Rotria

WŁADZE => Pałac i Bazylika Laterańska => Koronacje Patriarsze => Wątek zaczęty przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:00:34

Tytuł: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:00:34
(http://oi58.tinypic.com/214832d.jpg)


Inthronizare  Clementum  Tertium
Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III, XXVI, men. XX MMXIV AD, w Bazylice św. Jana na Lateranie

(http://img205.imageshack.us/img205/6154/piusviiqx7.jpg)

(http://www.rotria.boo.pl/KlemensIII.png)


W całej Rotrii rozbrzmiewają dzwony! Do Bazyliki Laterańskiej zbliża się długa procesja. Prowadzą ją krokiem marszowym żołnierze Gwardii Apostolskiej, za nimi zmierzają usługujący, prezbiterzy, prałaci honorowi, biskupi, potem zaś Wikariusz Generalny, niosący paliusz i pierścień oraz Arcybiskup Trydentu niosący triregnum. Następnie idzie Szambelan Patriarszy. Na końcu procesji da się zauważyć Patriarchę niesionego w złotej lektyce przez sediarii. Lud wierny wita i chwali Patriarchę. Procesja przekracza bramy Bazyliki. Korowód koronacyjny zbliża się do ołtarza, gdzie znajduje się tron patriarszy. Orszak podąża do ołtarza św. Grzegorza, gdzie spotyka kardynałów odzianych w cappa magna. Patriarcha siada na faldistorium przed ołtarzem. Podchodzą do niego kardynałowie i w imieniu wszystkich duchownych oraz swoim składają homagium:
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Nicolaus Stefano Dreder w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:03:50
Ja, kardynał-infant Juan Lorenzo de Medici y Zep przysięgam wierność i dozgonne posłuszeństwo Nowemu Biskupowi Rotrii Klemensowi III oraz, że przyczynię się do obrony wiary Kościoła Powszechnego. Tak mi dopomóż Boże w Trójcy Jedyny. Amen.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:06:46
Ja, kardynał Tomasso Domenico Mancini przysięgam wierność i dozgonne posłuszeństwo Nowemu Biskupowi Rotrii Klemensowi III oraz, że przyczynię się do obrony wiary Kościoła Powszechnego. Tak mi dopomóż Boże w Trójcy Jedyny. Amen
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:08:17
Po zakończeniu składania przysiąg korowód podąża do kaplicy Najświętszego Sakramentu, gdzie Patriarcha modli się w intencji Rotrii. Potem następuje procesja do ołtarza głównego i rozpoczęcie uroczystej Mszy pontyfikalnej. Po jej zakończeniu, Patriarcha udaje się na balkon Bazyliki Laterańskiej. Zasiada na tronie i całuje złoty Ewangeliarz. Zbliżają się Asystenci Tronu Patriarszego niosący insygnia władzy patriarszej.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:10:35
Zdejmuję mitrę Patriarsze i podaję ceremonialny Ewangeliarz.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:11:02
Patriarcha składa swą prawą rękę na Ewangeliarzu, a lewą wznosi ku górze w geście pokoju.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:13:28
My, Klemens III, przysięgamy dochować przekazanej nam Tradycji, ani niczego, co było przed nami strzeżone przez naszych umiłowanych w Panu poprzedników, ani nie naruszać, ani nie zmieniać, ani nie zezwalać na jakiekolwiek zmiany. Przeciwnie: z gorącym umiłowaniem, jako tej Tradycji uczeń i dziedzic, przysięgamy z czcią zachować przekazane dobro, ze wszystkich naszych sił i całą naszą mocą. Tak nam dopomóż Boże. Amen.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:13:50
Wikariusz Generalny podaje kardynałowi Tomasso Domenico Mancini paliusz.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:14:12
Zakładam Patriarsze paliusz.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:15:50
Przysięgamy uroczyście, że zachowamy wszystko, co jest nauczane przez Kościół Święty i co zostało zdefiniowane i ogłoszone w pierwszym rzędzie przez sobory oraz naszych poprzedników.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:17:17
Wikariusz podaje spinki.
Tytuł: Odp: Inthronizare Clementum Tertium
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:17:45
Przypinam paliusz złotymi spinkami.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:19:37
Zachowamy bez najmniejszej straty dyscyplinę i ryt Kościoła. Usuniemy z Kościoła każdego, kto ośmieliłby się działać przeciwko tej przysiędze, czy bylibyśmy to my sami, czy ktokolwiek inny. Tak nam dopomóż Boże. Amen.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:20:57
Kardynał Kamerling podchodzi przed Patriarchę, kłania się mu i nakłada na jego palec pierścień, mówiąc:
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:22:09
Przyjmij pierścień na znak wierności Prawu i Tradycji, którą właśnie przysiągłeś. Niech Pan wspomoże Cię w obronie wolności Kościoła i niech poprzez Twoją rękę, na której spoczywa ten pierścień, broni przed wszelkim grzechem.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:23:34
Następuje koronacja triregnum. Do tronu Patriarszego zbliża się Wikariusz Generalny. Kardynał Kamerling podnosi tiarę i koronuje Patriarchę słowami:
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:24:45
Weź tiarę, ozdobioną trzema koronami i bądź świadom, że jesteś Ojcem Królów i Książąt, Sługą Sług Bożych i Suwerenem Państwa Kościelnego. In nomine Patris et Filio et Spiritui Sancto.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:25:10
Po założeniu tiary, Kardynał Kamerling przyklęka i odchodzi na bok. Szambelan podaje Jego Świątobliwości mowę tronową, którą ten wygłasza.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:37:03
Cytuj
(http://www.rotria.boo.pl/KlemensIII.png)


Wasze Królewskie Mości,
Wasze Książęce Mości,
Wasze Ekscelencje,
Czcigodni Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!


Tego niezwykle pamiętnego dnia, 18 października Roku Roku Pańskiego 2014, w wyniku konklawe odbywającego się podczas Świętego Soboru Laterańskiego VI zostaliśmy po raz czwarty w Naszym życiu wybrani Biskupem Powszechnym. Jest to dla Nas niewątpliwie wielkim zaszczytem, ale i ogromnym krzyżem, który musimy wziąć na swoje barki. Jak wszyscy wiemy Stolica Apostolska znalazła się w bardzo krytycznym położeniu - śmierć Ojca Świętego i Kamerlinga Świętej Stolicy jest ogromnym ciosem, dla Nas wszystkich. Czcigodne Kolegium Kardynalskie, które od kilku pontyfikatów Naszych poprzedników było w opłakanym stanie, a śmierć ostatnich dwóch osób uprawnionych do elekcji Patriarchy nie ułatwiła rotryjczykom sytuacji. Toteż niezwłocznie po odjęciu rządów na nowo uformowaliśmy kształt Kolegium nomimując trzech Naszych Umiłowanych Synów do tej najwyższej godności. Jednak nie oznacza to wcale, że uporaliśmy się ze wszystkimi problemami borykającymi Złoty Tron. Jak wszyscy wiemy część państw konkordatowych postanowiła wypowiedzieć Nam wspominaną umowę międzynarodową, wcale nie mając obiektywnego spojrzenia na zaistniałą sytuację.

Po tragicznie zakończonym pontyfikacie Ojca Świętego Piusa IV zakończyła się pewna epoka w Państwie Kościelnym, które to straciło swoich Wielkich Synów - duchownych, którzy nienaganną postawą dumnie świadczyli o Chrystusie, Panu Naszym. Jednak czas biegnie do przodu i musimy pogodzić się ze stratą, która boli Nas wszystkich. Przez ostatnich kilka pontyfikatów, począwszy od Innocentego IV daje się zaobserwować brak stabilności na Tronie Pawłowym. Trzej kolejni Patriarchowie kończyli swoje pontyfikaty przed wcześnie, w pełni nie realizując swoich postanowień. Wszystko to znacznie odbiło się na Stolicy Apostolskiej, która z tego powodu bardzo cierpi.

Dzisiaj, tutaj przed Wami zasiadając na Złotym Tronie jesteśmy świadomi jaki ogrom pracy czeka Nas, aby odbudować autorytet - tak bardzo nadszarpnięty w ostatnich dniach. Ten ogrom pracy to krzyż, o którym wspominaliśmy na początku Naszej mowy koronacyjnej. Nie jesteśmy w stanie obiecać, co zostanie dokonane za Naszego pontyfikatu, bo historia pokazuje, że przyszłość nie jest pewna. Wiadomym powszechnie jest, że ważnym celem Naszych rządów będzie pomyśle zakończenie obrad Świętego Soboru Laterańskiego VI, którego drugą sesje wkrótce otworzymy. Obrady Soboru muszą ustalić najważniejsze i najpilniejsze sprawy związane z Kościołem, Matką Naszą na którego czele stanęliśmy.

Wszyscy doskonale wiemy, że dzień koronacji Biskupa Rotrii przynosi nagrody i wyróżnienia dla zasłużonych person Kościoła Rotryjskiego. Również i My chcemy tą tradycje utrzymać, dlatego z nadanych Nam praw obwieszczamy co następuje.

My, Klemens, z łaski Stwórcy i Pana Naszego Biskup Rotrii, Wikariusz Chrystusowy, Następca Księcia Apostołów, Ojciec Królów i Książąt, Najwyższy Kapłan Kościoła Powszechnego, Suweren Państwa Kościelnego Rotria, Sługa Sług Bożych etc. etc. etc., umiłowanym Braciom naszym, których zasługi uznajemy za szczególne, apostolskie pozdrowienia i błogosławieństwo przesyłamy, postanawiając co następuje:

1. Wynieść Czcigodnego Brata Vincenzo Oreglio de Montpellier do godności biskupa Świętego Kościoła Rotryjskiego.

2. Wynieść Czcigodnego Brata Leonardo Mario della Popoly de Bourbon do godności Kapelana Honorowego

3. Ustanowić Jego Królewską Mość Vittorio Paolino della Rovere Kawalerem Wielkiej Kollany Arcychrześcijańskiego Orderu Sykstusa III.

4. Ustanowić Jego Wysokość Marco Vittorino della Rovere Rycerzem I Klasy Orderu Maryi Matki Kościoła.

5. Ustanowić Jego Eminencję Tomasso Domenico Mancini Oficerem I Klasy Złotego Orderu Cnót Rycerskich.

6. Ustanowić Jego Eminencję Juana Lorenzo de Medici y Zep Oficerem I Klasy Złotego Orderu Cnót Rycerskich.

7. Ustanowić Jego Ekscelencję Giacinto Martino Mancini Oficerem II Klasy Orderu Cnót Rycerskich.
Pax Domini sit semper Vobiscum!

(-) Clemens III P. P.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:38:32
Po zakończeniu mowy chór rozpoczyna śpiew Te Deum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B0Os90ntfdI[/youtube]

Następnie Patriarcha podnosi się i wyrusza w procesji do zakrystii. Na tym kończy się ceremonia koronacji patriarszej.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:47:21
Cytuj
(http://oi60.tinypic.com/2moxr2a.jpg)

Umiłowany Ojcze Święty!

Przyjmij w dniu dzisiejszym moje najserdeczniejsze gratulacje i życzenia Bożego Błogosławieństwa na każde następne dni Waszego pontyfikatu.

Dziękuję Wam z całego serca, Wasza Świątobliwość za ten zaszczyt jakim jest wyniesienie mnie do godności biskupiej. Proszę nadal pamiętać, że ja skromny pracownik Winnicy Pana zawsze jestem wierny Rotrii i Kościołowi Rotryjskiemu i jemu oddany, i nigdy go nie opuszczę, a szczególnie wtedy, gdy jest w potrzebie.

Jako prezent chciałby oferować Waszej Świątobliwości ten fanon - symbol patriarszy, który w przeszłości był używany przez Ojca Świętego Innocentego IV, obecnego w nim na tej fotografii:(http://3.bp.blogspot.com/-SnPsHcmSfmY/UITk2pq6E5I/AAAAAAAAClk/jTsAbzoSm6Q/s400/fanon+05.jpg)
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Eleonora de Medici w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:50:26
Cytuj
(http://casareal.scarlana.eu/wp-content/uploads/2014/01/esc-eleonora2-208x300.png)


Wasza Świątobliwość.

W imieniu własnym oraz całego Królestwa Skarlandu, proszę przyjąć nasze najszersze życzenia wszelkiej pomyślności i wyrazy uznania względem Waszej Świątobliwości jak i całego Państwa Kościelnego. W dniu koronacji, która w tradycji chrześcijańskiej legitymizuje władzę, potwierdzając boskie prawo panowania, pragniemy życzyć Waszej Świątobliwości dużo sił i wiary, by Wasz pontyfikat przyniósł odnowę Kościoła Świętego oraz naprawił moralność jego sług. 

Z wyrazami estymy,

Eleonora I
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Giovanni Battista Orsini w Niedziela, 26 Paź 2014, 18:53:06
Czcigodny Ojcze Święty!

Chciałbym serdecznie pogratulować Jego Świątobliwości intronizacji na tron Pawłowy.
Życząc z całego serca błogosławieństwa naszego Pana w wypełnianiu obowiązków,
wielu łask oraz ze swojej strony chciałbym zapewnić o posłuszeństwie,
a dowodem niech będzie ten podarek przywieziony przeze mnie, j
ako relikwia miecza św.Piotra,niech służy ona do wzrostu ducha,
abyś Ojcze Święty tak jak św.Piotr bronił Chrystusa Jezusa naszego Pana,
bronił Matki Kościoła i nas biedne owieczki.

(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c6/Miecz_%C5%9Bw_Piotra_RB1.JPG/350px-Miecz_%C5%9Bw_Piotra_RB1.JPG)

Giovanni Battista Orsini
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Nicolaus Stefano Dreder w Niedziela, 26 Paź 2014, 19:02:28
Cytuj
(http://oi58.tinypic.com/o0b768.jpg)

Wasza Świątobliwość,


Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje w tak podniosłym dniu. Niech uroczystość Waszej intronizacji będzie pierwszym dobrym znakiem udanych rządów. Wiemy, że Państwo Kościelne po ostatnim, nagle przerwanym pontyfikacie potrzebuje odnowy, która może nastać tylko i wyłącznie w efekcie ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że Ojciec Święty wykorzysta potencjał wszystkich mieszkańców Państwa Kościelnego Rotria i odbędzie się bez szufladkowania tych, których powszechnie uważano za niepotrzebnych i niewygodnych.


Prosząc o błogosławieństwo,
Wasz uniżony sługa,
kardynał-infant Juan Lorenzo de Medici y Zep
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Giovanni Ganganelli w Niedziela, 26 Paź 2014, 19:06:27
Cytuj
(http://rotria.boo.pl/urmale.jpg)

Wasza Świątobliwość!

Niezmiernie miło mi, w imieniu całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Rotryjskiego pogratulować Wam wyniesienia na Tron Pawłowy. Zdajemy sobie sprawę jaki ogrom pracy czeka teraz Waszą Świątobliwość i Waszych najbliższych współpracowników by odbudować nadszarpniętą renomę i zaufanie Naszych Braci i Sióstr poza granicami Naszego kraju. Jednocześnie wierzymy, że żadne przeszkody nie są w stanie zniweczyć Waszych planów odnośnie swoistego katharsis Państwa Kościelnego.

Jeszcze raz życzymy pomyślności Bożej i pełni łask,
W imieniu społeczności Uniwersytetu Rotryjskiego,
ks. prof. dr net. Giovanni Ganganelli
Rektor Uniwersytetu Rotryjskiego

Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Ferenc von Nacht w Niedziela, 26 Paź 2014, 19:21:21
Cytuj
(http://i.imgur.com/AcQEnLv.png)

Wasza Świątobliwość!

W imieniu swoim oraz społeczeństwa Republiki Azymutii - nawet wyznawców azymutyzmu - pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności i gratulacje! Oby Wasza Świątobliwość dobrze poprowadziła Rotrię w tym trudnym czasie. Proszę pamiętać o przyjaźni, jaką mój kraj darzy Stolicę Apostolską.

Z wyrazami estymy,

Ferenc von Nacht vel Francis Nothing,
Prezydent Reprezentujący Kolonistów Azymutii.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Brzetyslav w Niedziela, 26 Paź 2014, 20:18:11
Czyli już wszyscy zapomnieliśmy o tym, że towarzysz papa został wybrany nielegalnie?
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Giovanni Battista Orsini w Niedziela, 26 Paź 2014, 20:39:03
Czyli już wszyscy zapomnieliśmy o tym, że towarzysz papa został wybrany nielegalnie?

Z racji tego, że jestem nowym członkiem, to chętnie zostałbym oświecony na ten temat.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Niedziela, 26 Paź 2014, 20:58:09
Nie słuchaj Bracie spamera.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Leonardo Mario della Popoly w Niedziela, 26 Paź 2014, 23:09:01
 
Cytuj
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/179/1093850_Bourbon-prez-m.png)

Wasza Świątobliwość,

chciałbym serdecznie pogratulować przyjęcia korony pawłowej, oraz podziękować za wyniesienie mnie do godności Kapelana Honorowego, mam nadzieję, że dane mi będzie jak najlepiej przysłużyć się Państwu Kościelnemu. Wierzę, że okres historii Rotrii, który właśnie się rozpoczyna da jej możliwość regeneracji, powrotu do jedności i pokoju, i przede wszystkim świętości.

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało."
                                                       Mt 9, 37z prośbą o Boże Błogosławieństwo
/-/ mons. Leonardo Mario della Popoly książę de Bourbon
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Konstanty Jerzy Michalski w Środa, 29 Paź 2014, 06:15:02
Wasza Świątobliwość,

W imieniu całej Republiki Bialeńskiej, gratulujemy tego Bożego Zaszczytu, jakim jest godność Patriarchy. Pragniemy prosić o pojednanie i zaprzestanie sporów między naszymi narodami. Przekazujemy także Waszej Świątobliwości cenne scholandzkie dzbany wykonane z czystego złota z epoki wczesnego Armina.

/-/ Komandor Konstanty Jerzy margarbia Michalski,
Minister Spraw Zagranicznych,
Republiki Bialeńskiej
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Markos Viktorjosigos w Środa, 29 Paź 2014, 15:33:47
Cytuj
Kaharonea, 29.10.2014 r.

(http://www.surmenia.org/grafika/herbmniejszy.png)

Wasza Świątobliwość!

Władze Królestwa Surmeńskiego składają Waszej Świątobliwości życzenia wszelkiej pomyślności na czas rozpoczynającego się pontyfikatu i zapewniają o swoim głębokim szacunku.

Jednocześnie wyrażamy radość z faktu, że obywatele Państwa Kościelnego Rotria zdołali opanować wewnętrzny kryzys związany z brakiem władzy po śmierci Jego Świątobliwości Piusa IV i członków Kolegium Kardynalskiego. Władza wszelka początek swój bierze w woli Narodu - wola Rotryjczyków jest dla władz surmeńskich najwyższym wyznacznikiem legalności władz. Nie jest nim zaś z pewnością plaga mikronacji - klon, to jest druga tożsamość danej osoby. Królestwo Surmeńskie, które samo przeżyło w ostatnim czasie kryzys związany z tym przykrym zjawiskiem, wyraża zdecydowany sprzeciw wobec praktyki, która ambicję i zapał i tak już nielicznych mikronautów ma osłabić przez utrzymywanie władzy w ręku jednej osoby, występującej pod wieloma różnymi nazwiskami. Z uwagi na szkodliwość takich praktyk dla całej społeczności mikronacyjnej zasługuje ona na szczególne potępienie całej tej społeczności.

Władze Królestwa Surmeńskiego życzą Waszej Świątobliwości długiego i spokojnego pontyfikatu.

/-/ Μαρκος Βηκτοριοσηγος
Ρεγεντ να Συρμενηισκο Βασηλειο
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Środa, 29 Paź 2014, 17:23:02
Wasze Królewskie i Książęce Mości!
Wasze Ekscelencje!
Umiłowani Bracia!

Dziękujemy wszystkim obecnym za uświetnienie swoją obecnością tak ważnej dla Nas samych i Rotryjczyków, uroczystości jaką jest koronacja. Za wszystkie gratulacje, życzenia, podarki do Nas skierowane bardzo dziękujemy. Zrobimy wszystko, żeby Nasz pontyfikat stał się początkiem nowej świetności Stolicy Apostolskiej.

Wciąż są osoby, które wątpią w legalność Naszej władzy, ale często te wątpliwości polegają na nierozumieniu wydarzeń, które miały miejsce. Pragniemy również przypomnieć, że niegdyś Sobór był jedną z dróg wyboru, zaraz po konklawe w wyjątkowej sytuacji. Ta wyjątkowa sytuacja miało ostatnio miejsce.

Pragniemy również poinformować, że już wkrótce rozpoczniemy podróże apostolskie do wszystkich krajów konkordatowych. Chcemy potwierdzić, pogłębić w ten sposób więzi z tymi, z którymi Stolica Apostolska ma konkordat. Stosowne obwieszczenie Dworu Patriarszego pojawi się już wkrótce.

Apostolskim Pozdrowieniem,
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Francesco Gonzaga w Czwartek, 30 Paź 2014, 19:16:20
Również składam najszczersze gratulacje.
Tytuł: Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Klemensa III
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Czwartek, 30 Paź 2014, 19:19:59
Bracie Francesco,

Dziękujemy za gratulacje i niezmiernie się cieszymy, że Brata widzimy ponownie w Stolicy Apostolskiej. Mamy nadzieję, że Brat się znowu zaangażuje, na pewno to docenimy. I zapraszamy do Nas na audiencję. Prosimy się skontaktować z Nami przez prywatną wiadomość.

Apostolskim Pozdrowieniem,