Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Michael apo Zep

Strony: [1] 2 3 ... 44
1
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Czwartek, 11 Kwi 2013, 10:47:52 »
Nie widze jak mialoby kolidowac istnienie miasta  nadawaniu tytulow.
Uwazam ze lepiej utworzy dzial parafia i tam umiescic watki katedry, plebanii, choru, domu sierot itp., niz tworzyc dzial katedry.
Rynek miejski mialby byc miejscem luznych rozmow i twozenia karczm, przeprowadzania festynow, wystepow artystycznych itp. Jego istnienie jest konieczne.
Lepsze jest okreslenie dwor, zamiat palac, gdyz palac jest czescia dworu. Choc ni ma to w zasadzie wiekszego znaczenia w praktyce.
Umieszczenie prawa w bibliotece spowoduje jedynie utrudnienia w dostepie i zmniejszy czytelnosc. Dlatego przepisy prawa powinny byc mozliwie jak najbardziej na wierzchu, a nie najglebiej.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.

2
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Środa, 10 Kwi 2013, 21:53:21 »
Ubolewam również nad moją nieznajomością włoskiego: na tej stronie widzę, że to archidiecezja, a nie archikatedra jest pod wezwaniem Sant'Angelo in Vado (nie umiem tego przetłumaczyć :P) - czy to chodzi o św. Anioła z Vado, czy w Vado, czy jak?

EDIT:
Jest przepis powołujący parafię :) http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=2531.msg20869;topicseen#msg20869
Czy można zatem wnioskować o utworzenie działu dla parafii? (Działu, nie wątku!).Jako, że nasze księstwo nie dzieli się na mniejsze jednostki, proponuję następujące drzewko forum:

KSIĘSTWO URBINO
- Miasto Urbino
-- Dwór książęcy
-- Rynek miejski
-- Parafia pw. Św. Anioła w Urbino
-- Biblioteka książęca (miejsce publikacji różnych prac i prowadzenia bardziej twórczych dyskusji ;))
- Dziennik praw

3
Pałac Kwirynalski / Odp: Pytania do CIC
« dnia: Środa, 10 Kwi 2013, 21:50:14 »
Pozwolicie Bracia, że przyłączę się do tej ciekawej dyskusji.
Moim zdaniem podstawowym błędem CIC jest jego ton: religijny, teologiczno-dogmatyczno-moralno pouczający. Skoro Kościół Rotryjski w odwzorowywaniu Kościoła Powszechnego dotyka jedynie warstwy kulturowej, to i w swoich przepisach powinien to robić. Uważam, że w znacznej mierze Kodeks łamie postanowienia Soboru Florenckiego, mówiąc o sakramentach, konsekracjach, kwestiach wiary, jej obrony, herezji, itp...
Sugeruję, by osoby władne w tej materii przeprowadziły gruntowne zmiany lub lepiej rozpoczęły prace nad utworzeniem nowego CIC.

4
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Środa, 10 Kwi 2013, 09:09:23 »
W realnym Urbino jest to patron parafii katedralnej o ile sie nie myle.

5
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Wtorek, 09 Kwi 2013, 22:39:51 »
Chętnie więc zobaczę Brata Rafaela w roli proboszcza parafii katedralnej pw. Św. Anioła w Urbino :)

6
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Poniedziałek, 08 Kwi 2013, 20:16:17 »
Zasadniczo, to Eminencja Lorenzo jest biskupem tytularnym, co nie niesie za sobą żadnej realnej władzy w biskupstwie, a jest raczej godnością ;) De facto ordynariusza diecezji Urbino, ani nawet samej diecezji Urbino nie ma ;P (Chyba, że jakiś dokument w AAS przeoczyłem, który by taką diecezję ustanawiał).

7
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Niedziela, 07 Kwi 2013, 22:52:57 »
Biskupstwo tytularne to jedynie godność, nie niosąca za sobą żadnych realnych funkcji/uprawnień. ;) To wyróżnienie przypisane do kardynalskiej purpury.
Ufam, że parafia wkrótce powstanie. Ze swej strony dodam, że chór już się tworzy spośród utalentowanych muzyków i muzykantów Urbino i okolic. Mamy już kilkanaście głosów męskich (basy, barytony, tenorzy) i żeńskich (alty, sprany, mezzosporany), którzy będą tworzyć chór, a miejscami występować solowo. Zakupione zostały także organy kościelne oraz instrumenty dla orkiestry (klarnety, trąbki, puzony, skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy, flety, trójkąty, bębny i wiele wiele innych).  Szykuje się niezłe przedsięwzięcie.
Póki co próby odbywają się na dworze książęcym (mam nadzieję, że gospodarz nam wybaczy).

W wolnej chwili zająłem się zwiedzeniem naszej katedry. Jest to przepiękna neoklasycystyczna bryła, autorstwa Giuseppe Valadiera.

Katedra jest siedzibą biskupa Urbino, oraz punktem modlitwy dla wiernych parafii katedralnej pw. Św. Anioła.

8
Zabawy i zainteresowania / Odp: Terminator
« dnia: Niedziela, 07 Kwi 2013, 17:00:17 »
A jednak istnieją. Jednakże mają nieco inny charakter. Kiedyś czytanie, drukowanie, rozpowszechnianie... pozycji z Indexu Ksiąg Zakazanych groziło ekskomuniką lub śmiercią. Dziś ma jedynie charakter ostrzegawczy, a jego złamanie nie jest nawet grzechem. Faktem jest jednak że takie spisy istnieją. Znajdują się na nich, m.in: Anioły i Demony, Harry Potter, Avatar, Kod da Vinci, Pasja (chyba już zdjęta - coś mruczeli na nią biskupi), Żywot Briana (kapitalny film - klasyka Monty Pytona), i wiele innych...


9
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Sobota, 06 Kwi 2013, 16:41:05 »
Świetnie! Czy więc zajmie się Brat procedurą prawną utworzenia parafii?

(Zaznaczę, że chętnie zajmę się chórem kościelnym :D)

10
Zabawy i zainteresowania / Odp: Terminator
« dnia: Sobota, 06 Kwi 2013, 12:47:29 »
Dan Brown pisze bardzo ciekawie - fenomenalnie się go czyta. Polecam.
Ekranizacje zrobione bardzo dobrze - mistrzowska muzyka, bardzo dobre zdjęcia, kapitalna obsada; czegóż chcieć więcej?
Jeśli chodzi o treść tych dzieł - myślę, że jest niebywale ciekawa. Nie wiem jaki jest stosunek autora do jego książek - czy traktuje je jako przybliżenie prawdy o Kościele, czy też jako fikcję literacką - wiem natomiast że sam tego nie wymyślił (nie wszystko) - są jacyś naukowcy, którzy uważają że tak pewne sprawy wyglądały, jak zostały przedstawione np.: w "Kodzie Leonarda da Vinci".
Dodam tylko, że książki Dana Browna widnieją w Indeksie Ksiąg Zakazanych, a ekranizacje w Indeksie Filmów Zakazanych :D

11
Zabawy i zainteresowania / Odp: Terminator
« dnia: Piątek, 05 Kwi 2013, 23:21:47 »
Łeeee... stare! :D
Niemniej ponownie się przy tym uśmiechnąłem :D

12
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Piątek, 05 Kwi 2013, 22:35:46 »
Skoro w Urbino mieszka ksiądz Rafael, to może pomyślimy o ufundowaniu kościoła, a następnie poprosimy Jego Świątobliwość o utworzenie parafii?

13
Plac Navona / Odp: Ewangelizacja - głoszenie Dobrej Nowiny
« dnia: Piątek, 05 Kwi 2013, 16:12:28 »
Zdaje się, że nie mieliśmy okazji się poznać. Tak czy owak, pozwolę sobie na wtrącenie swoich 3 groszy.

Kościół Rotryjski już głosił ongiś Ewangelię, kazania i robił inne rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla realnych Kościołów. Wyszła z tego parodia, niesmaczny żart, który nie powinien mieć miejsca. Dlatego Sobór Florencki, o którym Bratu wspomniał Biskup Pafnucy, postanowił, żeby od tego odejść, a skupić się jedynie na odwzorowaniu kulturowej strony Państwa Kościelnego doby renesansu.

Świat wirtualny jest czymś zupełnie innym niż świat realny, a nie jego kalką. W mikroświecie komunista, to w realu pobożny człowiek i odwrotnie. Panują tu inne realia i zasady: czasem to co się nie sprawdza w realu, w mikroświecie działa rewelacyjnie lub to co w realu jest świetną ideą, działaniem, planem, nie ma zastosowania w wirtualnej rzeczywistości.

Głoszenie Ewangelii jest oczywiście obowiązkiem każdego chrześcijanina, lecz dotyczy to przede wszystkim świata realnego. Od tego polecam zacząć.

Surmeńskim pozdrowieniem: zdravo!
(-) książę Mihael Markosigos apo Zep

14
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura arcybiskupa Cesarego de Medici
« dnia: Czwartek, 04 Kwi 2013, 19:01:53 »
Serdeczne gratulacje, Ekscelencjo Arcybiskupie.

15
Księstwo Urbino / Odp: Organizacja
« dnia: Środa, 03 Kwi 2013, 16:25:11 »
Na początek proponuję utworzenie jakiegoś rozsądnego drzewka forum, z miejscem dla księcia, aktów prawnych, swobodnych rozmówek, działań kulturalnych i wojskowych, a także  z materiałami promocyjnymi. Przydałaby się również alejka z willami, pałacami.

Strony: [1] 2 3 ... 44