Autor Wątek: Działania administratorskie  (Przeczytany 3825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
Działania administratorskie
« dnia: Czwartek, 14 Lip 2011, 00:34:41 »
Drodzy Bracie!

Właśnie zauważyłem, że po prośbach zostały mi powierzone funkcje administratorskie.  Zgodnie z moim "expose" chcę przeprowadzić porządki na forum.  Tak więc planuję:

- usunąć "Rezydencję Alejandra Catalan"
- Acta przesunąć do "władzy" i nadać nowe podsekcje: Bulle i Ustawy, Traktaty, Rozporządzenia (dla Prefektury Generalnej), Ordonanse, Orzeczenia TR (oraz ewentualnie "Habemus Patriarcham").
- zamknąć Kurię Rotryjską
- Pałac Św. Pawła zamienić na Salę Obrad (wszak Kancelaria Przewodniczącego również mieści się w Pałacu).
- usunąć Ratusz Apostolskiego Miasta Rotria
- Sobór przesunąć na sam szczyt strony, zamkąć i otwierać jedynie gdy Sobór będzie obradował
- zamknąć stare i otworzyć nowe ambasady: Eskwilinia, Francja, Skarland, RON, Scholandia i Dreamland, Elderland, Nordia, Trizondal oraz specjalne przedstawicielstwa na wieści i gości z OPM i Konfederacji Łacińskiej
- zamknąć, po uprzedniej zgodzie Synodu Powszechnego, Dom Rzeczpospolitej, Laboratoria Narodowe, Instytut Historyczny, Szkołę Podstawową oraz Rozważania
- usunąć Nową Myśl oraz Prawdę
- zamknąć, po uprzedniej zgodzie Synodu Powszechnego, Zakon Rotryjski
- Archiwum przenieść do Offtopicu
- zamknąć Klub św. Alberta Wielkiego
- tematy z usuniętych for przenieść do Archiwum

Chciałbym zająć się porządkami jak najszybciej, tak więc proszę Obywateli o przedstawienie wszelakich objekcji niezwłocznie.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 05 Sie 2011, 09:45:35 wysłana przez ks. dr Viktorjos P. apo Zep »

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Vincenzo Botticelli

• Gość
Odp: Działania administratorskie
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 14 Lip 2011, 11:08:52 »
Czcigodny Bracie
Prefekcie Generalny  ;)!

A oto i moje opinie:

- usunąć "Rezydencję Alejandra Catalan" - ZA
- Acta przesunąć do "władzy" i nadać nowe podsekcje: Bulle i Ustawy, Traktaty, Rozporządzenia (dla Prefektury Generalnej), Ordonanse, Orzeczenia TR (oraz ewentualnie "Habemus Patriarcham"). - ZA
- zamknąć Kurię Rotryjską - powód?
- Pałac Św. Pawła zamienić na Salę Obrad (wszak Kancelaria Przewodniczącego również mieści się w Pałacu). - proponuję zostawić pałac św. Pawła
- usunąć Ratusz Apostolskiego Miasta Rotria - ZA
- Sobór przesunąć na sam szczyt strony, zamkąć i otwierać jedynie gdy Sobór będzie obradował - Co do przesunięcia na samą górę, jestem przeciw, ponieważ nie jest to miejsce ani reprezentacyjne, ani najważniejsze w PKR. Jeśli zaś chodzi o obrady, nie widzę przeciwwskazań.
- zamknąć stare i otworzyć nowe ambasady: Eskwilinia, Francja, Skarland, RON, Scholandia i Dreamland, Elderland, Nordia, Trizondal oraz specjalne przedstawicielstwa na wieści i gości z OPM i Konfederacji Łacińskiej - ZA
- zamknąć, po uprzedniej zgodzie Synodu Powszechnego, Dom Rzeczpospolitej, Laboratoria Narodowe, Instytut Historyczny, Szkołę Podstawową oraz Rozważania - Proponuję zostawić jedynie Rozważania. Jako Państwo Kościelne, mamy obowiązek ewangelizować a nie milczeć.
- usunąć Nową Myśl oraz Prawdę - ZA
- zamknąć, po uprzedniej zgodzie Synodu Powszechnego, Zakon Rotryjski - powód? Na chwilę obecną PRZECIW
- Archiwum przenieść do Offtopicu - ZA
- zamknąć Klub św. Alberta Wielkiego - ZA
- tematy z usuniętych for przenieść do Archiwum - ZA

Sądzę, że dobrze wyjaśniłem  :).

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 14 Lip 2011, 23:50:07 »
Kuria - nieaktywność, nieuregulowanie prawne, praktyczna niepotrzebność
Sobór - jest najwyższą władzą w Rotrii, tak więc wydaje mi się, że zasługuje na odpowiednie miejsce.  A szczyt forum, moim zdaniem, jest najodpowiedniejszy.
Rozważania - w odrębnym temacie było mówione zupełnie co innego...
Zakon - nieaktywność

Pierwsze działania administratorskie zakończone (zaznaczone na zielono).  Sprawy kontrowersyjne (mniej lub więcej) pozostawiłem na później, żeby obywatele mogli apelować :).
« Ostatnia zmiana: Piątek, 15 Lip 2011, 02:19:41 wysłana przez ks. dr Viktorjos P. apo Zep »

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 19 Lip 2011, 12:40:02 »
1. Acta przesunąć do "władzy" i nadać nowe podsekcje: Bulle i Ustawy, Traktaty, Rozporządzenia (dla Prefektury Generalnej), Ordonanse, Orzeczenia TR (oraz ewentualnie "Habemus Patriarcham").

Obecnie nasze prawo nic nie mówi o orzeczeniach. Bulla Maxima nakazuje wydanie ustawy określającej szczegółową organizację oraz kompetencje TR a w tej chwil takiej nie ma. Poświęcenie miejsca na forum orzeczeniom obecnie jest bezcelowe. Zaskoczyło mnie umieszczenie działu "Habemus Patriarcham" w AAS... bardziej pasuje to jako pododdział Pałacu Laterańskiego.

2. Sobór przesunąć na sam szczyt strony, zamkąć i otwierać jedynie gdy Sobór będzie obradował.

Czy ja wiem... sobory i tak potrafią mieć miejsce po za granicami kraju.

3. Zamknąć stare i otworzyć nowe ambasady: Eskwilinia, Francja, Skarland, RON, Scholandia i Dreamland, Elderland, Nordia, Trizondal oraz specjalne przedstawicielstwa na wieści i gości z OPM i Konfederacji Łacińskiej.

Czy Eskwilinia, Francja, Skarland, RON, Scholandia i Dreamland (dlaczego  te mikronacje łączone są ze sobą razem w utworzonym przez Brata dziale? sojusz tych państw już dawno przeminął), Elderland, Nordia, Trizondal zamierzają w najbliższym czasie posłać na nasze ziemie ambasadora? Jeżeli nie to puste działy są zupełnie niepotrzebne.

4. Zamknąć, po uprzedniej zgodzie Synodu Powszechnego, Dom Rzeczpospolitej, Laboratoria Narodowe, Instytut Historyczny, Szkołę Podstawową oraz Rozważania.

"Rozważania" nie należy rozumieć jako instytucje.

Dom Rzeczpospolitej to nieoficjalna instytucja, którą zamierzam prowadzić na terenie Państwa Kościelnego Rotrii. Ma to być głównie organ zamieszczający wszystkie informacje historyczne i wiedzy ogólnej dotyczącej Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii. Natomiast aktualne wiadomości z RSiT zamieszcza tutaj Prawda.

RSiT już nie istnieje, a więc Dom Rzeczpospolitej również. Nie jest to zresztą nasza instytucja, żeby była potrzebna zgoda Synodu Powszechnego na zamknięcie. To była nasza gościnność, że taki dział na forum utworzyliśmy na życzenie JE Marcela Hansa, a skoro DR nie funkcjonuje to bez problemu możemy przenieść to do archiwum.

Do reszty nie mam obiekcji.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 21 Lip 2011, 20:14:45 »
Można Orzeczenia usunąć, ale gdzieś będzie musiał publikować swoje orzeczenia Trybunał.  Moim zdaniem lepiej jest wydać ustawę o Trybunale niż zamykać działy, które i tak będą potrzebne.

"Habemus Patriarcham" dodałem gdyż właśnie od momentu wypowiedzenia przez Kamerlinga tych słów rozpoczyna się kadencja Patriarchy.  Tak więc mają one jakiś skutek prawny.  Poza tym, nie chciałem, zeby tematy tak ważne utonęły w morzu wniosków zasypujących Pałac Laterański.

Tak więc może w ogóle Sobór zamknąć i zarchiwizować?  Każdy Sobór będzie miał oddzielny dział.

Ze Scholandią i Dreamlandem mamy podpisany jeden traktat, który stanowi jedno przedstawicielstwo obydwu państw.  Wszystkie państwa, którym ambasady zostały założone, zostały poinformowane o tym fakcie.

Mimo iż "Rozważania" nie są instytucją, chciałem uzyskać zgodę Soboru aby mieć zgodę publiczną - reprezentantów rotryjskich mieszkańców.  Tak samo z Domem Rzeczpospolitej.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Michael von Lichtenstein

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • www.teutonia.one.pl
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 19 Sie 2011, 21:07:19 »
Pozostaje jeszcze zrobić porządek w zakresie zarejestrowanych użytkowników.

1. Sporo tutaj osób które kiedyś zarejestrowały się, lecz nie napisały nawet jednego posta. Dochodzą też autorejestrujące się boty. Wszystko to warto usunąć.

2. W pewnym zakresie administracja forum winna zaangażować się w egzekwowanie obowiązującego prawa, choćby np. w zakresie posługiwania się nieindygenowaną na terytorium Rotrii tytulaturą. Myślę, że odpowiednia edycja profili osób niestosujących się do przepisów wystarczy.
(-) Michael von Lichtenstein h. Wąż,
     Król Teutonii
     Diuk Księżycowych Klifów
     Baron Naservii

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Środa, 24 Sie 2011, 00:25:57 »
Nie wydaje mi się odpowiednim aby administratorzy grzebali w loginach użytkowników.  Przypomina to za bardzo cenzurę.  Niech obywatele będą zmuszeni do zrobienia tego samemu prawomocnym wyrokiem sądu.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Środa, 07 Wrz 2011, 02:45:09 »
Bracia Administratorzy,

Czy podjęte zostały działania aby móc zaktualizować stronę Rotrii?

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Michael von Lichtenstein

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • www.teutonia.one.pl
    • Email
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela, 11 Wrz 2011, 13:01:05 »
JŚ posiada wszystkie niezbędne dostępy :) Zatem nie będzie problemu z aktualizacją, zawsze można poprosić też mojego syna - Kryspina :) Chętnie pomoże :)
(-) Michael von Lichtenstein h. Wąż,
     Król Teutonii
     Diuk Księżycowych Klifów
     Baron Naservii

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: Niedziela, 11 Wrz 2011, 23:35:59 »
Racja.  Widzę, że coś się zaczęło zmieniać.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #10 dnia: Czwartek, 15 Wrz 2011, 20:02:23 »
Ze stroną ruszyliśmy do przodu! :-) Metodą prób i błędów (nie znam się zbytnio na php) strona została wzbogacona o treści i tutaj za ich przygotowanie należą się podziękowania Bratu Wiktorowi. Zostały jeszcze np. cytaty i tutaj myślę, żeby zastąpić je dewizą narodową.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Piątek, 16 Wrz 2011, 05:34:50 »
Najpierw dewizę trzeba wybrać :)  Ale pomysł bardzo dobry.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Adriano Vittorino

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #12 dnia: Piątek, 16 Wrz 2011, 09:18:16 »
A kiedy porozmawiamy o principiach? Spodziewałem się dyskusji nad kształtem państwa i budowania od podstaw.

Pozdrawiam
/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #13 dnia: Sobota, 17 Wrz 2011, 00:12:51 »
Również nie mogę się doczekać.  Choć jako nieobywatele mamy raczej mały wpływ na przyszły kształt Rotrii.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #14 dnia: Niedziela, 24 Mar 2013, 05:13:42 »
Bracie Notariuszu,

Nie lubię zakładać nowych tematów dla jednego wątku, więc piszę tutaj.  Widzę, że Wielkie Księstwo Toskanii oraz Księstwo Modeny i Palestriny zaczęły się rozwijać, więc chcę aby Urbino również do nich dołączyło.  Bardzo proszę o nadanie miejsca na forum mojemu księstwu.  Na razie wystarczy jeden dział bez żanych poddziałów.  Później jak już mieszkańcy Urbino się zorganizują, poproszę o więcej :).  Dziękuję serdecznie.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,