Rotria

WŁADZE => Sygnatura Apostolska => Komisja Apostolska => Wątek zaczęty przez: Stanisław Wieniawa w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 18:44:39

Tytuł: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 18:44:39
Cytuj
(http://oi62.tinypic.com/153norr.jpg)


Wasze Ekscelencje!
Najdrożsi Bracia w Chrystusie Panu

Rozpoczynamy obrady Komisji Apostolskiej i przechodzimy od razu do powiązanych ze sobą punktów, które zaproponował Wnioskodawca JE Giovanni arcybiskup Ganganelli:

Okoliczności śmierci Jego Świątobliwości Piusa IV, Jego Eminencji Cesarego de Medici i Jego Ekscelencji Piusa Facibeniego.

Opublikowana wersja wydarzeń została przedstawiona w tym wątku: http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4063.0 (http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4063.0)

Czy są osoby, które mogą potwierdzić tą wersję wydarzeń, zaprzeczyć jej lub wnieść do niej coś nowego?

Pax vobiscum!
Tytuł: Odp: Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: x. Giuseppe Bertelli w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 19:17:20
Pius IV, Cesare de Medici i Pio Maria Facibeni nie zostali zabici, lecz sami popełnili samobójstwo. Nikt nie widział ich zwłok. Możliwa jest też teza, że uciekli i skryli się gdzieś.
Tytuł: Odp: Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 19:19:31
Mamy już pierwszą wypowiedź.

Bracie Bertelli - to tylko przypuszczenia, prawda? Jeśli posiada Brat dowody, to proszę je przedstawić.

Proszę wszystkich, którzy chcą, aby zabrali tutaj głos. Może się wypowiedzieć każdy - duchowny i świecki, rotryjczyk i zagraniczny gość. Tylko musi mieć informacje na temat omawianej sprawy.
Tytuł: Odp: Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: x. Giuseppe Bertelli w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 19:25:35
Tak, przypuszczenia. Ale jeżeli nikt nie oglądał ich zwłok to można przypuszczać, że nie zostali zabici tylko popełnili samobójstwo. Tym bardziej, że kiedy wojska buntowników dotarły do Bazyliki Laterańskiej ujrzały zamknięte drzwi.
Tytuł: Odp: Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Leonardo Mario della Popoly w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 19:50:00
Czy Brat uważa zamknięte drzwi za jakiś problem.?
Czy Brata ciało możemy ujrzeć - nie - więc nie wiem co to miało sugerować, trzeba brać chociaż w odrobinie możność danej sugestii.

Od siebie proszę o zabezpieczenie dowodu nr 1/1/2015 (http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4063.0)
oraz sugeruję, że treści zawarte w tym dowodzie, które odnoszą się bezpośrednio do opisu przeprowadzania okoliczności śmierci, wskazują na sprawce (ów).
Tytuł: Odp: Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 20:28:35
Najlepiej byłoby powołać na świadka Karla Nicolausa Habsburga, który wysłał ten wątek.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 22:30:45
Nie mogę potwierdzić tej wersji, ale jej zaprzeczyć. Nikt nikogo nie zabijał, ich "v-śmierć" była tylko i wyłącznie ich wyborem. Powiedziałbym więcej, ale z tego co widzę jeden z tematów posiedzeń Komisji dotyczy bezpośrednio mnie, więc wtedy przedstawię prawdę. Jednakowoż odddaję się do dyspozycji Szacownej Komisji.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 22:36:53
Dziękuję Eminencji za wypowiedź. Oczywiście zamierzałem jutro prosić Eminencję oraz Eminencję Cosimo de Medici o wypowiedź na temat tamtych wydarzeń.

Czyli sądzi Eminencja, że trójka duchownych nie została zmuszona/zastraszona do odejścia?
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Poniedziałek, 23 Lut 2015, 23:13:54
Sądzę, że sama się zmusiła. Ten cały atak to był szwindel. Zaplanowana od początku akcja propagandowa, która miała jeszcze bardziej zepsuć opinię Rotrii.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Nicolaus Stefano Dreder w Wtorek, 24 Lut 2015, 07:04:48
Przede wszystkim musimy pamiętać, że morderstwo w rozumowaniu tradycyjnym, nie jest w mikroświecie możliwe. Tutaj nie da się tak jak w realu, podjeść do kogoś z nożem czy pistoletem. W związku z tym, ta trójka,  której dotyczą obrady Komisji nie mogła zostać zamordowana, lecz dobrowolnie wybrała uśmiercenie własnej postaci, bez żadnego przymusu.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Wtorek, 24 Lut 2015, 08:18:07
Profil może jednak usunąć Administrator forum, prawda?
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Leonardo Mario della Popoly w Wtorek, 24 Lut 2015, 11:14:21
Zgadza się, dlatego takowe działanie można podciągnąć pod akt morderstwa.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Wtorek, 24 Lut 2015, 14:17:20
Albo groźbę zabójstwa Ekscelencjo.

Proszę świadków, aby odpowiedzieli czy możliwe jest, aby ktoś groził duchownym usunięciem ich kont lub w inny sposób żądał przejęcia władzy i z tego powodu woleli odejść pod płaszczem opowiedzianej historii.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Nicolaus Stefano Dreder w Wtorek, 24 Lut 2015, 16:54:54
Usunięcie konta nie jest równe morderstwu. Dodam też, że nasi duchowni działają w wielu państwach i tam te profile się przecież uchowały. Morderstwo nie jest fizycznie możliwe w mikroświecie.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Wtorek, 24 Lut 2015, 18:21:13
Karl Nicolaus Habsburg odmówił składania wyjaśnień. Bardzo proszę Jego Eminencję Cosimo de Medici o przedstawienie swojej opinii w tej sprawie.

Również zwracam się z gorącą prośbą, aby Jego Świątobliwość Aleksander IV wypowiedział się na ten temat, jeżeli tylko jest taka jego wola.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Aleksander IV w Środa, 25 Lut 2015, 16:34:35
Czcigodni,

W chwili ogłoszenia urbi et orbi śmierci patriarchy Piusa IV, kardynała de Medici i biskupa Facibeniego, czyli 14 października 2014 o godzinie 23:36:44 byliśmy jeszcze królem Niderlandów. Nasza abdykacja, zapowiedziana tego samego dnia około północy, nastąpiła dzień później, 15 października około godziny 11, a do Rotrii przybyliśmy około 16 tego samego dnia. Wszystko co stało się przedtem nie było naszym udziałem, więc nasza wiedza opiera się jedynie o relacje kardynałów Cosimo de Medici i Tommaso Domenico Mancini. Później będąc Wicekanclerzem nabyliśmy uprawnienia administratorskie, dzięki czemu mogliśmy potwierdzić prawdziwość przedstawianych informacji nt. identycznego adresu IP Patriarchy Piusa i biskupa van Berden. Co więcej, sprawdziliśmy, iż żadna z tych osób nie korzystała z innego adresu i wszystkie ich aktywności na forum zostały zarejestrowane pod wspólnym adresem.

Dodamy również, iż przed sprawą rzekomego morderstwa Patriarchy i jego współpracowników, nic o tym nie wiedzieliśmy i było to dla Nas zaskoczeniem, większym może niż dla Rotryjczyków. Bowiem głowy państw na ogół wiedzą więcej od pozostałych obywateli, co nasuwać może wniosek, iż cała sprawa była utajniona lub spontaniczna.

W kwestii wyżej opisanej nie mamy więcej do dodania. Możemy jednak, jeśli taka będzie wola komisji, odpowiedzieć na inne pytania, związane z wydarzeniami mającymi miejsce po opisanym przez nas okresie.

Apostolskim pozdrowieniem,
(+) Alexander IV P.M.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Środa, 25 Lut 2015, 16:37:34
Bardzo serdecznie dziękuję za wypowiedź Wasza Świątobliwość. Mam jeszcze jedno pytanie - czy abdykacja Waszej Świątobliwości z tronu holenderskiego była spowodowana chęcią przybycia do Rotrii i rozpoczęcia ścieżki duchownego?
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Aleksander IV w Środa, 25 Lut 2015, 17:09:45
Nasza abdykacja została zaplanowana i ogłoszona przed wydarzeniami w Rotrii. Jednakże po abdykacji, uznaliśmy za właściwe wspomóc Stolicę Apostolską w trudnym okresie. Tak się akurat złożyło, iż ścieżka duchowna była dla nas dostępna (nie mieliśmy żony oraz nie pełniliśmy żadnych urzędów), tak więc się na nią zdecydowaliśmy, wobec braku przeszkód.

Odpowiadając jednoznacznie na pytanie: nasza abdykacja z tronu Niderlandów nie była spowodowana chęcią rozpoczęcia życia w Rotrii. Gdy podejmowaliśmy tę decyzję, nie planowaliśmy przybywać do Rotrii.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Środa, 25 Lut 2015, 18:28:47
Dziękuję Wasza Świątobliwość.

Bardzo proszę jeszcze Jego Eminencję Cosimo kardynała de Medici o zabranie głosu jako że Jego Eminencja odgrywał ważną rolę w tych wydarzeniach.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Karl Nicolaus Habsburg w Środa, 25 Lut 2015, 20:29:08
Cytuj
Wasza Świątobliwość,
Wasza Ekscelencjo,


otóż w momencie wysłania wiadomości przez Jego Ekscelencję Przewodniczącego Komisji nie składałem jakiejkolwiek deklaracji co do odmowy "składania zeznań", jak to określił Jego Ekscelencja della Popoly w tym wątku. Faktem jest, iż takich "zeznań" nie złożę, gdyż nie pozwala mi na to funkcja Najwyższego Regenta Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości i reprezentowanie Jego autorytetu, a zwłaszcza w przypadku występowania przed komisją państwa obcego. Jednocześnie jestem świadom faktu, iż moje "zeznania" wniosłyby wiele do niniejszej sprawy, a także rozjaśniłyby wiele towarzyszących jej okoliczności, co tym bardziej powoduje, iż żałuję, że takich działań, jako osoba prywatna, podjąć nie mogę.

Z wyrazami estymy,
(-) Karl Nicolaus Erzherzog von Habsburg-Lothringen
Regent Monarchii Austro-Węgierskiej
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Środa, 25 Lut 2015, 20:52:27
Wasza Cesarska i Królewska Wysokość!

Wyrażam głęboki żal, że nie możecie przedstawić swojej wersji wydarzeń, zwłaszcza że mogłoby to wiele wyjaśnić. Należy jednak uszanować tą decyzję.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Czwartek, 26 Lut 2015, 10:24:23
Czekając na wypowiedź Jego Eminencji de Medici - czy pozostali członkowie Komisji mają jakieś wnioski, pytania?
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Giovanni Ganganelli w Sobota, 28 Lut 2015, 23:12:37
Ekscelencjo Regencie,
Komisja Apostolska nie jest organem sprawiedliwości Państwa Kościelnego, została powołana do wyjaśnienia pewnych kwestii. Nie można mówić również o zeznaniach tylko o złożeniu wyjaśnień związanych z wydarzeniami w Stolicy Apostolskiej. Proszę się w końcu zdecydować czy występujecie tutaj jako osoba prywatna czy jako Regent Monarchii Austro-Węgierskiej - bo raz powołujecie się na autorytet monarchy a raz na to, ze jesteście osobą prywatną.

Ekscelencjo Przewodniczący,
Myślę, że kluczowe będą wyjaśnienia Eminencji de Medici i możliwość przejścia do pozostałych tematów. 
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Sobota, 28 Lut 2015, 23:20:43
Tak, oczywiście nadal czekamy na wyjaśnienia Eminencji de Medici. Jak wspomniał Ekscelencja Wnioskodawca - Komisja Apostolska nie ma uprawnień jurysdykcyjnych. Efektem jej prac będzie raport, który trafi do Jego Świątobliwości i za jego zgodą zostanie opublikowany.

Jutro otworzone zostaną kolejne posiedzenia omawiające następne punkty. Natomiast to wciąż pozostanie dostępne dla każdego do końca obrad Komisji, by w dowolnym momencie można było zabrać głos.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Cosimo Pietro de Medici w Środa, 04 Mar 2015, 19:42:32
Drodzy Bracia,

Nikt nikogo nie zmuszał do opuszczenia Rotrii, czy też śmierci. To była ich własna decyzja, a nie wymuszona. Podejrzewam, że główny impuls do działania dał Pius IV, który z bezradności postanowił się uśmiercić, ponieważ nie otrzymał dostępu do serwera i w związku z tym działo się później co działo, jego przyjaciele, najbliżsi współpracownicy postanowili odejść razem z nim. Wyjątkiem był Berden (identyczne ip co Pius IV), który o dziwo został (mimo, że był w komitywie z Piusem IV, Cesare de Medici, Piusem Marią Faciebenim) powierzono mu funkcję regenta, jednak nie wiadomo jakie dostał instrukcje od Piusa IV, w jaki sposób miał wykonywać swoją rolę i dlaczego akurat on zdecydował się zostać. Chciałbym również wspomnieć, że Pius IV nie był w najlepszych relacjach z realnym właścicielem serwera.

Warto również zapoznać się z: http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4068.msg30635#msg30635 oraz z http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4068.msg30635#msg30635
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Karl Nicolaus Habsburg w Środa, 04 Mar 2015, 20:08:34
Ekscelencjo Ganganelli,

byłem przekonany, iż wyraziłem się jasno - w momencie pełnienia przeze mnie funkcji Regenta Monarchii Austro-Węgierskiej reprezentuję Jego Cesarski i Królewski Majestat i nie mogę występować jako osoba prywatna przed jakąkolwiek komisją, a zwłaszcza komisją państwa trzeciego, niezależnie od tego, czy jest to organ wymiaru sprawiedliwości, czy jedynie zespół badający jakąś sprawę. Pełnienie tejże funkcji nie stanowi alter-ego mojej osoby, w związku z czym nie mogę jednocześnie być w danym momencie osobą prywatną i przedstawicielem Monarchy. Jestem świadom, iż nie mówimy tu także o złożeniu zeznań, stąd słowo to w moim oświadczeniu wzięte zostało  w cudzysłów jako nawiązanie do wypowiedzi Ekscelencji Przewodniczącego.
Moja deklaracja, czy raczej stan faktyczny, jest zatem jasna i proszę by Ekscelencja w przyszłości nie podawał jej więcej w wątpliwość.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Środa, 04 Mar 2015, 20:50:26
Drodzy Bracia,

Nikt nikogo nie zmuszał do opuszczenia Rotrii, czy też śmierci. To była ich własna decyzja, a nie wymuszona. Podejrzewam, że główny impuls do działania dał Pius IV, który z bezradności postanowił się uśmiercić, ponieważ nie otrzymał dostępu do serwera i w związku z tym działo się później co działo, jego przyjaciele, najbliżsi współpracownicy postanowili odejść razem z nim. Wyjątkiem był Berden (identyczne ip co Pius IV), który o dziwo został (mimo, że był w komitywie z Piusem IV, Cesare de Medici, Piusem Marią Faciebenim) powierzono mu funkcję regenta, jednak nie wiadomo jakie dostał instrukcje od Piusa IV, w jaki sposób miał wykonywać swoją rolę i dlaczego akurat on zdecydował się zostać. Chciałbym również wspomnieć, że Pius IV nie był w najlepszych relacjach z realnym właścicielem serwera.

Warto również zapoznać się z: http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4068.msg30635#msg30635 oraz z http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=4068.msg30635#msg30635Dlaczego odmówiono im dostępu do serwera?
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Don Tommaso I de Mancini w Czwartek, 05 Mar 2015, 00:35:18
Bo nie zapłacił za niego i za darmo chciał wymusić hasła. Wcześniej była pewna niepisana umowa między właścicielem a Biskupami Rotrii, że otrzymywali choćby nawet ograniczony dostęp do serwerów, ale w zamian za jego opłacenie.
Tytuł: Odp: I Posiedzenie Komisji Apostolskiej
Wiadomość wysłana przez: Stanisław Wieniawa w Czwartek, 05 Mar 2015, 08:32:15
To wiele wyjaśnia. Dziękuję Eminencji za wypowiedź.