Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Basilio Aldobrandini

Strony: 1 ... 4 5 [6]
76
Powitania / Odp: Ad Maiorem Dei Gloriam!
« dnia: Niedziela, 15 Mar 2015, 11:24:36 »
A czy mogę wiedzieć, gdzie najpierw powinienem się udać? Wypełnić wniosek o przyznanie obywatelstwa, czy poprosić o przyjęcie do Seminarium?

77
Powitania / Ad Maiorem Dei Gloriam!
« dnia: Niedziela, 15 Mar 2015, 10:01:07 »
BRACIA,
oto stoję przed Wami ja, wpatrzony w światło bijące z Waszych twarzy i niegodny całować nawet piachu wokół stóp Waszych Świątobliwości! Moje obolałe nogi przyprowadziłby mnie do progów Waszego Świętego Państwa. Przynoszę ze sobą niewiele, bo tylko bochen suchego chleba, srebrną monetę z podobizną Pielgrzyma Ewangelii, Ojca Świętego Aleksandra IV oraz wiarę. O moją historię nie dopytujcie, tragicznie zdarzenia widziałem i pozbawiony nadziei, przywędrowałem do Was, Bracia.

Dopatrujcie się w mojej najskromniejszej osobie narzędzia pracy, nauki i wiary. Oto pragnę całym sobą wstąpić w progi przewielebnego Klasztoru Dominikanów. Żywię przekonanie, iż znajdzie się tam kąt dla mnie. Nie potrzebuję wiele, bo łóżka, krzyża i chleba. Kierujcie, Bracia, moimi poczynaniami, bom jeszcze nie pojął monumentalności, jaką jest Państwo Kościelne Rotria! Kierujcie mną i pomóżcie dopełnić wszelkich formalności, by stać się jednym z Was.

Sługa sług,
skromny Basilio Calabrese

Strony: 1 ... 4 5 [6]