Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - x. Giuseppe Bertelli

Strony: [1] 2
1
Zabawy i zainteresowania / Wybory prezydenckie - II tura
« dnia: Czwartek, 14 Maj 2015, 17:02:27 »
W II turze znaleźli się kandydat PiS'u Andrzej Duda i urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Na kogo czcigodni Bracia oddadzą swoje głosy?:)

2
Kongregacja Kultury i Nauki / Rezygnacja
« dnia: Niedziela, 03 Maj 2015, 22:20:32 »
Cytuj

Monsignore
ks. dr net. Giuseppe Bertelli
Kustosz Muzeum Narodowego im. św. Wita w Rotrii

do

Jego Ekscelencji
Leonarda Marii della Popoly
Mecenasa Patriarszego


Wasza Książęca Mość!
W związku z licznymi obowiązkami zarówno w świecie realnym i ostatnimi przykrymi wydarzeniami, które spotkały moja osobę, proszę o odwołanie mnie z urzędu Kustosza Muzeum Narodowego im. św. Wita w Rotrii. Dzięki chwili wolnej od obowiązku jakim jest bycie Kustoszem Muzeum, będę mógł poświęcić się kontemplacji i modlitwie. W Naszym państwie jest wielu utalentowanych i pracowitych obywateli, którzy z pewnością chcieli by objąć pieczę nad Muzuem.
Proszę również, aby ten wniosek został jak najszybciej rozpatrzony.


Z poważaniem

/-/ ks. dr net. Giuseppe Bertelli
Kustosz Muzeum Narodowego im. św. Wita w Rotrii


3
Defilada Gwardii Apostolskiej z inauguracji Soboru Florenckiego
2 maja AD. 2015Na rozkaz Gonfaloniera Wojsk Patriarszych, Giuseppe Bertelliego, Gwardziści przyjęli szyk defiladowy, po czym oddali hołd Ojcu Świętemu oraz Sztandarowi Gwardii Apostolskiej. Dzisiejsza defilada, która zorganizowana została z okazji inauguracji Soboru Florenckiego ma na celu pokazanie siły Gwardii. Żołnierze przemieszczając się po Placu przed Bazyliką Laterańską, demonstrują różne wojskowe manewry.


Gwardziści są zawsze wyczekiwani podczas wszelakich uroczystości z Ojcem Świętym. Zabezpieczają je oraz ukazują siłę rotryjskiego wojska. W czasie dzisiejszej defilady w szeregi Gwardii wstąpili nowi młodzieńcy, którzy pragną służyć u boku Gonfaloniera i Patriarchy. Składają oni przy sztandarze Gwardii przysięgę wierności.Po zakończeniu dzisiejszej defilady, Gwardziści udali się na uroczystą kolację przygotowaną przez Dwór Patriarszy.


4
Wydział Historii i Architektury / Leon II - wielki członek Kościoła
« dnia: Piątek, 01 Maj 2015, 11:58:14 »
Leon II - wielki członek Kościoła

Autor: dr net. Giuseppe Bertelli


1.   Wstęp

Leon II, właściwie Lorenzo de Medici, zapisał się na kartach rotryjskiej historii złotymi literami. Pontyfikaty, w czasie których sprawował władzę w Państwie Kościelnym, były zazwyczaj pomyślne dla Kościoła. Można więc go nazwać wielkim członkiem Kościoła.

2.   Lorenzo de Medici wybrany na Stolicę Pawłową

Lorenzo de Medici na Tron Pawłowy został wybrany w czasie konklawe 6 czerwca 2014 roku. Nastąpiło to po abdykacji Patriarchy, którego wybór był fenomenem. Pierwszy raz bowiem Patriarchą obrano kogoś z poza kolegium kardynalskiego, a mowa tutaj o Innocentym IV. Wybór Leona II został ogłoszony światu późnym wieczorem przez Jego Eminencję Franciszka Ferdynanda kard. von Habsburga, dziekana kolegium. Zebranych na placu św. Pawła ogarnęła radość. Wszyscy wiwatowali i cieszyli się z wyboru nowego Biskupa Rotrii, a duchowni i przedstawiciele państw konkordatowych obdarowali Jego Świątobliwość prezentami.

3.   Intronizacja

Intronizacja Jego Świątobliwości miała miejsce 19 czerwca, czyli trzynaście dni po ogłoszeniu formuły „Habemus Patriarcham”. Koronacja odbyła się w Patriarszej Arcybazylice Najświętszego Zbawiciela, Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty na Lateranie. Wszyscy wyczekiwali tego momentu. Na samym początku kardynałowie złożyli przysięgę wierności nowemu Ojcu Świętemu i rozpoczęła się uroczysta Msza pontyfikalna, w czasie której kard. Habsburg założył na głowę Leona II tiarę, na znak, że nowy Patriarcha jest Ojcem Królów i Książąt, Sługą Sług Bożych, Suwerenem Państwa Kościelnego. Na koniec uroczystości kilku duchownych zostało odznaczonych orderami.

4.   Pontyfikat wielu uroczystości

Pontyfikat Leona II został zapamiętany z dobrej strony. W jego czasie odbyło się dużo uroczystości. Jedną z nich była „Audiencja Generalna z okazji VII rocznicy powstania Rotrii”. Hucznie obchodzono tę rocznicę. W czasie Audiencji, Patriarcha ogłosił, że do stanu kapłańskiego został wyniesiony m.in. Ksawery van Berden, a biskupem został Pio Maria Facibeni.

5.   Masoneria i ekskomunika

W czasie kolejnego pontyfikatu Lorenza de Mediciego odnotowano wiele sukcesów Państwa Kościelnego. Jednym z nich było szybkie zaradzenie problemowi masonerii. Masoneria została założona 7 sierpnia przez  Ivana Dymitra von Vincis-Kazakov. Celem ich było „wstawienie” swojego człowieka na Złoty Tron. W sprawę zamieszani byli również duchowni rotryjscy: Guliano Montini i Nicolaus Dreder. Pierwszy z nich o wszystkim poinformował Jego Świątobliwość Leona II, a obecny kard. Dreder był szpiegiem Stolicy Apostolskiej. Niczego nieświadomy Montini również  śledził poczynania masonów. Myślał, że ma on na to pozwolenie Leona II, co wynikało z rozmów między nimi. Dopiero po kilku miesiąc wynikło, że Guliano Montini został „wrobiony” w ten spisek przez ówczesnych kardynałów rotryjskich. 17 sierpnia 2014 roku, mrok ogarnął Bazylikę Laterańską.  Leon II wydał bullę „Dies Irae”, którą zaprezentował w trakcie ceremonii ekskomuniki, a w której ekskomunikował za zdradę wiary oraz przystąpienie do organizacji masońskiej:
•   Guliano Montiniego
•   Rodrigo Borgio (Ivana Dymitra von Vincis-Kazakov)
•   Jego Książęcą Mość Jerzego Maksymiliana van Oranje – Nassau
•   Tomasza van Egmond
Ponadto status persona non grata otrzymali:
•   Konstanty Jerzy Michalski
•   Feliks Spirkin.
Ceremonia zakończyła się rzuceniem świecy o podłogę.

6.   Niespodziewana śmierć Ojca Świętego

Leon II niespodziewanie zmarł 21 sierpnia 2014 roku w godzinach porannych. W tym czasie w wielu krajach konkordatowych ogłoszono żałobę narodową. Wystawienie zwłok zmarłego Wikariusza Chrystusowego na ziemi miało miejsce tego samego dnia, w czasie którego Lorenzo de Medici odszedł do Domu naszego Ojca. Pogrzeb Patriarchy odbył się 23 sierpnia w Bazylice św. Jana na Lateranie. Uroczystościom przewodniczył Dziekan Kolegium Kardynalskiego Franciszek kard. von Habsburg. Śmierć Leona II pozostawiła ogromną pustkę w Państwie Kościelnym.

7.   Podsumowanie

Pontyfikat Leona II można śmiało zaliczyć do udanych. Lorenzo de Medici to wielka postać na scenie mikronacyjnej. Swoją postawą dawał wzór do naśladowania zarówno młodszym jak i starszym od siebie. Swoim zaangażowaniem przyczynił się do wzrostu potęgi Rotrii na arenie międzynarodowej.  Głęboko wierzył naszemu Zbawcy i dzięki temu osiągnął wiele sukcesów. Uważam, że należy tą osobę  nazwać jedną z największych w historii mikronacyjnej.

5
Zabawy i zainteresowania / Sondaż - wybory prezydenckie
« dnia: Poniedziałek, 27 Kwi 2015, 22:29:35 »
Zapraszam do dyskusji ;) Oczywiście pytanie jest takie: Na kogo oddasz/oddałbyś swój głos w wyborach prezydenckich.

6
Katedra Santa Maria del Fiore / Santa Maria del Fiore
« dnia: Wtorek, 14 Kwi 2015, 21:04:48 »


Witaj Pielgrzymie!

Znajdujesz się teraz u wrót Katedry Santa Maria del Fiore. Świątynia, którą widzisz została zbudowana w XV w. w stylu renesansowym. Popatrz jak wciśnięta miedzy domami mieszkalnymi jaśnieje pięknością swych marmurów oraz wielkością wspaniałej kopuły. W XIX w. po wielu zaciętych dyskusjach oraz konkursie została przebudowana i teraz możemy ją podziwiać w stylu neogotyckim.Zwróć uwagę na jej fasadę, która wyłożona została marmurami. Przeplata się tam biały z zielonym i czerwonym.

A teraz zachowaj ciszę!

Wchodzisz teraz do wnętrza świątyni. Pomódl się przez chwilę, a pójdziemy dalej. Popatrz na te piękne freski u góry! To sufit nad baptysterium. Jakże pięknie jest zdobiony.Teraz musimy przejść 400 stopni bardzo ciasną klatką schodową.  I już jesteśmy przy latarni i tarasie. Rozkoszuj się pięknymi widokami.Dziękuję, że poświęciłeś chwilę, żeby zwiedzić tą piękną katedrę! Do zobaczenia!

7
Kreacje Biskupie / Inwestytura arcybiskupia Leonarda Marii della Popoly
« dnia: Wtorek, 07 Kwi 2015, 20:28:42 »
Induere Vestimentis
Inwestytura arcybiskupia Leonarda Marii della Popoly, w Bazylice Laterańskiej, VII men. IV MMXV ADW to wielkie święto, do Bazyliki Laterańskiej podąża uroczysta procesja. Prowadzi ją turyfer, a za nim idzie krzyż w asyście dwóch akolitów, potem Gwardia Apostolska na czele z Gonfaloniere Patriarszym monsignore Giuseppe Bertellim, służba liturgiczna, niższe duchowieństwo, obecni na ceremonii biskupi i kardynałowie, Arcybiskup Elekt, a na końcu Patriarcha w sede gestatoria, ubrany w strój pontyfikalny oraz triregnum. Procesja zmierza do ołtarza, gdzie Patriarcha zasiada na swoim złotym tronie. Podchodzi tam Arcybiskup Elekt w asyście Wikariusza Generalnego.

8
Kancelaria Rektora / Doktorat
« dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 13:40:53 »
Szanowna Magnificencjo!
Chciałbym zapytać na jakiej podstawie Basilio Calabrese otrzymał tytuł dr net. poprzez ZARZˇDZENIE z dnia 4 kwietnia br. Pragnę przypomnieć, iż takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Jestem tym faktem zbulwersowany. Każdy z profesorów, doktorów i magistrów zasłużył sobie na ten tytuł odpowiednimi studiami, pracami magisterskimi, rozprawami doktorskimi etc. obroną tychże prac i egzaminami! Wszyscy mogą sobie napisać coś na forum. Ja również mogę sobie napisać coś na forum o filozofii i powiedzieć, że mam wiadomości z tej dziedziny, a także żądać nadania mi odpowiednich tytułów. Zastanówmy się tylko czy to ma sens. Wnoszę o anulowanie tegoż zarządzenia.

9
Muzeum Narodowe / Dzieje Ewangelii cz. 4
« dnia: Wtorek, 31 Mar 2015, 20:18:37 »


Muzeum Narodowe w Rotrii ma zaszczyt przedstawić wystawę pt:
Dzieje Ewangelii cz. 4

"Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie" - Johann Karl Loth, II poł. XVIIw."Uzdrowienie niewidomego" - Duccio di Buoninsegna, 1308-1311r."Chrystus i Samarytanka" - Henryk Siemiradzki, ok. 1890r."Chrystus i jawnogrzesznica. Pierwsze spotkanie Chrystusa z Marią Magdaleną" - Henryk Siemiradzki, 1873r."Jezus w domu Marii i Marty" - Johannes Vermeer van Delft, 1654-1655r."Chrystus u Marii i Marty" - Diego Rodríguez de Silva y Velázquez, 1618-1620r.
Ciąg dalszy nastąpi :)
Miłego oglądania życzy kustosz Muzeum Narodowego:

ks. Giuseppe Bertelli

10
Muzeum Narodowe / Zwiastowanie NMP
« dnia: Środa, 25 Mar 2015, 18:56:25 »


Muzeum Narodowe w Rotrii ma zaszczyt przedstawić wystawę pt:
Dzieje Ewangelii cz. 3

"Zwiastowanie" - Alessandro Allori, 1579r."Zwiastowanie" - El Greco, 1570r."Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie" - El Greco, ok. 1596-1600r."Zwiastowanie" - Leonardo da Vinci, 1472-1475r."Zwiastowanie ze św. Emidiuszem" - Carlo Crivelli, ok. 1486r."Tryptyk Zwiastowania" - Rogier van der Weyden, 1434-1454r.
Miłego oglądania życzy kustosz Muzeum Narodowego
x. dr net. Giuseppe Bertelli

11
Muzeum Narodowe / Dzieje Ewangelli cz.3
« dnia: Poniedziałek, 16 Mar 2015, 11:26:41 »


Muzeum Narodowe w Rotrii ma zaszczyt przedstawić wystawę pt:
Dzieje Ewangelii cz. 3

"Chrzest Chrystusa" - Piero della Francesca, 1448-1450r."Taniec Salome" - Benozzo di Lese di Sandro, 1461-1462r."Ścięcie św. Jana Chrzciciela" - Pierre Cécile Puvis de Chavannes, ok. 1869r."Powołanie apostołów Piotra i Andrzeja" - Duccio di Buoninsegna, 1308-1312r."Wesele w Kanie" - Giotto di Bondone, 1304–1306r."Powołanie św. Mateusza" - Michelangelo Merisi da Caravaggio, 1599-1600r."Wypędzenie przekupniów ze świątyni" - Dominikos Theotokopulos (El Greco), ok. 1575r.Ciąg dalszy nastąpi :)
Miłego oglądania życzy kustosz Muzeum Narodowego:

ks. Giuseppe Bertelli

12
Plac Navona / Co się dzieje?
« dnia: Czwartek, 05 Mar 2015, 16:38:18 »
Wasza Świątobliwość,
Wasze Eminencje i Ekscelencje,
Czcigodni Bracia!


W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o multikontach. Przeglądając stronę Kuriera zauważyłem wpis: http://kurier.ty-i.net/2015/03/05/kwity-na-biskupa/          Bardzo dziwna sprawa. Słyszałem, że już nie raz brat Ganganelli był posądzany o "multikonciarstwo". Coś trzeba z tym nareszcie zrobić! Dlaczego ta osoba co do której nie pewności, że jest bez zarzutu piastuje w Rotrii jakiekolwiek urzędy!? Powinna zostać odsunięta od tych urzędów tak jak odsunięto od nich Ksawerego van Berdena! I jak tu Rotria ma zostać odbudowana? Jak ma stać się potęgą?

Bracia!
Co z osobą Aleksandra VI? Dlaczego ta sprawa nie zostanie wyjaśniona? A może w końcu przyzna się do bycia postacią o personaliach: Fabio Belmonte!? Jeżeli ma chociaż trochę honoru powinien abdykować i przyznać się do tego! Dlaczego Bracia nie reagujecie?

13
Powitania / Szczęść Boże
« dnia: Piątek, 20 Lut 2015, 09:59:52 »
Już raz witałem Braci jednak mój pobyt w Rotrii nie był zbyt długi. Na początku pragnę przeprosić wszystkich za to, że naskakiwałem na Regenta, a później Aleksandra IV. Nie chcę żyć w nieprzyjaźni z Drogimi Braćmi. Chciałbym ponownie służyć Rotrii i Złotemu Tronowi.

14
Plac Navona / Stan Rotrii
« dnia: Sobota, 17 Sty 2015, 23:38:49 »
Co się dzieje z Rotrią? Czy Regent już zupełnie zwariował? Stagnacja, marazm a teraz śmierć. Walka o władzę, brak porozumienia, to wszystko spowodowało, że Rotria jest teraz w takim stanie. Leży i kwiczy. Na każdym kroku spiski, knowania. Tak nie może być! A tym, co tak walczą o tą władzę i doprowadzili Rotrię do takiego stanu, życzę wirtualnej śmierci. Rotrio upadnij! Bo tylko z upadku można cię jeszcze podźwignąć! A tak poza tym to wszystkie dekrety wydane przez Regenta są nieważne ;)

15
Wnioski obywateli / Wniosek o nadanie praw obywatelskich
« dnia: Poniedziałek, 15 Gru 2014, 21:20:44 »
Imię: Giuseppe
Nazwisko: Bertelli
Obywatelstwo: brak
Funkcje zagraniczne: brak


Uzasadnienie:
Pragnę zostać obywatelem Rotrii, aby móc jej jak najlepiej służyć


Z estymą,
(-)Giuseppe Bertelli

Strony: [1] 2