Strona Główna · Prawo Rotrii · Forum Listopad 16 2019 00:04:12
Nawigacja
Różne
Strona Główna
Podstawowe informacje o Rotrii
Mapa Miasta Stołecznego Rotria i całego państwa
Geografia Rotrii
Rejestry
Obywatele i duchowieństwo
Prawo Rotrii
Forum
Władza
Konsylium Apostolskie
Prefektura Generalna
Trybunał Rotryjski
Kuria Patriarsza
Kultura
Uniwersytet Rotryjski
Muzeum Laterańskie w Rotrii
Budowle sakralne w Rotrii
Pałac i Bazylika Laterano
Historia
Kalendarz liturgiczny
Filharmonia Narodowa Rotrii
Instytut Heraldyczny
Siedziby władz Rotrii
Pałac Laterański
Pałac i Bazylika Św. Augustyna
Ważne dla Rotrii strony
Gazeta ,,Głos Rotrii"
Czat Rotrii
Gwardia Apostolska
Towarzystwo Jezusowe
Kalendarz Kazań
Inne
Kontakt
Szukaj
Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanch Uzytkownikw: 254
Najnowszy Uytkownik: Baal
Wtki na Forum
Najnowsze Tematy
Przenosiny
Odebranie obywatelstw
Urodziny Cesarza Tok...
Witam!
Obywatelstwo
Najciekawsze Tematy
Prawo Zwyczajowe [77]
Bóg- Ojciec wszy... [69]
Wolne stanowiska [61]
III Sobór Latera... [60]
List do kardynał... [60]
Ostatnie Artykuy
NK-4/2009 Dowódca G...
KN-3/2009 Rotria-Ces...
NK-3/2009 powołanie...
RP-1/2009
ST-1/2009 Kolegium J...
Zobacz Temat
Państwo Kościelne Rotria | Różne | III Sobór Laterański
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor III Sobór Laterański.
Sykstus I
Super Administrator

Postw: 181
Data rejestracji: 17.12.08
Dodane dnia 28-05-2009 17:49
Czcigodni Bracia w Chrystusie !\r\n\r\nZwołano III Sobór Laterański, którego celem jest rozwiązanie bieżących spraw ewangelizacji oraz dogmatyki kościelnej, które jakże ważne są dla naszej chwalebnej misji w v-świecie. Poniżej przedstawiam ramowy plan obrad soborowych.\r\n\r\n1. Uchwalenie nowego Kodeksu Prawa Kanoniczego.\r\n2. Powołanie instytucji do spraw ewangelizacji i diecezji.\r\n3. Powołanie prymasów i biskupów pomocniczych.\r\n4. Utrwalenie oraz ustalenie zasad, tradycji, oraz rytu kościoła.\r\n\r\nKolejność powyższych punktów soborowych jest dowolna. Na legatów soboru wyznaczam kardynała Lorenzo de Medici oraz kardynała Marco de Zepp. \r\n\r\nZ błogosławieństwem Bożym \r\n(-) Sykstus I

(-) Sanctitas Vestra Sixtus I \r\nAnnuario Pontificio,\r\nServus Servorum Dei,\r\nPrinceps sui iuris civitatis Rotriae,\r\nSummus Pontifex Ecclesiae Universalis,\r\nPrimas Rotriae, Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc
Wylij Prywatn Wiadomo
Autor RE: III Sobór Laterański.
kard Lorenzo de Medici
Administrator

Postw: 193
Data rejestracji: 22.12.08
Dodane dnia 28-05-2009 19:11
Wasza Świątobliwość, Czcigodni Bracia ! Odnośnie do punktu 2 stwierdzam, iż należy przywrócić urząd Kongregacji Świętego Oficjum, która stricte będzie zajmowała się sprawami religii, dogmatyki, ewangelizacji oraz czuwała nad jednością kościoła. Kongregacja winna ścigać gnuśnych kleryków i zwalczać herezję na łonie kościoła. Święte Oficjum powinno wypracować system kar np.za brak działań ewangelizacyjnych nakładać kary na kleryków ( po trzech czterech upomnieniach degradować niekompetentnych duchownych) wiem, że sam na siebie ukręcę bat no ale cóż, należy wprowadzić dyscyplinę. Idąc dalej odnośnie do punktu 4 wprowadził bym bulę utwierdzająca nazewnictwo Kościoła Rotryjsko-Katolickiego, obowiązek v-celibatu a także podtrzymanie Buli Dictatus patriarchae.

(-) kard Lorenzo de Medici
Edytowane przez kard Lorenzo de Medici dnia 28-05-2009 19:13
Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Postw: 744
Dodane dnia 28-05-2009 22:15
Co do punktu 2 - zgadzam się z Bratem Lorenzo. Co do 4 także.\r\n\r\nNatomiast w sprawie Kodeksu Prawa Kanonicznego przypominam tylko, że należałoby tam umieścić formuły święceń, udzielenia małżeństwa, koronacji itp.

(-) Marco de Zepp\r\nCardinalis Camerarius Regens\r\nPraefectus Generalis\r\nPrinceps Surmeniae\r\nRector Academiae Rotriae
Wylij Prywatn Wiadomo
kard Lorenzo de Medici
Administrator

Dodane dnia 28-05-2009 22:37
Zgadzam się z kard. de Zepp ale przypominam również, że Prawo Kanoniczne musi być zgodne z Bullą Węgielną no i musimy załatwić dobrego prawnika, który napisze ów Kodeks.

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Postw: 394
Data rejestracji: 19.12.08
Dodane dnia 29-05-2009 10:56
A biskupów pomocniczych nie możemy chyba powołać bo nie ma biskupa tylko ja jestem Arcybiskupem
Wylij Prywatn Wiadomo
Sykstus I
Super Administrator

Dodane dnia 31-05-2009 17:18
Fakt, faktem mamy trochę pomieszane w tej naszej hierarchii, czy Bracia mają jeszcze jakieś propozycje?

(-) Sanctitas Vestra Sixtus I \r\nAnnuario Pontificio,\r\nServus Servorum Dei,\r\nPrinceps sui iuris civitatis Rotriae,\r\nSummus Pontifex Ecclesiae Universalis,\r\nPrimas Rotriae, Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc
Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Dodane dnia 31-05-2009 17:39
Ja nie mam żadnych
Wylij Prywatn Wiadomo
Sykstus I
Super Administrator

Dodane dnia 31-05-2009 21:08
No to mamy pierwsze postanowienie, ponowne powołanie Kongregacji Świętego Oficjum.

Wylij Prywatn Wiadomo
kard Lorenzo de Medici
Administrator

Dodane dnia 03-06-2009 10:54
Więc chyba pora zamknąć Sobór. Wielka szkoda, że zabrakło Brata Victora ostatnie czasy pojawia się coraz rzadziej, może już się znudził Stolicą Apostolską? Czyżby stara gwardia umierała właśnie w takiej chwili gdy najbardziej jest potrzebna?smiley

Wylij Prywatn Wiadomo
Sykstus I
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2009 11:40
Drodzy Bracia!\r\nMi jest również przykro ale co poradzę musimy działać. Więc jak na razie trzeba wydać bulę lub brew powołującą Kongregacje Św. Oficjum następne na nowo powołać prymasów ( Zaznaczam, że godność kardynała to jedynie tytuł honorowy nic po za tym. Dlatego podkreślam, że kardynał jeśli jest duchownym musi piastować godności kościelne, kanonicze - biskup, duchowny, misjonarz) no na końcu zabrać się za Kodeks Prawa Kanonicznego. \r\n

Wylij Prywatn Wiadomo
Arcybiskup Pietro Mancini
Uytkownik

Postw: 242
Data rejestracji: 27.01.09
Dodane dnia 03-06-2009 15:30
Proponuję powołać komisję, która się zajmie się nowym kodeksem. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć lepszy kodeks.

(-) Arcybiskup Pietro Mancini
Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2009 20:15
W wakacje czas mi wróci smiley Obecnie mam dużo na głowie, jak i nasz Umiłowany Ojciec.

(-) Marco de Zepp\r\nCardinalis Camerarius Regens\r\nPraefectus Generalis\r\nPrinceps Surmeniae\r\nRector Academiae Rotriae
Wylij Prywatn Wiadomo
ks prof Victorjos kard de Zepp
Uytkownik

Postw: 514
Miejscowo: Rotria
Data rejestracji: 18.12.08
Dodane dnia 05-06-2009 05:34
Wasza Świątobliwość,\r\nPrzewielebny Soborze,\r\n\r\nZnają Bracia moje nastawienie ws. obecnych zmian, więc nie będę się na ten temat rozpisywał. Ale proszę Przewielebny Sobór o rozpatrzenie mojej propozycji.\r\n\r\nPaństwo Kościelne Rotria przestanie istnieć. Ziemie przez nie zajmowane staną się Ziemiami Rotryjskimi (Dobrami Patriarszymi). Polityczność w Rotrii przestaje istnieć - znikamy z areny międzynarodowej. Stajemy się tylko i wyłącznie Kościołem, mającym na celu ewangelizację i chrystjanizację. Kościół zarządzany byłby przez Patriarchę, Sobór itd. Dobra Patriarsze będą pod wyłącznym zarządem Patriarchy jako jego prywatną własnością.\r\n\r\nCo Bracia na to? Jeżeli są jakieś pytania, proszę pisać.

NA URLOPIE. WRACA POD KONIEC SIERPNIA.
\r\n\r\n
\r\nJego Wysokość i Eminencja, Victorjos Paulosigos de Zepp, Królestwa Surmeńskiego Książę, Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał, Królewskiej Akademii Nauk prawa profesor, Uniwersytetu Rotryjskiego teologii magister
Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Dodane dnia 05-06-2009 10:55
Mi się ten pomysł niezbyt podoba .Ja myślę coś nawet do tego podobnego ale w innej formie ,zerwać traktat z KE i z nikim takich traktatów nie podpisywać .Przez dużo staciliśmy bo postrzegają nas jako kościół jednego państwa . Jak napisałem w artykule w ,,Nowej Myśli" nasz autorytet spada ,wiem co może je podnieść .Nazwiska ,oczywiście nie moje tylko np. JŚ ,Kard. de Medici,Kardynałów de Zeppów i Kard Rambazi .Bracia wasze nazwiska mogą podtrzymać Rotrię w tych trudnych czasach i te nazwiska powinny grzmieć np. w OPM
Edytowane przez Abp Tomasz du vallon SJ dnia 05-06-2009 15:53
Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 05-06-2009 18:07
Czuję się mile doceniony zdaniem Brata Tomasza i decenieniem przez niego także mojego nazwiska. Ja nie mam zdania na ten temat - z jednej strony, Państwo Kościelne to piękna tradycja, z drugiej jednak dawno już myślałem nad tym, czy nie powinna Rotria być jedynie Kościołem. Tutaj powierzam kwestię zdaniu Braci.

Wylij Prywatn Wiadomo
Percip
Uytkownik

Postw: 301
Data rejestracji: 20.12.08
Dodane dnia 05-06-2009 18:33
Też zastanawiałem się, czy Rotria nie powinna być jedynie kościołem, ale ja stwierdzam, że nie warto doprowadzać do tego. Całymi siłami budowaliśmy nową Rotrię, a teraz mamy się poddać? Mamy zostać jedynie kościołem? Nie, moim zdaniem Rotria powinna być nadal w formie państwa - kościoła. Nasz autorytet spada, ale przecież możemy przywrócić czasy świetności, jakie panowały dawniej.\r\n\r\nDobrze pewnie to bracia pamiętają. Wiadomo, że same reformy prawne nic nie dadzą bo trzeba tu jeszcze jednej rzeczy - naszej aktywności.\r\n\r\nWybory do Konsylium ciągną się tygodniami i jak widać żadne reformy nic nie pomagają - to jeden z przykładów, że sama reforma nic nie da.\r\n\r\nCo do unii z Królestwem Elderlandu - nie należy rezygnować z niej, moim zdaniem trzeba spotkać się z władzami KE i omówić tą współpracę, unię jeszcze raz.\r\n\r\nTrzeba też ożywić stosunki z KE, a nie czekać na System Gospodarczy.\r\nJa jestem jeszcze ciekawy pewnej rzeczy, co z nową stroną internetową Rotrii?\r\n\r\nhttp://www.elderland.cal.pl/rotria/index.php?id=glowna\r\n\r\nWiem, że brat Marco już kiedyś o niej wspomniał, ale co dalej? Ja się osobiście zgłaszam do pomocy.

Edytowane przez Percip dnia 05-06-2009 18:45
Wylij Prywatn Wiadomo
Marco kard de Zepp SJ
Super Administrator

Dodane dnia 05-06-2009 21:11
Ukończę ją, prawdopodobnie przed wakacjami. Proszę o zrozumienie, mam bardzo napięty harmonogram (powiedział gimnazjalista smiley). Taka jest prawda, teraz przez trzy dni (poniedziałek-środa) mnie nie będzie, potem komers, który organizuję - ale stronę dokończę i zwiększą swoją aktywnośc - najpóźniej na poczatku lipca, po koloniach.

Wylij Prywatn Wiadomo
Abp Tomasz du vallon SJ
Uytkownik

Dodane dnia 05-06-2009 21:24
Gdyby trzeba było jakieś materiały napisać,mogę pomóc
Wylij Prywatn Wiadomo
kard Lorenzo de Medici
Administrator

Dodane dnia 05-06-2009 23:50
J sądzę, że nie powinniśmy rezygnować z naszej państwowości, popieram Brata Percipe włożyliśmy wiele sił w odbudowę Stolicy Apostolskiej. Niezliczone wyrzeczenia i starania aby państwa typu Sarmacja i Scholandia nas uznały, a teraz co mamy to wszystko zaprzepaścić. Ja stawiam na wyższość kościoła nad państwem po to organizujemy owe sobory aby zmieniać i kształtować nasz cudowny i jedyny w swym rodzaju kraj. Warownym Grodem jest nasz Bóg on twierdzą nam i zbroją, wybawi nas ze wszelkich trwóg co nas tu niepokoją. Boże zachowaj Rotię, Boże zachowaj Patriarchę!!!! Tymi słowami zakończę mą mowę.

Wylij Prywatn Wiadomo
Percip
Uytkownik

Postw: 301
Data rejestracji: 20.12.08
Dodane dnia 06-06-2009 08:48
Ukończę ją, prawdopodobnie przed wakacjami.
\r\n\r\nChętnie pomogę, ale to już brat zadecyduje smiley

Edytowane przez Percip dnia 06-06-2009 08:49
Wylij Prywatn Wiadomo
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Marco kard de Zepp SJ
31/07/2009 22:33
Wystarczy się zarejestrować i udzielać na forum smiley A tak w ogóle to miło mi powitać.

kilan95
31/07/2009 11:45
jak zamieszkac tutaj

Marco kard de Zepp SJ
25/07/2009 13:19
Witamy, Bracie.

Lucjusz Cardozo
24/07/2009 20:44
Witam wszystkich, nazywam się Lucjusz Cardozo i chciałbym zamieszkać w tym państwie smiley

Yamamoto Isoroku
20/07/2009 20:34
Wiele osób ma mylne wyobrażenie wirtualnych państw. Należy im wyjaśnić co i jak.

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:50
duchownym. Wtedy możesz zostać wysłany z misją do jakiegoś kraju lub coś w tym guście smiley Jak tu żyć? Tak, jak żyłbyś w Watykanie. Najlepiej udzielaj się na forum, zawsze możesz też poprosić nas o pomo

Marco kard de Zepp SJ
20/07/2009 10:49
Jest z lekka nieaktualny smiley Ale wygląda to ogólnie tak, że możesz tu działać jako świecki w jakichś własnych inicjatywach, lub skończyć studia (zgłoś się na forum w dziale Uniwerstetu) i zostać duchow

Bercik91
19/07/2009 23:27
A jest jakis poradnik jak tu zyc?

kard Lorenzo de Medici
19/07/2009 12:34
W to się nie gra, nie jest to gra ale wirtualne państwo.

Bercik91
18/07/2009 23:54
jak sie wto gra?

Archiwum