Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nicolaus Stefano Dreder

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 69
31
Cytuj


Rozporządzenie Wicekanclerza Kurii Rotryjskiej
ws. powołania Prowicekanclerza Kurii Rotryjskiej
z dnia 12 lutego 2015 r.


na podst. art 25 ust. 3a Bulli Exsurge Domine z dn. 25. 02. 2012 r. z późn. zm., zarządza się co następuje:


§ 1.
Powołuje się Jego Ekscelencję biskupa Giovanniego Battistę della Popolly na stanowisko Prowicekanclerza Kurii Rotryjskiej.

§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie w dniu publikacji. 

Dano w Pałacu Kwirynalskim, dnia XII miesiąca II Roku Pańskiego MMXV/-/ Nicolaus Stefano Dreder
Wicekanclerz Kurii Rotryjskiej

32
Nie tyle, że złego, ale osobiście nie czuję się na tyle kompetenty aby nauczać ws. wiary. Myślę, że część osób z naszego środowiska również nie jest.

33
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Leonardo Mario della Popoly
« dnia: Środa, 11 Lut 2015, 21:24:28 »
Podaję Patriarsze pierścień.

35
Czcigodny Ojcze Kościół Rotryjski prosi Cię o odebranie przysięgi lennej od Brata Leonardo Mario della Popoly i abyś przez ten akt wyniósł go do godności biskupiej.

36
A ja apeluję, abyśmy nie bawili się w prawdziwych duchownych. Pragnę przypomnieć, że Państwo Kościelne Rotria ma charakter wyłącznie "edukacyjny", który ma na celu przybliżyć nam historię realnego odpowiednika państwa.

Jeśli chodzi o rolę Kościoła Rotryjskiego w mikroświecie, to naszym, jako duchownych, zadaniem winno być przybliżanie postaci Świętych Kościoła Katolickiego, historii Kościoła Katolickiego czy Papiestwa w prowadzonych przez nas diecezjach. Natomiast wewnątrz państwa proponuję w dalszym ciągu rozwijać dział "rozważania" i kwestie wiary tam omawiać.

37
1. Mają zostać stworzone w trakcie obrad Soboru przez jedną osobę/grupę osób

38
4 miesiące

39
Habemus Patriarcham / Habemus Patriarcham IX II MMXV
« dnia: Poniedziałek, 09 Lut 2015, 20:52:16 »


Biały dym unoszący się nad dachem Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Laterańskim oznajmił całemu światu, że zebranym na odbywającym się konklawe kardynałom udało się wybrać nowego Patriarchę, następcę Świętego Pawła. Zgromadzony tłum w porywie radości wykrzykiwał słowa "Vivat, vivat!".


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=guCUSBD8shw&list=RDt1bc8NuB4H0&index=2[/youtube]


Na balkonie Bazyliki Laterańskiej rozpoczął się nie lada ruch. Służby pałacowe rozpoczęły wywieszać proporce Stolicy Apostolskiej, a duchowni zaczęli ukazywać się na balkonach przybocznych. Dzwony ogromnej świątyni ogłaszają mieszkańcom, że Elektorzy dokonali wyboru 22. Patriarchy Państwa Kościelnego. Dwaj gwardziści otwierają drzwi wielkiego balkonu, a z wnętrza kościoła wyłania się duchowny niosący wielki, złoty krucyfiks. Za nim podąża prałat niosący księgę i Kamerling Stolicy Apostolskiej, Jego Eminencja Nicolaus Stefano kardynał Dreder, który czytając oznajmia zgromadzonym:

CytujAnnuntio vobis gaudium magnum: habemus Patriarcham,
Eminentissimum ac reverendissimum Dominum,
Dominum Albertum Guglielmum,,
Sanctae Rotriae Ecclesiae Episcopus Auriaco-Nassovia,
Qui sibi nomen imposuit Alexandrum Quartum!


Po odczytaniu decyzji Kolegium Kardynalskiego, Kamerling Stolicy Apostolskiej odsuwa się na bok, a na balkon wychodzi Jego Świątobliwość Aleksander IV w śnieżnobiałej, jedwabnej sutannie, okrytej karmazynowym mucetem, na który założona jest bogato zdobiona stuła z wizerunkiem św. Pawła. Nowo wybrany Ojciec Święty błogosławi przybyłych, po czym mówi:

40
Habemus Patriarcham / Odp: Sede Vacante VIII II MMXV
« dnia: Poniedziałek, 09 Lut 2015, 19:37:05 »
Cytuj
SEDE VACANTE VIII II MMXV


Dilecti Fratres et Sorores!

Gdy wszyscy Kardynałowie Świętego Kościoła Rotryjskiego zgromadzili się w Kaplicy Sykstyńskiej zostały odmówione modlitwy o pomyślność Państwa Kościelnego. Następnie Kamerling Stolicy Apostolskiej - kardynał Nicolaus Dreder, który przewodniczy obradom konklawe wygłosił formułę Extra omnes!. Była ona znakiem dla nieuprawnionych do udziału w Konklawe, aby opuścili Sykstynę. Od tej pory Kardynałów obowiązuje zakaz kontaktowania się ze światem zewnętrznym.


Kamerling Stolicy Apostolskiej,
/-/ Nicolaus Stefano kardynał Dreder

41
Habemus Patriarcham / Odp: Sede Vacante VIII II MMXV
« dnia: Poniedziałek, 09 Lut 2015, 09:24:48 »
Cytuj
SEDE VACANTE VIII II MMXV


Dilecti Fratres et Sorores!

Ogłaszam, że na mocy danego mi prawa zwołuję konklawe na dzień dzisiejszy, tj. 9 lutego Roku Pańskiego 2015. Książęta Kościoła winni wówczas stawić się w Stolicy Apostolskiej i wypełnić swój święty obowiązek - dokonać wyboru następcy Ojca Świętego Klemensa III, którego pontyfikat w dniu wczorajszym dobiegł końca.


Kamerling Stolicy Apostolskiej,
/-/ Nicolaus Stefano kardynał Dreder

42
Habemus Patriarcham / Sede Vacante VIII II MMXV
« dnia: Niedziela, 08 Lut 2015, 19:03:39 »
SEDE VACANTE VIII II MMXV


Czcigodni Purpuraci, Możni Książęta,
Bracia Biskupi, Szanowna Szlachto,
Bracia stanu duchownego jak i świeckiego,
Drodzy wierni!

Ogłoszam wszem i wobec, że pontyfikat Czcigodnego Ojca Świętego Klemensa III, obranego Patriarchą Rotrii 18 października Roku Pańskiego 2014 wolą ludu podczas obrad I Sesji Soboru Laterańskiego VI, w dniu dzisiejszym dobiegł końca. Biorąc pod uwagę problemy realne Jego Świątobliwości, które od dłuższego czasu skutecznie umożliwiły Patriarsze zarządzanie Państwem Kościelnym, powołując się na Artykuł 17. Bulli Exsurge Domine wprowadzam okres sede vacante.

Władza na okres sede vacante zostaje powierzona Kamerlingowi Stolicy Apostolskiej - kardynałowi Dreder, powołanego na ten urząd dnia 5 grudnia roku ubiegłego. Informuję również, że z tym momentem urzędy tracą wszyscy członkowie Dworu Patriarszego, Kurii Rotryjskiej, a także zdymisjonowany zostaje Prefekt Apostolski. Zawieszone zostają obrady VI Soboru Laterańskiego oraz trwającego Konsystorza. Uroczyście rozkazuję, aby Gonfalonier Wojsk Patriarszych wprowadził w Gwardii Apostolskiej stan gotowości i wzmocnił ochronę Lateranu oraz Kwirynału. Pod pieczę Kamerlinga do czasu wyboru nowego Biskupa Rotrii przechodzi Pałac Kwirynalski, Pałac i Bazylika Laterańska, oraz Pałac i Bazylika św. Pawła. Nakazuje się również zabezpieczyć i opieczętować prywatne apartamenty Jego Świątobliwości.Dzwon św. Pawła w Bazylice Laterańskiej oznajmia mieszkańcom Państwa Kościelnego, że pontyfikat Jego Świątobliwości Klemensa III dobiegł końca, a także stanowi sygnał dla Purpuratów, aby stawiali się na konklawe.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1Ecj2VChOIY[/youtube]


Spiżowe Bramy Pałacu Kwirynalskiego i Laterańskiego zostają zamknięte!/-/ Nicolaus Stefano kardynał Dreder
Kamerling Stolicy Apostolskiej

43
Przede wszystkim należy sprecyzować art. 17 BED. O co chodzi ze "zdarzeniami losowymi"?

Różne nieszczęśliwe i nagłe wypadki w życiu codziennym, które uniemożliwiają skuteczne zarządzanie Państwem Kościelnym. Moim zdaniem autor to miał na myśli.

44
Powitania / Odp: Witam serdecznie.
« dnia: Piątek, 30 Sty 2015, 20:56:18 »
Witam.

45
Na poprzednim Soborze proponowałem kadencję 4-miesięczną i skoro teraz propozycja taka padła, to również się pod nią podpisuję. Jednocześnie należy uwzględnić możliwość jednej reelekcji, która wydłuży pontyfikat do 8. miesięcy.

Obecnie, w przypadku reelekcji, roczne rządy są zdecydowanie za długie, jak na realia mikronacyjne.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 69