Autor Wątek: Bardzo dziwne...  (Przeczytany 1804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vincenzo Botticelli

• Gość
Odp: Bardzo dziwne...
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:12:47 »
Ależ księże arcybiskupie!
Bzdurnym jest twierdzenie, że to za Brata sprawą. Proszę siebie samego nie obwiniać, bowiem nie ma osoby kompetentnej, która mogłaby ew. winowajców tejże sprawy wskazać. Podążając za sławetnym mottem, przyświecającym XVIII-wiecznym państwom absolutystycznie oświeconym możemy stwierdzić, że działania ówczesne zostaną: "(...) osądzone przed Bogiem i historią". W mojej ocenie nikt nie jest na tyle bez winy, żeby wskazać winę u kogoś innego w tej i nie tylko sprawie. Aż prosi się tutaj o przytoczenie ewangelicznej przypowieści o rzucie kamieniem  ;). Każdy ma prawo do własnego zdania i własnego osądu. Naprawdę sądzę, że nie powinien się Ekscelencja obwiniać  ;).

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #16 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:18:14 »
Wasza Świątobliwość!
Drodzy Bracia!

Jest mi niezmiernie głupio i czuje się bardzo niezręcznie, że z powodu kreacji mojej osoby doszło do odejścia trzech książąt Kościoła. Z tego powodu dręczy mnie ogromnie sumienie. Kościół nasz jest w chwili obecnej w bardzo trudnej sytuacji i w pełni jestem świadomy, że jest to tylko i wyłącznie z mojej winy. Dlatego bije się w piersi, korzę przed Wami Bracia i błagam o wybaczenie.

Ekscelencjo,

Jak już zostało powiedziane na konsystorzu: Brata osoba niczemu nie jest winna. Brat jest ofiarą w tej sytuacji, a nie katem. Zapewniam, że nie z Brata powodu odchodzę z Kościoła, lecz z powodu motywów, jakimi kierowano się przy Brata kreacji.

Ekscelencjo de Medici,

Nikogo nie znieważam, lecz przytaczam fakty. Jako osoba z poza tematu, nie dysponuje Brat żadnymi argumentami, które pozwoliłby bratu w sposób wiarygodny określić kto mówi prawdę, kto kłamie.

Michael apo Zep
Książę Surmenii

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:20:32 »
Co zresztą ująłem nieco wyżej, jednakże w stosunku do każdej osoby, która na sprawę spoglądać będzie najpewniej w pełni subiektywnie...

Offline Leon II

• Filar państwa
  • Reputacja +1/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:49:41 »
Folwark Medycejski? Niezbyt innowacyjne nazewnictwo, słyszeliśmy to już w innych państwach w tym w RON i w Suremnii. Lecz można nadmienić, że między tymi krajami, a Państwem Kościelnym istnieje pewna różnica. Rotria to elekcyjna monarchia teokratyczna, władza patriarchy nad kościołem podobnie jak papieża jest absolutna. Czuli idąc dalej tym tropem papież jest władcą własnego "folwarku". Z resztą od kiedy pamiętamy na tronie rotryjskim zasiadają członkowie rodów królewskich oraz książęcych. 

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:49:57 »
Wasza Świątobliwość!
Drodzy Bracia!

Jest mi niezmiernie głupio i czuje się bardzo niezręcznie, że z powodu kreacji mojej osoby doszło do odejścia trzech książąt Kościoła. Z tego powodu dręczy mnie ogromnie sumienie. Kościół nasz jest w chwili obecnej w bardzo trudnej sytuacji i w pełni jestem świadomy, że jest to tylko i wyłącznie z mojej winy. Dlatego bije się w piersi, korzę przed Wami Bracia i błagam o wybaczenie.

Ekscelencjo Otto,

Nie zadręczajcie się. To głównie obecnie panującego Patriarchę powinno ruszyć sumienie.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Giacinto Martino de Mancini OFD

• Biskup
  • Filar państwa
  • Reputacja +6/-0
  • "Radujcie się zawsze w Panu"
    • Status GG
« Odpowiedź #20 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 19:58:33 »
Wszyscy piszą bo wiedzą... i każdy bo chce...
A wszystko jest bardzo dziwne...
Słuszna nazwa wątku bracie Pafnucy.
Arcybiskup dr net. Giacinto Martino Mancini OFD
Baron Fossombrone i hrabia Królestwa Agurii,
Prymas Królestwa Agurii,
Trybun Sygnatury Apostolskiej,
Dyrektor Filharmonii Książęcej

Offline Pafnucy von Pyongyang

• Prezbiter
  • Filar państwa
  • Reputacja +2/-0
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 20:21:13 »
Bardziej by go chyba nazwać "bardzo smutne" pasowało... Bo nieważne po czyjej stronie racja pozostaje - na walce tej traci Rotria najbardziej. A ponad Państwo nie wolno wywyższać własnych dobroci. Nawet gdybyśmy przez nie cierpieć mieli, i tak Ono jest najważniejsze, i wierność mu jest obowiązkiem.

Gdyby wszyscy w ten sposób myśleli - nie było by tej sytuacji przykrej...
« Ostatnia zmiana: Piątek, 01 Mar 2013, 20:22:56 wysłana przez Pafnucy von Pyongyang »
(-) Xiądz Pafnucy Karolina von Pyongyang und von Salvepol-Nova Vita
    Kanonik Kapituły Bazyliki Laterańskiej, Sekretarz Księstwa Barii

Offline Giacinto Martino de Mancini OFD

• Biskup
  • Filar państwa
  • Reputacja +6/-0
  • "Radujcie się zawsze w Panu"
    • Status GG
« Odpowiedź #22 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 21:10:00 »
Bardziej by go chyba nazwać "bardzo smutne" pasowało... Bo nieważne po czyjej stronie racja pozostaje - na walce tej traci Rotria najbardziej. A ponad Państwo nie wolno wywyższać własnych dobroci. Nawet gdybyśmy przez nie cierpieć mieli, i tak Ono jest najważniejsze, i wierność mu jest obowiązkiem.

Gdyby wszyscy w ten sposób myśleli - nie było by tej sytuacji przykrej...

W 100% się zgadzam.
Arcybiskup dr net. Giacinto Martino Mancini OFD
Baron Fossombrone i hrabia Królestwa Agurii,
Prymas Królestwa Agurii,
Trybun Sygnatury Apostolskiej,
Dyrektor Filharmonii Książęcej

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 21:12:10 »
Coś na pewno w tym jest  ;).

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #24 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:31:07 »
Nie będę swoim nazwiskiem firmował kupczenia Patriarszym tronem.

Jeśli nasze rezygnacje przyczynią się do jakiś zmian, to bardzo dobrze. Może wreszcie ktoś zwróciwszy uwagę na problem zechce go naprawić, gdyż jak na razie mamy lukrowany obraz patriarchy, jakże daleki od rzeczywistości. Chór piewców Aleksandra III jest przeolbrzymi i nie powiem sam do niego należałem, do czasu gdy zostałem kardynałem i przekonałem się kim tak na prawdę jest owy "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Zasłania swoje niemoralne postępowanie gadką o polityce, ucieka się do mianowania kardynała tylko po to by wpłynąć na pomyślny dla siebie wynik konklawe. Kto chce na tronie polityka, niech milczy dalej.

Ryba psuje się od głowy! Głowa u tej ryby jest wyjątkowo zepsuta.
Michael apo Zep
Książę Surmenii

Offline Cesare Donato Orsini

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #25 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:38:23 »
Nie mam zamiaru ani bronić ani oskarżać, bo nie posiadam wiedzy, którą Pan posiada, ale...
Zwróciłem uwagę na coś co budzi mój niepokój. Otóż konklawe jest dopiero za kilkanaście dni, a Pan mówi o "niepomyślnym dla siebie wyniku konklawe". Mam rozumieć, że konklawe miało być/jest tylko pro forma, bo wszystko już dogadaliście wcześniej i na to interweniował Jego Świątobliwość?

EDIT: Używając parafrazy "niepomyślny dla siebie wynik konklawe" oczywiście odnosiłem tę całą niepomyślność do Jego Świątobliwości a nie Pana. Tak, żeby niejasności językowych nie było :P
« Ostatnia zmiana: Piątek, 01 Mar 2013, 22:43:01 wysłana przez bp Cesare Donato Orsini »

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:42:05 »
Biskupie Orsini, proszę nie udawać osoby, która nie wie co się dzieje na konklawe. Wiadomo przecież że wybór Patriarchy to sprawa polityczna. A rozmowy na temat głosowania zaczynają się już na długo przed planowanym konklawe. Zakulisowe rozmowy, zapewnianie i głosowanie to część polityki. Ukrywa się to pod "przemówieniem i zstąpieniem Ducha Świętego". Cóż... to się nazywa polityka w realiach państwa kościelnego. Normalnie niczym Borgiowie.

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #27 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:46:32 »
Oczywiście, ale jeżeli tak jest to nie można wskazać ani jednej ani drugiej strony jako tej złej. Bo jeżeli jest tak jak przedstawia to Pan apo Zepp to owszem, Jego Świątobliwość, by uniemożliwić jakiś tam wybór konkretny, powołał nowego kardynała, co czyni z konklawe "scenę walki politycznej", ale z kolei druga strona jasno pokazuje, że już się dogadała w tej konkretnej sprawie, więc też zeń zrobiła polityczny przedmiot. Oczywiście, nie miejmy złudzeń, nie wierzę, że na v-kardynałów spływa, nie daj Boże, v-Duch Święty (:P), ale takie oskarżanie o upolitycznienie konklawe wydaje mi się nieco absurdalne wobec zaistniałej sytuacji :)

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:50:59 »
Cóż, załóżmy taką sytuację, że abp Kent zostaje purpuratem. Jest to bliski współpracownik kardynała von Habsburga. Przy poparciu jeszcze Jego Świętobliwość ma On tron patriarszy zapewniony, bowiem oboje z kardynałów apo Zepp odeszli, a także kardynał C. Medici. Nominacja abp Kenta, chcąc nie chcąc była już ruchem politycznym mającym zrównoważyć siłę apo Zeppów w konklawe. 

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #29 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 22:54:51 »
Tak samo jak ruchem politycznym było wcześniejsze uzgadnianie kto patriarchą zostanie, czyż nie?
Poza tym proszę pamiętać, że Patriarcha nie musi być członkiem kolegium :P