Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Leon II

Strony: [1] 2 3 ... 77
1
Leon II / MP: Labor omnia vincit - Nicolaus Dreder
« dnia: Wtorek, 19 Sie 2014, 10:42:20 »
Cytuj


LEO PP. II

LITTERAE APOSTOLICAE
MOTU PROPRIO DATAE


LABOR OMNIA VINCIT

EIUSQUE SUCCESSORIBUS CANONICE SUBSTITUENDIS, IN PERPETUAM REI MEMORIAM, SUBSTITUANTUR
NORMIS QUAE SEQUUNTUR:Venerabili Fratri Nostro
Nicolaus Dreder,Summa igitur, qua fungimur, Apostolica potestate constituimus:
Na mocy najwyższej władzy apostolskiej, jaką sprawujemy, postanawiamy, co następuje:§ 1. Wynieść Cię do godności biskupa Świętego Kościoła Rotryjskiego.
1° Powierzyć pełnię praw, obowiązków i przywilejów, z tytułu tego wynikających.
2° Zobowiązać do przestrzegania powierzonych obowiązków pasterskich.

§ 2. Zezwolić Ci na stosowanie w czasie sprawowania funkcji herbu należnego duchownemu w randze biskupa.

§ 3. Zobowiązać Cię do prezentacji stosownego herbu podczas ceremonii kreacji.

§ 4. Cośmy tutaj zapisali, w życie wcielamy i w prawie ustanawiamy stosownym z chwilą ogłoszenia.

Datum Rotriae, apud S. Paulum, die XIX, mensis Augustus, anno Domini bis millesimo quattuordecimo, Pontificatus Nostri primo./-/Sanctitas Vestra Leon II
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.2
Powitania / Odp: Szczęść Boże.
« dnia: Poniedziałek, 18 Sie 2014, 16:15:01 »
Witaj Bracie w Państwie Kościelnym Rotria.

3
Pałac i Bazylika Laterańska / Odp: Excommunicatio et Anathema
« dnia: Niedziela, 17 Sie 2014, 21:36:25 »
Fiat!

4
Pałac i Bazylika Laterańska / Odp: Excommunicatio et Anathema
« dnia: Niedziela, 17 Sie 2014, 21:34:16 »
W prawości nadanej nam mocy sądzenia w Kościele Matce Naszej pozbawiamy Braci: Guliana Montiniego, Jerzego Maksymiliana van Oranje-Nassau, Tomasza van Egmond-Wettin, Rodrigo Borgio jak i ich podżegaczy Komunii świętej pod postacią Ciała i Krwi Pana. Oddalamy ich od wspólnoty chrześcijan i wykluczamy z łona naszej Świętej Matki Kościoła w niebie i na ziemi. Ogłaszamy ich ekskomunikowanymi jak i objętych anatemą oraz skazujemy na wieczne potępienie i banicje, aż pękną kajdany wyrządzonego przez nich zła i wypełni się czas pokuty zadowalający Kościół.

5
Cytuj

Cari fratelli e sorelle!

Co roku 15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To moment, w którym przypominamy sobie o tym, kim była Matka Boska – kobietą czystą i nieskalaną grzechem, która dostąpiła łaski wstąpienia do Bram Niebiańskich u boku Pana. Istnieje zapisek apokryficzny mówiący o tym, że Maryja nie zmarła a zasnęła, a towarzyszyli jej przy tym wszyscy apostołowie, którzy zjechali się z całego świata oprócz św. Tomasza, który rzekomo się spóźnił. Gdy przyjechał i poprosił o otworzenie grobu Matki Boskiej u podnóża Góry Oliwnej, grób okazał się być pusty, a w miejscu spoczynku ciała wyrastały wianki i białe lilie. Dogmat Wniebowzięcia Maryji został ustanowiony przez papieża Piusa XII w 1950 r. Tak samo jak zmartwychwstanie Chrystusa, święto Wniebowzięcia to dzień radości, który przypomina Nam o tym, jak ważną dla Nas postacią jest Matka Boska. I w tej radości pragnę przesłać apostolskie pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Państwa Kościelnego Rotria. Niech Najświętsza Panienka czuwa nad Wami i będzie wstawienniczą w Waszych modlitwach
 

Pax Vobiscum.


/-/ Leon II

6
Chór Cantores Lateransis / Odp: Koncert dla Jego Świątobliwości Leona II
« dnia: Niedziela, 13 Lip 2014, 22:34:15 »
Cytuj

Cari fratelli e sorelle!

Na wstępnie pragniemy podziękować naszemu szambelanowi , biskupowi Pio Maria Facibeni za zorganizowanie kolejnego, jakże wspaniałego koncertu. Nieskrywaną radość sprawia nam uczestniczenie w tego typu wydarzeniach, które świadczą o nieustannej dbałości o rozwój kulturalny Państwa Kościelnego. Każde tego typu wydarzenie jest niepowtarzalną okazją by zapoznać się z dziełami kompozytorów dawnych epok, którzy trwale zapisali się w dziejach europejskiej muzyki.

Już od siedmiu miesięcy Chór Cantores Lateransis, zaszczyca Dwór Patriarszy oraz obywateli Państwa Kościelnego wspaniałymi koncertami, które przenoszą nas
w epokę renesansu, baroku oraz oświecenia kreując niepowtarzalny klimat Rotrii. Praca Chóru Cantores Lateransis oraz jego Ekscelencji Facibeni’ego zasługują na szczególną pochwałę, ponieważ jest to jedna z instytucji kulturalnych Apostolskiego Miasta Rotria, która regularnie uracza nas muzyką klasyczną, uświetniając uroczystości z udziałem Dworu Patriarszego.

Od zawsze uważaliśmy, że władze winny kłaść nacisk na rozwój wszelakich sztuk, dlatego też obraliśmy sobie za cel rozciągnąć naszym mecenatem wszelkie instytucje promujące sztukę i kulturę, które w kluczowy sposób przyczyniają się do rozwoju kultury Państwa Kościelnego. Podsumowując, pragniemy po raz kolejny podziękować oraz wyrazić wdzięczność Jego Ekscelencji Facibeni’emu, za jego nieoceniony wkład w promowanie muzyki klasycznej. Pragniemy także wyrazić nadzieję, że Chór Cantores Lateranis będzie nadal niezłomnie krzewił piękno muzyki, uszlachetniając nasze dziedzictwo kulturowe i wnosząc doń kolejne komponenty. Bóg zapłać.
 

Pax Vobiscum.


/-/ Leon II

7
Cytuj

Cari fratelli e sorelle!

Dziś wspominamy świętego Pańskiego, Benedykta z Nursji, będącego również głównym patronem cywilizacji chrześcijańskiej Europy. Urodził się ok. 480r. w Nursji. Benedykt wg tradycji miał pochodzić z możnego rodu Anicjuszów. Następnie rozpoczął studia w Rzymie, które jednak przerwał, aby poświęcić się życiu pustelniczemu. Św. Benedykt to jedna z najważniejszych postaci monastycyzmu zachodniego, twórca zakonu benedyktynów.

Zrażony do zepsutego moralnie świata rozpoczął życie pustelnicze, osiadłszy w grocie w okolicach Subiaco. Na prośbę mnichów z pobliskiego Vicovaro został ich opatem i próbował podjąć reformę tamtejszej wspólnoty. Wobec niepowodzenia powrócił do swej pustelni. Wkrótce zaczął przyciągać licznych naśladowców.
Zorganizował wspólnotę, której życie, regulowane spisaną przezeń regułą, wypełnione było modlitwą, pracą i lekturą Pisma Św. Jej członków obowiązywały m.in. posłuszeństwo, pokora, małomówność. Pod koniec życia Benedykt utworzył klasztor w Terracina. Pochowany został na Monte Cassino. Słynął z cudów dokonywanych przez znak krzyża. W roku 1964 ogłoszony przez papieża Pawła VI głównym patronem Europy.

Benedykt swoją pracowitością, wiarą oraz posłuszeństwem winien być dla nas wzorem do naśladowania. Reguła Ordo Sancti Benedicti charakteryzuje się surowością, pracowitością, posłuszeństwem względem swych hierarchów oraz stałym życiem w klasztorze. Wzór benedyktynów był i jest wzorem dla zakonów powstających w późniejszych okresach.

Odnosząc powyższe dziedzictwo do rzeczywistości obecnej ze smutkiem stwierdzamy, że nie wszyscy duchowni zgromadzeni nawet w tak szlachetnych zakonach jak rotryjski zakon Dominikanów spełniają normy zawarte w benedyktyńskich regułach posłuszeństwa względem swych przełożonych.

Bracie Giordano Alberto Belmonte , twe ostatnie słowa bardzo zasmuciły naszą osobą, niegodnym jest by członek zakonu związany najwyższymi ślubami ubóstwa i posłuszeństwa w jawny i nagany sposób obrażał swych przełożonych. Decyzje, które wychodzą z Pałacu Kwirynalskiego są poparte głosem obywateli Państwa Kościelnego oraz naszym. Niegodziwością jest by duchowny, który poświęcił swe życie zakonowi dążył do zgorszenia, siejąc zamęt wśród swych Braci, którzy na nowo zjednoczyli się w jedno, ażeby odbudować Świętą Matkę Kościół. Dlatego też postanowimy nałożyć na Ciebie pokutę, byś przemyślał swe postępowanie. Obwieszczamy wszem i wobec, że My Leon II, Najwyższy Kapłan Kościoła Powszechnego, na znak twej pokuty zakazujemy Ci Bracie, wykładania wszelkich nauk na Uniwersytecie Rotryjskim, taka jest nasza wola i wola Świętego Kościoła.
 

Pax Vobiscum.


/-/ Leon II

8
Kongregacja Kultury i Nauki / Odp: III Konferencja o kulturze i nauce.
« dnia: Piątek, 04 Lip 2014, 21:22:18 »
Z tego co widzimy w Bibliotece Narodowej brakuje również encyklik patriarchów Klemensa II oraz Aleksandra I.

9
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 22:00:18 »
Wkładamy na głowę tego biskupa szyszak mocy i zwycięstwa. Niech z ozdobionym obliczem i głową uzbrojoną potęgą obu Testamentów będzie postrachem dla nieprzyjaciół prawdy i niech za łaską Bożą będzie potężnym ich pogromcą.

10
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:58:21 »
Weź laskę, znak urzędu pasterskiego, abyś w poprawianiu występków łączył łagodność z surowością, sądził bez zapalczywości, zachęcając do cnoty pociągał serca słuchaczy, a zachowując spokój ducha nie zaniedbał sprawiedliwości i karania.

11
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:56:35 »
Weź ten pierścień, znak wierności, abyś niewzruszoną wiarą strzegł od skażenia Kościół.

12
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:52:15 »
Czy chcesz zachować wszelkie prawo ustanowione przez nas i naszych następców?

13
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:50:19 »
Czy chcesz dobrowolnie wytrwać w świętej czystości, aż do końca swojego żywota?

14
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:49:23 »
Czy chcesz wytrwać w posłuszeństwie Stolicy Świętej, to jest nam i naszym następcom, iść tam, gdzie Cię poślemy, wykonywać nasze rozkazy i słuchać naszych wskazań?

15
Kreacje Biskupie / Odp: Inwestytura Brata Pio Marii Facibeniego
« dnia: Wtorek, 01 Lip 2014, 21:48:34 »
Czy chcesz bronić Kościół przed zepsuciem, czy to moralnym, czy doktrynalnym?

Strony: [1] 2 3 ... 77