Autor Wątek: Dokad zmierzamy  (Przeczytany 1300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adriano Vittorino

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
Dokad zmierzamy
« dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 10:46:33 »
Dostojni,

zastanawiam się co się dzieje tu dzieje?
Gdzie jest Ewaryst? Ilu nas tu zostało?
Jakie są plany?
Co to jest Kongres Wiedeński i dla czego nic o tym nie wiadomo?

Czy to że nie jestem obywatelem (mam nadzieję, że chwilowo)
odcina mnie od wszelkich informacji?

/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

Offline Thorgautr Gvandoya

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
Odp: Dokad zmierzamy
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 12:18:13 »
Jestem tutaj, bo zależy mi na utrzymaniu niepodległych państw i mimo, że nie jestem obywatelem oraz jestem poganinem, to potrafię dostrzec pewne fakty. To co się dzieję na kongresie Wiedeńskim jest kpiną w żywe oczy, bo jak można mówić o ziemiach niczyich i przy tym je kontrolować? Kolejną sprawą jest dlaczego oni mają powoływać jakieś komisje ustalające sprawy suwerennego państwa?
Panie Adrjanos Alvertosigos nie znam przypadku, dlaczego Pan nie ma obywatelstwa, ale wiem jedno że trzeba uklęknąć przed prawowitą władzą i przysięgnąć z całego serca swe posłuszeństwo.

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 12:36:54 »
Wasza Książęca Wysokość,

Jak na razie z posłuszeństwa czuję się zwolniony. Jestem tu z dobrej nieprzymuszonej woli bo to
moja ojczyzna i oczekiwałbym odrobinę interakcji ze strony Patriarchy Ewarysta.

Zastanawia mnie o co chodzi z tym kongresem, gdzie go szukać?

Z uszanowaniem

/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 18:06:56 »
Dostojny Bracie Adrianie,

Ostatnio rzadko można mnie spotkać przechadzającego po Wiecznym Mieście ze względu na realiozę. Jednak myślę, że najgorsze mam już za sobą. II Kongres Wiedeński został zwołany dla państw Orientyki, aby omówić kilka kwestii. Takie zaproszenie otrzymałem, dlatego postanowiłem z niego skorzystać. Kongresu należy szukać w Wiedniu. Doskonale wiem Bracie, że jesteś sercem z Państwem Kościelnym Rotria, mimo nie posiadania rotryjskiego obywatelstwa :-) Jest nas czterech, a być może będzie i więcej. I oczywiście zapraszam na gadu-gadu.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Michael von Lichtenstein

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • www.teutonia.one.pl
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 20:06:36 »
Osobiście radziłbym zliberalizować przepisy o obywatelstwie. Ich ostatnie zaostrzenie nie służy Rotrii w jej obecnej kondycji. Poniekąd rozumiałem intencję obostrzeń - niejako wymuszających decyzję na wielopaństwowcach by wybrali: Rotria bądź inna mikronacja. Niemniej jednak w dobie zapotrzebowania na obywateli oraz widocznego kryzysu politycznego nie jest to dobrym rozwiązaniem.

Myślę, że przepisy obywatelskie powinny być jasne i czytelne w odniesieniu do przesłanek utraty z mocy prawa czy też możliwości pozbawienia obywatelstwa w przypadku sprzeniewierzenia się złożonemu ślubowaniu.  Cel ten można jednak osiągnąć inną drogą niż wprowadzając tak surowe restrykcje.

Wystarczy jedynie kilka drobnych poprawek, by uzdrowić prawną sytuację dla potencjalnych obywateli. Miejmy nadzieję, że JŚ przychyli się do tej propozycji.
(-) Michael von Lichtenstein h. Wąż,
     Król Teutonii
     Diuk Księżycowych Klifów
     Baron Naservii

Offline Pietro Augusto Gaudio

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
    • Komunikator ICQ - 11248772
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 20:18:22 »
O tym mówiłem już dawno temu, że wystarczy zmienić prawo, ale JŚ Ewaryst I pozostawał głuchy. Zobaczymy, czy się to zmieniło.

PS: Drogi Thorgautrdzie, pilnuj swojego nosa i na Orientykę się nie wciskaj. W Rotrii poradzimy sobie sami, bez udziału kogokolwiek z zewnątrz. Poza tym - Kongres też nie może nam narzucić pojednania. Ja nadal ufam, że dojdzie do porozumienia i Kuźma Medyceusz zrozumie błędy.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 20 Wrz 2011, 20:22:35 wysłana przez Pietro Augusto Gaudio »
Pietro Augusto Gaudio

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 20:22:48 »
Panie Pietro, jeżeli nie potrafi się do mnie Pan odpowiednio zwracać, to proszę do mnie się nie odzywać. Nie przywykłem się bratać z osobami pokroju Pana stanu.

Offline Michael von Lichtenstein

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • www.teutonia.one.pl
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: Wtorek, 20 Wrz 2011, 20:48:22 »
Ja ze swojej strony proszę o powstrzymanie o trzymanie emocji na wodzy :)

Jesteśmy wszyscy na neutralnym gruncie, na którym nie powinno się wdawać w tego typu utarczki słowne...

O tym mówiłem już dawno temu, że wystarczy zmienić prawo, ale JŚ Ewaryst I pozostawał głuchy. Zobaczymy, czy się to zmieniło.

Mam nadzieję, że tak.
(-) Michael von Lichtenstein h. Wąż,
     Król Teutonii
     Diuk Księżycowych Klifów
     Baron Naservii

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 01:05:41 »
Na odpowiednie zwracanie trzeba sobie zasłużyć.

Bracie von Lichtenstein, czyżby Brat zmienił swoje podejście do Rotrii i całej sytuacji?

A JŚ Ewaryst I? Czy Wasza Świątobliwość uraczy nas jakimkolwiek odzewem...? W końcu...?
Pietro Augusto Gaudio

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 07:44:32 »
Michael,
Wiesz doskonale, że nie przywykłem do takiego pospólstwa oraz do obrażania mojego majestatu i gdyby nie, to że Ty tu jesteś, to już dawno uciąłbym temu prostakowi język.

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 10:57:04 »
Uciąć to możesz sobie - ręce w Samundzie tępym drewnianym nożem. Ewentualnie w tej swojej wiosce.

Bracie Michaelu,
ja również nie pokażę palcem, kto jest większym prostakiem i dzikusem, o którego trzeba się modlić, bo chyba tylko to w tej sytuacji możemy. Szkoda, że nie ma u nas Świętej Inkwizycji, bo ona wiedziałaby co z takim należy zrobić :)
Pietro Augusto Gaudio

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 11:06:26 »
Dostojny Thorgautr!

Bez obrazy ale ucinać języki to Dostojny może swoim poddanym.
Proszę grzeczniej bo pospólstwo złapie za kosy.

Cum debita reverentia
/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 16:05:40 »
<podchodzi do Pietra i strzela mu w pysk po czym wymierza mu kuksańca i patrzy jak leży na ziemi.> Może, to kmiocie nauczy Cię moresu...
Panie Adrjanos, jestem poganinem mam swoje zwyczaje nie ważne gdzie jestem i tego będę się trzymać. Jestem tutaj gościem i jeżeli chcecie abym zachowywał się jak gość, to należy się tak do mnie zwracać. Nie jestem świnią abym się z Pietrem tarzać w błocie. Następnym razem za zniewagę skorzystam z mojego ludowego prawa i utnę mu łeb. Może, to w waszym zwyczaju uchodzi na sucho znieważanie wysoko postawionych osób, ale siebie nie pozwolę tak traktować, przez byle kogo. I proszę się nie zasłaniać wolnością słowa, bo wolność słowa nie obowiązuję w stosunku do znieważania innych.

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #13 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 16:22:12 »
<podchodzi do Thorgautra i strzela mu w pysk po czym wymierza mu kuksańca i patrzy jak leży na ziemi. Po czym ścina mu łeb jednym pociągnięciem kosy.> Możesz sobie być Dostojny Panie nawet cesarzem chin, na szacunek trza se zasłużyć, amen!
I żeby nie było, nie jestem obywatelem Rotrii wiec to była sprawa czysto prywatna. Nie lubię jak się mnie zwie pospólstwem.
Samunda musi wybrać nowego księcia a mnie cóż najwyżej zlikwidują dzikusy w odwecie.

/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #14 dnia: Środa, 21 Wrz 2011, 16:29:58 »
Prawie padłem ze śmiechu, ale muszę Cie zmartwić mam straż przyboczną, więc nie możesz się do mnie nawet zbliżyć. Wiesz czemu Cie klonie nie zabije? Jestem w gościnie i tylko dlatego Cię nie zabiję, ale wiedz jedno kiedyś Cie złapię.