Autor Wątek: Bardzo dziwne...  (Przeczytany 1802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pafnucy von Pyongyang

• Prezbiter
  • Filar państwa
  • Reputacja +2/-0
    • Email
Bardzo dziwne...
« dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 17:17:44 »
Odeszło trzech kardynałów?! Czyżby to była prawda?

Przeglądając wczorajszego dnia forum byłem nawet radosny. Myślałem, iż jest to jakiś dość oryginalny żart najwyższych gremiów naszego państwa, urządzona na wzór ciprofloksjański maskarada, mająca swą ekstremalnością i nietypowym wykonaniem zaskoczyć społeczeństwo i je rozbawić.

Lecz jednak dzisiaj już mi nie jest do śmiechu. To poważny wstrząs dla naszego Państwa, wręcz katastrofa... I to wszystko przez nominację jednego purpurata? Aż się wierzyć nie chce...
(-) Xiądz Pafnucy Karolina von Pyongyang und von Salvepol-Nova Vita
    Kanonik Kapituły Bazyliki Laterańskiej, Sekretarz Księstwa Barii

Vincenzo Botticelli

• Gość
Odp: Bardzo dziwne...
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 17:20:50 »
Bracie Biskupie,
sądzę, że nie znajdzie się w Stolicy Apostolskiej osoba, której opinia w tej sprawie będzie jedyną, poprawną i wiarygodną  ;). Musi Brat szukać "na własną rękę"  :D.

• Prezbiter
  • Filar państwa
  • Reputacja +2/-0
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 17:40:30 »
Mniejsza o powód tych smutnych decyzji... Teraz trzeba ratować Kościół, bowiem znalazł się On nad przepaścią. Jego wizerunek został zachwiany, kolegium kardynalskie sparaliżowane, a rząd w rozsypce... To prawdziwy problem...

Offline Cesare Francesco de Medici

• Filar państwa
  • Reputacja +0/-4
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 17:51:22 »
Spokojnie Bracie, Jego Świątobliwość w swojej mądrości wraz z duchownymi zatroskanymi o losy Kościoła na pewno niezwłocznie unormuje sytuację  :)
(-) Cesare Francesco kardynał de Medici
Wielki Książę Toskanii
Kamerling Stolicy Apostolskiej
Notariusz Patriarszy
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskej
Wielki Inkwizytor

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 18:03:20 »
Bracie Pafnucy,
nie ukrywajmy, że aktywność Księcia Michaela była dosyć spora, dużo zdziałał jako Wicekanclerz i dobrze mu to wychodziło. Stolica Apostolska straciła aktywnego premiera rządu. Kardynał Marco i Kardynał Cosimo dosyć słabo uczestniczyli niestety w życiu kraju, najpewniej przez nadmiar realnych obowiązków. Jego Wysokość książę Marco wiem, że jest pochłonięty realną nauką, natomiast realnych przyczyn decyzji Brata Kosmy niestety nie znam  ;).

Sądzę jednakże, że Stolica Apostolska, przy wsparciu swoich obywateli da radę uporać się z problemem, którym jest wakat na stanowisku Wicekanclerza i kierownika jednej z kongregacji  ;). Miejmy nadzieję, że podołamy i wesprzemy Ojca Świętego  ;).

Aczkolwiek - czy nie uważacie Bracia, że to dosyć... ciekawe  ;D?
Konklawe w Państwie Kościelnym Rotria zbiega się mniej więcej terminowo z realnym konklawe. W Watykanie również był pewien
"problem z kardynałami", przez co złożyli dymisje ze stanowisk (Szwecja, USA etc.). U nas najpewniej również był pewien zgrzyt, przez co aż trzech wybitnych purpuratów z tożsamych sobie powodów złożyło birety przed Złotym Tronem... Inspirująca analogia, w porównaniu z realnym Kościołem  ;D. Nie sądzicie Bracia?
« Ostatnia zmiana: Piątek, 01 Mar 2013, 18:06:22 wysłana przez kardynał Franciszek Ferdynand arcyksiążę von Habsburg »

• Prezbiter
  • Filar państwa
  • Reputacja +2/-0
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 18:36:49 »
No, chyba nie porównuje Eminencja "problemów" realnych kardynałów do "problemów" naszych. ;D Naprawdę jest tu jakaś analogia? A może ja wszystkiego nie wiem?  ;D

Ale na poważnie. Odejście tak nobliwych, zasłużonych obywateli to szok. Niezależnie jak by byli aktywni obecnie. Kardynał - Książę Kościoła, to nie prosty diakon któremu się znudziło po miesiącu posługi. To Pasterz, który samą swą obecnością Święty Kościół opiera... Odejście Jego to cios w Kościół właśnie, cios, który promieniować będzie również poza granicami Rotrii...

Offline Leon II

• Filar państwa
  • Reputacja +1/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 18:43:47 »
Umiłowani Braci.

Ma Eminencja rację, dość dziwny zbieg okoliczności. Co do byłych kardynałów oczywiście nie generalizując "wyszło szydło z worka". Państwo Kościelne może jedynie ubolewać nad stratą aktywnego wicekanclerza, a my osobiście nad stratą naszego wieloletniego druha Księcia Sforza, natomiast postawa Kosmy z Rotrii pozostawia wiele do życzenia. Jego decyzja została przez nas uszanowana i życzymy mu jak najlepiej. W obecnej sytuacji musimy się skupić na zapełnianiu luk w Kurii Rotryjskiej oraz nad wzmacnianiem pozycji kościoła. Wieżę, że z czasem i z waszą pomocą Umiłowani Bracia szybko przywrócimy ład i porządek.

Apostolskim Pozdrowieniem,

/-/ Aleksander III

Offline Giacinto Martino de Mancini OFD

• Biskup
  • Filar państwa
  • Reputacja +6/-0
  • "Radujcie się zawsze w Panu"
    • Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 18:47:27 »
Wymówki, że w Rotria działa by się przypodobać na arenie międzynarodowej to bzdura.
Sam przeżyłem lekki szok... miałem później wrażenie, że w realu też coś nie gra chociaż było wszystko OK ;).
Cała Rotria może przeżyć mały kryzys, ale na pewno się to znormalizuje :).
Arcybiskup dr net. Giacinto Martino Mancini OFD
Baron Fossombrone i hrabia Królestwa Agurii,
Prymas Królestwa Agurii,
Trybun Sygnatury Apostolskiej,
Dyrektor Filharmonii Książęcej

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 18:53:34 »
O zagranicę Bracie proszę się nie martwić  ;D.
Jeśli tylko jakiekolwiek skutki takowego "promieniowania" zaobserwuję, to bezzwłocznie o nich poinformuję  ;D...

Bracie Pafnucy,
moim zdaniem - każda strata obywatela jest wielką szkodą dla kraju. Czy wielce zasłużonego, czy też nie, bowiem "na karku" mamy kryzys aktywności mikronacyjnej, który niestety jest brzemienny w skutkach na wielu kontynentach. Dlatego "każda duszyczka" jest ważną w procesie budowy Państwa. No ale cóż my na to możemy. Wszyscy doceniamy działalność kardynałów, jednakże mieli prawo i jakąś przyczynę do złożenia swoich purpurowych kapeluszy przed Ojcem Świętym. Mimo wielkiej straty w obywatelach, Państwo Kościelne musi iść dalej. W przeszłości również zdarzały się rezygnacje kardynałów, czasami nawet w niemalże identycznych odstępach czasu (kard. Miotke i kard. du Vallon). Stolica Apostolska radziła sobie z tym faktem, teraz również najpewniej sobie poradzi. Wystarczy jedynie pokazać Ojcu Świętemu, że Rotryjczycy są z nim i będą wspierać Wieczne Miasto swoją pracą i zaangażowaniem ;). Teraz również warto nadmienić, że każdy nowy kandydat do stanu duchownego będzie bardzo ważny i dlatego warto "rozejrzeć" się za takowymi  ;D. Być może czyjaś duszyczka szuka możliwości służby duchowej, nie wiedząc jeszcze o PKR  ;D? To jest teraz nasz cursus honorum, moim zdaniem  :D.

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:00:11 »
Umiłowani Bracia,

Wszystko stało się tak szybko i nagle, że nie było czasu Was uprzedzić i wyjaśnić Wam sprawy. Członkowie kolegium doskonale znają powody naszych odejść. Nie są to ani realne problemy, brak czasu. Jest to raczej krzyk rozpaczy w obliczu robienia targowiska z obrad konklawe. Nie mogę się podpisać pod wydarzeniami, które w mojej ocenie są niemoralne i niepoprawne - zasłanianie się polityką jest śmieszne.

Zrzekłem się wszystkiego co od Rotrii otrzymałem i wyrzekłem się Kościoła Rotryjskiego, lecz nie was, Drodzy moi Bracia umiłowani. Spędziłem tutaj 8 miesięcy i myślę, że mogę o  pewnych osobach mówić w kategorii przyjaciół. Możecie liczyć na moją przyjaźń i pomoc zawsze. Co jakiś czas z pewnością do Rotrii zawitam, pokażę się w karczmie, odwiedzę przyjaciół, lecz dopóki Kościół Rotryjski trawi rak zepsucia, nie chcę i nie mogę się pod tym podpisywać. Przez akt apostazji nie zrzekam się swoich wirtualnych chrześcijańskich korzeni i wartości, z których wyrosłem, lecz pokazuję swój sprzeciw i niezadowolenie z obecnej sytuacji, w której Kościół Rotryjski jest folwarkiem medycejskim.

Nie jestem człowiekiem, który się poddaje bez walki. Walczyć należy do ostatniej kropli krwi, zwłaszcza gdy sprawa dotyczy wysokiej wagi rzeczy. Nie da się jednak walczyć z zepsuciem będąc jego współudziałowcem. Trzeba odejść z grona bluźnierców i dopiero z perspektywy spojrzeć i próbować nawracać.

Pozdrawiam serdecznie,
(-) Mihael Markosigos
Michael apo Zep
Książę Surmenii

• Filar państwa
  • Reputacja +0/-4
« Odpowiedź #10 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:02:16 »
Bracie, po co takie mocna słowa, które obrażają Jego Świątobliwość. Można odjeść z powodu konfliktów personalnych, ale nie trzeba publicznie znieważać Monarchy.
Wielki Książę Toskanii
Notariusz Patriarszy
Wielki Inkwizytor

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:04:23 »
Istnieje wolność słowa, Biskupie de Medici. Nikt nie każe czytać to biskupowi.

Offline Otto Kent

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
    • Email
« Odpowiedź #12 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:05:11 »
Wasza Świątobliwość!
Drodzy Bracia!

Jest mi niezmiernie głupio i czuje się bardzo niezręcznie, że z powodu kreacji mojej osoby doszło do odejścia trzech książąt Kościoła. Z tego powodu dręczy mnie ogromnie sumienie. Kościół nasz jest w chwili obecnej w bardzo trudnej sytuacji i w pełni jestem świadomy, że jest to tylko i wyłącznie z mojej winy. Dlatego bije się w piersi, korzę przed Wami Bracia i błagam o wybaczenie.

• Filar państwa
  • Reputacja +0/-4
« Odpowiedź #13 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:07:23 »
Istnieje wolność słowa, Biskupie de Medici. Nikt nie każe czytać to biskupowi.

Jak mam nie czytać, skoro wyświetla się jako nowy post, Infułacie  :P Wolność słowa owszem, ale chyba nie przeszkadza ona w zachowaniu zasad kultury i wzajemnego szacunku  ;)
Wielki Książę Toskanii
Notariusz Patriarszy
Wielki Inkwizytor

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:11:40 »
Polecam opcję "zaznacz wątki nieprzeczytane". Poza tym ja nie widzę tutaj żadnych wulgaryzmów czy przekłamań, które świadczyłyby o braku zasadach kultury. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, biskupie. Za funkcję nie zawsze idzie szacunek.