Rotria

WŁADZE => Pałac Kwirynalski => Wątek zaczęty przez: Ciaran van Scharfschuetze w Poniedziałek, 04 Maj 2015, 22:37:43

Tytuł: Prośba narodu trizondalskiego
Wiadomość wysłana przez: Ciaran van Scharfschuetze w Poniedziałek, 04 Maj 2015, 22:37:43
Trizopolis, 4 maja 2015 r.
 
(http://trizondal.pl/www/forum/styles/prosilver/imageset/Maly%20Herb%20Trizondalu.png)

W imieniu narodu trizondalskiego zwracam się do Jego Świątobliwości, Aleksandra IV, w sprawie dotyczącej Administratora Apostolskiego w Trizondalu. 

Wasza Świątobliwość,
Trizondalczycy są narodem dumnym i walczącym o swoje prawa. Do tego bardzo szanującym swoją historię, kulturę i tradycję.
W ostatnich dniach przeżywamy niestety konflikt między prymasem Bertellim a częścią mieszkańców.

Ogniskiem zapalnym tego stanu był dekret, w którym ks. Bertelli ustanawiając nowe parafie pozmieniał patronów świątyń, które od dawien dawna posiadały swoich świętych opiekunów. Mieszkańcy, zwłaszcza po ostatnich problemach z utratą bazy danych Trizondalu, chronią z wielką zapalczywością każdą cząstkę historii i tradycji, jaką udało się uratować. Stąd w mojej ocenie zmiana patrona kościoła może być odczytywana przez wielu z nich jako atak na ostatnie okruchy tradycji pielęgnowanej przez mieszkańców naszych miast.
Po przyjeździe Ekscelencji Bertelli'ego, w czasie prywatnej rozmowy o parafiach, specjalnie zaznaczyłem, że nie mam nic przeciwko ustanawianiu nowych parafii pod warunkiem uszanowania już istniejących. Miałem na myśli właśnie powiązanie świątyń i wspólnot parafialnych z ich świętymi orędownikami.
Niestety efekt był, jaki był i wywołał dość duży niesmak.

Ponadto w dniu wczorajszym i dzisiejszym, Ekscelencja Bertelli pozwolił sobie w moderowanym przez siebie dziale Diecezji Trizopolis, wykasować szereg postów, wypowiedzi niezadowolonych mieszkańców, co dodatkowo dolało oliwy do ognia. Mieszkańcy Trizondalu podobne działania oceniają jednoznacznie jako cenzurę i atak na gwarantowaną im Konstytucją Trizondalu wolność słowa. Nawet władze Trizondalu nie pozwalają sobie na tego typu działania znając nasze prawa i poglądy mieszkańców. Tym bardziej cenzura wprowadzana przez osoby nie wywodzące się z Trizondalu jest odbierana z jeszcze większą ostrością.
Mając na celu uspokojenie sytuacji i chcąc uniknąć zaostrzenia stosunków między naszymi państwami, bardzo proszę Waszą Świątobliwość o rozmowę z x. Bertellim lub rozważenie zmiany na stanowisku Administratora Apostolskiego w Trizopolis.

Z szacunkiem i nadzieją na dobrą przyszłość,(-) Ciaran van Scharfschuetze
(http://e-fotek.pl/images/48638827138615074058.gif)
Prezydent Trizondalu
Tytuł: Odp: Prośba narodu trizondalskiego
Wiadomość wysłana przez: x. Giuseppe Bertelli w Poniedziałek, 04 Maj 2015, 22:39:45
Trochę nieaktualne, bo już został zmieniony Administrator Apostolski w Trizondalu ;)
Tytuł: Odp: Prośba narodu trizondalskiego
Wiadomość wysłana przez: Ciaran van Scharfschuetze w Poniedziałek, 04 Maj 2015, 23:53:18
Do nas informacja jeszcze nie dotarła.
Tytuł: Odp: Prośba narodu trizondalskiego
Wiadomość wysłana przez: Aleksander IV w Wtorek, 05 Maj 2015, 09:30:19
Wasza Ekscelencjo,

Choć mieszkamy z dala od Trizondalu, w zaciszu Pałacu Kwirynalskiego, to dostrzegamy jednak co dzieje się w odległych zakątkach mikroświata, a zwłaszcza w Kościołach partykularnych. Do naszych uszu dobiegły wieści o zdarzeniach w Trizodnalu, zaś dotychczasowy Administrator Apostolski poprosił o odwołanie z funkcji. Zapoznawszy się ze sprawą, postanowiliśmy powołać nowego zarządcę Kościoła w Trizopolis, zaś dotychczasową diecezję podnieść do rangi archidiecezji, gdyż ujęła Nas żywa wspólnota, która ochoczo dba o sprawy Kościoła.
Liczymy, iż powstałe problemy zostaną w najbliższym czasie rozwiązane, a zgoda i spokój na nowo zapanują w Kościele w Trizondalu.

Apostolskim pozdrowieniem,
(+) Alexander IV P.M.