinno obrazować nasze stosunki, dwa kościoły, połączone osobą Patriarchy, lecz niezależne i suwerenne względem siebie.smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Percian de Wega
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 18:08
W takim razie mam pomysł. Tak jak to Wasza Ekscelencja ujął w ostatnim zdaniu. smiley\r\n\r\nPatriarcha rotryjski jest głową dwóch kościołów Rotrio-Katolickiego i Powszechnego. Kościół Rotrio-Katolicki działa jak dotychczas, a Kościół Powszechny będzie otrzymał nominacje prosto z Rotrii (od Patriarchy) na tytuły kościelne. Zastrzega się, że tylko rotryjscy kardynałowie dokonują obioru Patrirarchy. Kościół Powszechny sam siebie organizuje- mam tu namyśli swoją działalność.. ewangelizacja, misje itp. Tytuł i funkcje kościelne przejmuje od Rotrii i przyjmuje od Patriarchy.

Wylij Prywatn Wiadomo
Adrian Marcin Trydencki
Uytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 18:19
Kościół Powszechny w części odwołuje się do tradycji Prawosławia, stąd zmieniono nazewnictwo dostojników kościelnych. Jednak twardo stać będę przy tym, że w Kościel Powszewchnym musi być osoba, nazwana Protoarchimandrytą podległą bezpośrednio Patrairsze, wybierana będzie przez odpowienie organy Monarchii: Króla, Kanclerza, Podkanlerzów, Marszałaka. Kandydatura odsyłana bęedzie do Rotrii, do samego Patraiachy z prośbą o opinię i nominacje. Tak też powinny wg mnie odbywać się nominacje na inne urzędy.smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Marco kard de Zepp SJ
31/07/2009 22:33
Wystarczy się zarejestrować i udzielać na forum smiley A tak w ogóle to miło mi powitać.

kilan95
31/07/2009 11:45
jak zamieszkac tutaj

Marco kard de Zepp SJ
25/07/2009 13:19
Witamy, Bracie.

Lucjusz Cardozo
24/07/2009 20:44
Witam wszystkich, nazywam się Lucjusz Cardozo i chciałbym zamieszkać w tym państwie smiley

Yamamoto Isoroku
20/07/2009 20:34
Wiele osób ma mylne wyobrażenie wirtualnych państw. Należy im wyjaśnić co i jak.

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:50
duchownym. Wtedy możesz zostać wysłany z misją do jakiegoś kraju lub coś w tym guście smiley Jak tu żyć? Tak, jak żyłbyś w Watykanie. Najlepiej udzielaj się na forum, zawsze możesz też poprosić nas o pomo

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:49
Jest z lekka nieaktualny smiley Ale wygląda to ogólnie tak, że możesz tu działać jako świecki w jakichś własnych inicjatywach, lub skończyć studia (zgłoś się na forum w dziale Uniwerstetu) i zostać duchow

Bercik91
19/07/2009 23:27
A jest jakis poradnik jak tu zyc?

kard Lorenzo de Medici
19/07/2009 12:34
W to się nie gra, nie jest to gra ale wirtualne państwo.

Bercik91
18/07/2009 23:54
jak sie wto gra?

Archiwum