Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Ciaran van Scharfschuetze

Strony: [1]
1
Pałac Kwirynalski / Prośba narodu trizondalskiego
« dnia: Poniedziałek, 04 Maj 2015, 22:37:43 »
Trizopolis, 4 maja 2015 r.
 

W imieniu narodu trizondalskiego zwracam się do Jego Świątobliwości, Aleksandra IV, w sprawie dotyczącej Administratora Apostolskiego w Trizondalu. 

Wasza Świątobliwość,
Trizondalczycy są narodem dumnym i walczącym o swoje prawa. Do tego bardzo szanującym swoją historię, kulturę i tradycję.
W ostatnich dniach przeżywamy niestety konflikt między prymasem Bertellim a częścią mieszkańców.

Ogniskiem zapalnym tego stanu był dekret, w którym ks. Bertelli ustanawiając nowe parafie pozmieniał patronów świątyń, które od dawien dawna posiadały swoich świętych opiekunów. Mieszkańcy, zwłaszcza po ostatnich problemach z utratą bazy danych Trizondalu, chronią z wielką zapalczywością każdą cząstkę historii i tradycji, jaką udało się uratować. Stąd w mojej ocenie zmiana patrona kościoła może być odczytywana przez wielu z nich jako atak na ostatnie okruchy tradycji pielęgnowanej przez mieszkańców naszych miast.
Po przyjeździe Ekscelencji Bertelli'ego, w czasie prywatnej rozmowy o parafiach, specjalnie zaznaczyłem, że nie mam nic przeciwko ustanawianiu nowych parafii pod warunkiem uszanowania już istniejących. Miałem na myśli właśnie powiązanie świątyń i wspólnot parafialnych z ich świętymi orędownikami.
Niestety efekt był, jaki był i wywołał dość duży niesmak.

Ponadto w dniu wczorajszym i dzisiejszym, Ekscelencja Bertelli pozwolił sobie w moderowanym przez siebie dziale Diecezji Trizopolis, wykasować szereg postów, wypowiedzi niezadowolonych mieszkańców, co dodatkowo dolało oliwy do ognia. Mieszkańcy Trizondalu podobne działania oceniają jednoznacznie jako cenzurę i atak na gwarantowaną im Konstytucją Trizondalu wolność słowa. Nawet władze Trizondalu nie pozwalają sobie na tego typu działania znając nasze prawa i poglądy mieszkańców. Tym bardziej cenzura wprowadzana przez osoby nie wywodzące się z Trizondalu jest odbierana z jeszcze większą ostrością.
Mając na celu uspokojenie sytuacji i chcąc uniknąć zaostrzenia stosunków między naszymi państwami, bardzo proszę Waszą Świątobliwość o rozmowę z x. Bertellim lub rozważenie zmiany na stanowisku Administratora Apostolskiego w Trizopolis.

Z szacunkiem i nadzieją na dobrą przyszłość,(-) Ciaran van Scharfschuetze

Prezydent Trizondalu

2
Trizondal / Odezwa Trizondalu w sprawie Konwencji Kahronejskiej
« dnia: Sobota, 18 Kwi 2015, 00:19:45 »
Cytuj
Odezwa Prezydenta Trizondalu do Państw Orientyckich
Trizopolis, 18 kwietnia 2015 r.
 
Dostojni !

Trizondal jest państwem, które od ponad ośmiu lat istnieje w internetowej przestrzeni mikronacyjnej próbując zachować ład i porządek przede wszystkim w swoich granicach, ale także w mikroświecie.
Wydarzenia, jakie miały miejsce na przełomie marca i kwietnia tego roku zaburzyły moim zdaniem równowagę Kontynentu Wschodniego.
Kongres Orientyki, który odbył się w surmeńskiej stolicy - Kaharonei, zamiast łączyć kraje, spowodował podziały, pogłębił wzajemną nieufność a nawet kilka krajów postawił na granicy konfliktu zbrojnego.
Głównym tego powodem było podjęcie konwencji dokonującej podziału Ziem Niczyich Kontynentu Wschodniego pomiędzy niektóre kraje.
Głęboko ubolewam, że jednym z sygnatariuszy tego aktu był Trizondal. W ramach usprawiedliwienia chciałbym wyjaśnić, że działania delegacji Trizondalu w dużej mierze opierały się nie tyle na określonej polityce państwa, co na indywidualnych domysłach w tej kwestii. Konferencja odbywała się bowiem w okresie, w którym kadencja mojego poprzednika już się zakończyła, zaś władzę sprawował nie do końca wówczas aktywny p.o. Prezydenta.
Od pierwszych dni mojego urzędowania starałem się zapoznać z dokumentami Kongresu, jednak nie było to proste z racji ich utajnienia. Jak się okazało, część rozmów dotyczących podziału ziem odbywała się nawet za pośrednictwem komunikatora GG.
Ponadto brak udziału przedstawicieli wszystkich krajów Kontynentu poddaje w wątpliwość moc konwencji podejmowanych na tym kongresie.
Sama Konwencja dotycząca podziału Ziem Niczyich Orientyki posiada również zapis mówiący o niemożności jej wejścia w życie bez podpisania przez „wszystkie państwa Kontynentu Wschodniego”.
W związku z powyższym uznaję, że nie weszła ona w życie, zaś zajmowanie Ziem Niczyich przez określone w konwencji kraje jest nielegalne. Tym bardziej rozmieszczanie wojsk Królestwa Hasselandu w pobliżu granic mojej ojczyzny.

Sprawa konwencji jest tematem dyskusji nie tylko w krajach naszego kontynentu, ale w całym mikroświecie. Oczywiście stanowi główne pole zainteresowań moich rodaków.
Zapytani o zdanie mieszkańcy mojego państwa w zdecydowanej większości stwierdzili, że winienem wycofać poparcie tejże konwencji. W tym nawet delegat, który to poparcie zadeklarował

Oświadczam zatem, jako Prezydent Trizondalu, że z całą świadomością wycofuję złożone przez delegację Trizondalu poparcie Konwencji 1/2015 ws. zgody na podział ziem niczyich między państwa Kontynentu Wschodniego.

Konstytucja Trizondalu nakazuje rozwiązywanie konfliktów w sposób pokojowy, w związku z czym nie wykluczam oczywiście innych rozwiązań dotyczących spornych ziem. Rozwiązań wypracowanych jednakże wspólnie przez aktywne i uprawnione do dyskusji kraje Kontynentu Wschodniego.
Zwracam się też do wszystkich mieszkańców i władz państw Orientyki i całego Pollinu  o poparcie moich postulatów. Są nimi:

1. Natychmiastowe wycofanie wojsk Królestwa Hasselandu oraz jego osadników z ziem niczyich, które zajęli na podstawie wyżej wspomnianej konwencji,

2. Wstrzymanie zajmowania ziem niczyich przez pozostałe kraje zainteresowane rozbudową swoich włości,

3. Zwołanie Kongresu, na który zaproszone będą wszystkie aktywne państwa Orientyki i na którym w sposób jawny i rzeczowy zostaną wyjaśnione i omówione wszystkie wątpliwości dotyczące zagospodarowywania Ziem Niczyich Kontynentu Wschodniego i określony jasny program lokalizacji państw na tych ziemiach. Z racji bezpieczeństwa i kultury dialogu  proponuję, by powyższe mediacje i rozmowy toczone były na terytorium orientyckiego kraju jak najbardziej neutralnego w powyższej sprawie.Z wyrazami szacunku
i nadzieją na pokój i spokój,

(-) Ciaran van Scharfschuetze

Prezydent Trizondalu

3
Kongregacja Spraw Zagranicznych / Sprawa Kongresu Kaharonejskiego
« dnia: Sobota, 11 Kwi 2015, 00:28:49 »
Serdecznie witam.
Jako Prezydent Trizondalu staram się wyjaśnić rolę i czynności naszego przedstawiciela na Kongresie Orientyki, jaki odbywał się na przełomie marca i kwietnia w Kaharonei.
Proszę, w miarę możliwości, o udostępnienie wszelkich informacji, protokołów, linkówczy opisów dotyczących wydarzeń jakie miały miejsce na tym kongresie.
Dostęp do takich danych umożliwi naszemu państwu jednoznaczną analizę powziętych przez naszą delegację postanowień i wyjaśnienie niektórych nieporozumień.
Będę zobowiązany za pomoc.

Pozostając z szacunkiem,
Ciaran van Scharfschuetze

P.S. Jeśli ktokolwiek dysponuje również Konwencją 1/2015 wraz z podpisami wszystkich sygnatariuszy, również proszę o link lub prntscreen

4
Trizondal / Trizondal pozdrawia...
« dnia: Niedziela, 21 Kwi 2013, 02:39:48 »
Witam serdecznie ! Niedawno ustanowiono mnie Sekretarzem ds. Polityki Zagranicznej Republiki Trizondalu. Staram więc podróżować po krajach i odkurzać zaniedbane ambasady i badać sytuacje państw istniejących jeszcze w mikroświecie.
Nie byłbym sobą, gdybym nie pojawił się tutaj.
Ślę więc głębokie ukłony i pozdrowienia ze słonecznego dziś Trizondalu

Strony: [1]