Autor Wątek: Ciekawe praktyki  (Przeczytany 776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pietro Augusto Gaudio

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
    • Komunikator ICQ - 11248772
Ciekawe praktyki
« dnia: Środa, 31 Sie 2011, 19:01:32 »
Ciekawy styl prowadzi Ewaryst... właśnie usunął mój post z dziennika ustaw :) Totalnie - nie przeniósł do kosza, ale usunął :D
Cóż... dziwny standard.

Dla potomnych przedstawiam jeszcze raz Bullę

Bulla o upadku państwa ewarystowskiego

Niniejszym stwierdzam, że Ewarystowskie Państwo Kościelne Rotria upadło.

Ponadto uchyla się wszystkie oficjalne i nieoficjalne zakazy informowania Ewarysta I o jego głupocie i o tym, jakie głupie działania czyni.

Podpisano w Rotrii
(-) Ja.
Pietro Augusto Gaudio

Offline Don Tommaso I de Mancini

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +8/-9
    • Email
Odp: Ciekawe praktyki
« Odpowiedź #1 dnia: Środa, 31 Sie 2011, 19:03:35 »
Teraz to można o nim mówić "Jedyny obywatel PKR" :D

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 31 Sie 2011, 19:18:48 »
Moją poprzednią Bullę Ewa najzwyczajniej w świecie usunął :P Cały post. Gorzej niż w III Rzeszy ^^

Sam Ewa patrzę olał lud już totalnie...
Pietro Augusto Gaudio

Offline Otto Kent

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Środa, 31 Sie 2011, 21:15:31 »
i to bardzo gęstym moczem  :D

Offline Cesare Donato Orsini

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 01 Wrz 2011, 00:57:38 »
BRACIA!

Sobór podjął decyzję, ale kardynał-uzurpator nadal panoszy się w Państwie. Wobec tego, by nie dopuścić więcej do sytuacji by jedna osoba dyktowała nad głowami wszystkich co jest prawdą a co fałszem prezentuję Braciom w imieniu własnym oraz wszystkich członków Soboru nowe forum Państwa Kościelnego Rotria: http://www.forum.rotria.pl.

Informuję także, że domena "rotria.pl" należy do Państwa Kościelnego Rotria i w niedługim czasie pojawi się tam nowa, ładna i uaktualniona strona Państwa Kościelnego. Do tego czasu powinno wystarczyć nam tylko forum (z resztą do tej pory i tak działaliśmy bez strony). Zapraszam wszystkich, którzy wierzą, że Państwo Kościelne może być Państwem Kościelnym nie opierającym się na durnej fabularyzacji do rejestracji i wspierania rozbudowy państwa i Kościoła.

Na chwałę Rotrii!
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 01 Wrz 2011, 01:28:18 wysłana przez Cesare Donato Orsini »

Offline Adriano Vittorino

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 01 Wrz 2011, 12:06:36 »
Bracie Cezare! Bracia!

Wybaczcie, że się czepiam. Czepianie najlepiej mi wychodzi. Również zaistniałej sytuacji nie poukładałem jeszcze sobie w głowie,
dla tego też ciągle dążę do uporządkowania stanu faktycznego.
Sobór podjął decyzję
Z tego co pamiętam trwały obrady. Potępiliśmy fabularyzację zdaje się jednogłośnie. Debata o kościele nie przyniosła żadnych konkluzji. Potem Sobór został przerwany. A potem już nie miałem dostępu. Pewnie za karę :-)
kardynał-uzurpator nadal panoszy się w Państwie
Ciągle nie jest dla mnie jasne o co chodzi? Skoro mieliśmy trzech kardynałów z czego dwóch zgadzało się ze sobą
to taki a nie inny patriarcha z tego wyszedł. Nie pojmuję dla czego to konklawe nie było ważne?
I w tej chwili patriarcha jest tylko jeden bo nie liczę patriarchów schizmatyckich czyli de facto antypatriarchów.
Mam poważne obawy, ba pewność nawet, że sobór został przeprowadzony pod naciskiem obcego państwa
i obcego duchowieństwa, oraz że rotryjskie duchowieństwo zbyt łatwo zgodziło się na warunki schizmatyków.
by nie dopuścić więcej do sytuacji by jedna osoba dyktowała nad głowami wszystkich co jest prawdą a co fałszem
Odwieczny problem co jest ważniejsze sobór czy patriarcha. Czy patriarcha ma prawo rozporządzać państwem jak mu się podoba?
Oczywiście w granicach obowiązującego prawa.

No i mam mętlik. Bo z jednej strony chciałbym, żeby Rotria była państwem katolickim. Z drugiej strony
obawiam się, że zaraz będzie patriarcha, który jednocześnie jest królem RON i przesadza w
w zbytnim wczuwaniu się w swoją rolę. Martwię się po prostu, że wrócimy do kościelnych tytułów, symulowaniu świeceń i sakramentów. Chciałbym, żeby co najwyżej jeśli już upieramy się przy udawaniu Państwa Kościelnego
zachowane były rygorystyczne granice używania terminów (np. zamiast świeceń nominacje itp. jak już było kiedyś ustalone).
No może jestem ostatni, który przy tym się upiera, ale zdania nie zmienię.

Niemniej dobro mojej wirtualnej ojczyzny leży mi na sercu. I pragnąłbym pozostać jej obywatelem
i włączyć się w pracę na jej rzecz jak tylko poukładam sobie zaistniałą sytuację

Cum osculum pacis.

/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

Offline Cesare Donato Orsini

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek, 01 Wrz 2011, 12:44:44 »
Z tego co pamiętam trwały obrady. Potępiliśmy fabularyzację zdaje się jednogłośnie. Debata o kościele nie przyniosła żadnych konkluzji. Potem Sobór został przerwany. A potem już nie miałem dostępu. Pewnie za karę :-)

Przerwany a  potem wznowiony (bo obrady zostały zawieszone, sobór nie został zamknięty).
A dlaczego Brat nie miał dostępu - nie wiem. Wiem, że był pomysł zmiany hasła do Soboru, ale z tego co mi wiadomo, po moim sprzeciwie, wycofano się z tego powodu, gdyż Sobór jest powszechny i każdy z duchownych ma prawo się na nim wypowiadać. Jeżeli Brat wciąż nie ma takich uprawnień proszę zgłosić się do mnie, może pomogę.

Ciągle nie jest dla mnie jasne o co chodzi? Skoro mieliśmy trzech kardynałów z czego dwóch zgadzało się ze sobą
to taki a nie inny patriarcha z tego wyszedł. Nie pojmuję dla czego to konklawe nie było ważne?
I w tej chwili patriarcha jest tylko jeden bo nie liczę patriarchów schizmatyckich czyli de facto antypatriarchów.
Mam poważne obawy, ba pewność nawet, że sobór został przeprowadzony pod naciskiem obcego państwa
i obcego duchowieństwa, oraz że rotryjskie duchowieństwo zbyt łatwo zgodziło się na warunki schizmatyków.

Na wstępie Bracie muszę wyprowadzić Cię z błędu - żadne państwo obce, a w szczególności RON, nie używało jakichkolwiek nacisków. Taka decyzja została podjęta pomiędzy Naszą trójką - ja, kard. de Medici i Brat Pietro. To między sobą ustaliliśmy podstawy działania, zaś dopiero później poinformowaliśmy o tym Braci z RON, którzy nie ukrywali poparcia dla Naszej wizji.
Co zaś do konklawe - orzekliśmy o nieważności wyboru z kilku powodów:
1) Działania byłego już kard. von Lichtenstaina oraz obecnego już abp. Medyceusza uznaliśmy za celowe działanie na szkodę państwa.
2) Stwierdziliśmy niezgodność tych działań z prawem (Bulla Maxima mowi o chrześcijańskich korzeniach, odwołaniach do hierarchii Państwa Kościelnego itp. a jak to się ma do fabularyzacji, która nie czerpie z Państwa Kościelnego a za boga ma Absolut - to raczej nie są chrześcijańskie korzenie).
3) Zgodziliśmy się, że patriarcha, który łamie stanowione przez siebie prawo jest albo niedorozwinięty albo zbyt pyszny i niegodny by być Patriarchą. Jako, że w niedorozwój umysłowy abp. Medyceusza nie wierzę, poparłem drugą tezę.

Dlatego też, mając na uwadze dobro Kościoła i państwa, postanowiliśmy tak jak ogłoszono.

No i mam mętlik. Bo z jednej strony chciałbym, żeby Rotria była państwem katolickim. Z drugiej strony
obawiam się, że zaraz będzie patriarcha, który jednocześnie jest królem RON i przesadza w
w zbytnim wczuwaniu się w swoją rolę. Martwię się po prostu, że wrócimy do kościelnych tytułów, symulowaniu świeceń i sakramentów. Chciałbym, żeby co najwyżej jeśli już upieramy się przy udawaniu Państwa Kościelnego
zachowane były rygorystyczne granice używania terminów (np. zamiast świeceń nominacje itp. jak już było kiedyś ustalone).

Co do Patriarchy proszę się nie obawiać - przynajmniej póki co. Brat Ferdynand nie jest kandydatem na Patriarchę. Osobiście będę wielkim przeciwnikiem sakramentów. Pozostawmy to w gestii Kościoła Katolickiego, my zaś powróćmy do nominacji kapłańskich. Żadnych mszy, spowiedzi, kazań.

Offline Adriano Vittorino

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Czwartek, 01 Wrz 2011, 12:55:26 »
Dziękuję za wyjaśnienia, widzę światło w tunelu :-)
/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 02 Wrz 2011, 00:55:16 »
Ewaryście, proszę - odpowiedz mi: czy jesteś głupi? Ja naprawdę nie wiem jak sformułować to pytanie inaczej, skoro nadal wierzysz, żem jest klonem...

Jeżeli Sobór mnie słyszy - a wierzę, że tak jest - Ewaryst nie może być Patriarchą, bo jak Patriarchą może być osoba niepoczytalna, chora na umyśle? A musi taką być, bo mimo tłumaczenia, Ewa dalej sądzi, że jestem klonem ^^ Jak widać - niektóre osoby z Gdyni mogą być rzadko odwiedzane przez realnych znajomych... ;]

Hmm... wydaję zatem kolejną Bullę

Bulla o smutnej doli wymyślonego klona

Ja, Pietro Augusto Gaudio, wydaję niniejszą bullę, by każdy wiedział, że wszelkie realne kontakty z innymi ludźmi z mikroświata są permanentnie zakazane. Zakazuje się tym bardziej odwiedzać ich realne domostwa, nie wspominając o korzystaniu z ich komputera. W przypadku, gdy ktoś złamie ów zakaz zostanie natychmiast uznany za klona, choćby sam Ewaryst miał się temu sprzeciwiać.
Niniejszym ogłaszam również, że Ewaryst sklonował sam siebie. Jednakowoż przy klonowaniu coś się popsuło w wyniku czego klon otrzymał tylko ok. 667 szarych komórek, przez co procesy myślowe są znacznie spowolnione, a każda godzina zabija kolejną komórkę.

Dano w pałacu Ewarysta
(-) Znów Ja.

A tak serio... Smutno mi z tego powodu, że exPatriarcha - tak, uznaję postanowienia soborowe - działa na szkodę państwa :) To jest naprawdę smutne. I jeszcze żeby próbował się dogadać, zrobić coś z ludem - a gdzie tam. Wywalił wszystkich obywateli zostając sam w kraju. Jedyna legalna władza? Zatem pozdrawiam Brata (wszak, nadal nim jest) i życzę powodzenia na dalszej samotnej drodze w Rotrii, którą zamieszkuje już tylko Brat. Ja tymczasem udaję się do prawowitych władz kraju i na prawowite forum. :)

Kłaniam się Bracie. I wciąż liczę na nawrócenie - jeszcze nie jest za późno.
Pietro Augusto Gaudio

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 02 Wrz 2011, 02:01:20 »
Ciekawy styl prowadzi Ewaryst... właśnie usunął mój post z dziennika ustaw :) Totalnie - nie przeniósł do kosza, ale usunął :D
Cóż... dziwny standard.

Cóż, jak się takie bzdury wypisuje i zaśmieca Dziennik Urzędowy, to trudno się dziwić.

...kardynał-uzurpator...wszystkich członków Soboru...Na chwałę Rotrii!

To Patriarcha mianuje kardynałów - o żadnej uzurpacji (w sensie o jaki Bratu chodzi) nie może być mowy.  Sobór nie reprezentuje Państwa Kościelnego, jego obrady zostały zamknięte przez Patriarchę Ewarysta.  Co więcej, śmieszne jest, żeby o przyszłości Rotrii decydowali duchowni Kościoła Powszechnego i Kościoła Sclavińskiego.  Rotria jest tutaj, Bracie; nie ruszyła się ani o krok.

Bracie Cezare! Bracia!

Wybaczcie, że się czepiam. Czepianie najlepiej mi wychodzi. Również zaistniałej sytuacji nie poukładałem jeszcze sobie w głowie,
dla tego też ciągle dążę do uporządkowania stanu faktycznego.
Sobór podjął decyzję

Sobór nie ma żadnych uprawnień.  A Brat dostępu nie dostał pewnie dlatego, że nie było pewności czy poprze Brat zdrajców - proste.

kardynał-uzurpator nadal panoszy się w Państwie

Patriarcha został wybrany legalnie i legalnie zasiada na tronie rotryjskim.  A wszyscy ci, któzy tytułują się zwierzchnikami Rotrii są po prostu zdrajcami.

by nie dopuścić więcej do sytuacji by jedna osoba dyktowała nad głowami wszystkich co jest prawdą a co fałszem
Odwieczny problem co jest ważniejsze sobór czy patriarcha. Czy patriarcha ma prawo rozporządzać państwem jak mu się podoba?
Oczywiście w granicach obowiązującego prawa.

Niemniej dobro mojej wirtualnej ojczyzny leży mi na sercu. I pragnąłbym pozostać jej obywatelem
i włączyć się w pracę na jej rzecz jak tylko poukładam sobie zaistniałą sytuację

Cum osculum pacis.

Patriarcha Ewaryst zapewnił, że w projekcie fabularyzacji nie ma żadnego pomysłu wprowadzania "kreatorów" czy innych takich.  Fabularyzacja będzie po prostu rotryjską historią przedinternetową, a sama Rotria będzie państwem katolickim, tak jak być powinno.

Bulla o smutnej doli wymyślonego klona

Ja, Pietro Augusto Gaudio, wydaję niniejszą bullę, by każdy wiedział, że wszelkie realne kontakty z innymi ludźmi z mikroświata są permanentnie zakazane. Zakazuje się tym bardziej odwiedzać ich realne domostwa, nie wspominając o korzystaniu z ich komputera. W przypadku, gdy ktoś złamie ów zakaz zostanie natychmiast uznany za klona, choćby sam Ewaryst miał się temu sprzeciwiać.
Niniejszym ogłaszam również, że Ewaryst sklonował sam siebie. Jednakowoż przy klonowaniu coś się popsuło w wyniku czego klon otrzymał tylko ok. 667 szarych komórek, przez co procesy myślowe są znacznie spowolnione, a każda godzina zabija kolejną komórkę.

Dano w pałacu Ewarysta
(-) Znów Ja.

Kolejny przejaw Brata niedojrzałości.  I jak tu prowadzić rozmowy z takimi dziećmi?

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Piątek, 02 Wrz 2011, 08:58:36 »
Te bzdury były jawnym i stanowczym protestem przeciw działaniom Brata Kuźmy Medyceusza. To, że Dziennik Urzędowy nie był - bo wówczas nie był - dobrze strzeżony jest tylko i wyłącznie winą władz państwowych. Mam nadzieję, że Brat rozumie te działania - protest musi wywołać poruszenie i być stanowczy.

I nie bracie, nie niedojrzałości. Niedojrzałość przejawia tutaj Brat Kuźma Medyceusz. Ba! Brat Kuźma Medyceusz jest albo głupi, albo chory na umyśle. Inaczej bowiem nie można nazwać trwania w zaparte, jakobym ja oraz Brat Orsini to jedna osoba. Działania podjęte przez Brata Medyceusza zostały podjęte pochopnie, do czego Brat Medyceusz się nie chce nawet przyznać i za co nie chce nawet przeprosić. Brat Orsini wyjaśniał, dlaczego w okresie 12 sierpnia - 25 sierpnia mogliśmy mieć stałe IP - to samo stałe IP, przy którym rejestrowane było moje konto. Proszę mi wytłumaczyć, czy w realnym świecie możliwa jest teleportacja? Inaczej bowiem nie da się wytłumaczyć tego, że wiadomości po 25 sierpnia są wysyłane z dwóch rożnych IP, odległych od siebie o jakieś 160-170km (ok. 3 godzin jazdy autobusem; pociągiem znacznie dłużej, bo jedzie na około).

Już pomijam całkowicie fakt, że odbieranie obywatelstw może i było postępowaniem zgodnym z prawem, ale wymierzone przede wszystkim w przeciwników Brata Medyceusza i temu nikt nie zaprzeczy. Było to działanie z dziedziny "dajcie mi człowieka a znajdę paragraf". Dlaczego bowiem Brat Medyceusz nie podjął żadnych rozmów z nikim? Dlaczego okopał się dookoła niczym w twierdzy zostając jedynym obywatelem państwa? To już nie jest to państwo kościelne, do którego przyszedłem w 2009 roku, już nie ma tego klimatu i tego czegoś, co przyciągało i za to jest mi wstyd...
Pietro Augusto Gaudio

Offline Don Tommaso I de Mancini

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +8/-9
    • Email
« Odpowiedź #11 dnia: Piątek, 02 Wrz 2011, 14:51:55 »
I w dodatku, Bracia Gaudio i Orsini nie dostali żadnego, powtarzam ŻADNEGO, prawa do obrony.

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor