Autor Wątek: Bardzo dziwne...  (Przeczytany 1801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
Odp: Bardzo dziwne...
« Odpowiedź #30 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:00:03 »
Infułat Ganganelli trafił w sedno problemu.

Ekscelencjo Orsini,
Primo: Poprawna forma mojego nazwiska to "apo Zep" (wer.surm.) lub "de Zepp" (wer.łac.), tak na przyszłość, by nie mieszać tych form ;)
Secundo: Moim zdaniem konklawe nie powinno być polityczną walką, a raczej świadomym głosowaniem na osobę, która jest najlepszym kandydatem dla Rotrii, a nie dla tego, czy innego rodu lub frakcji.

Nie jest to zdaje się czas, ani miejsce, by wywlekać na wierzch brudy Pałacu Patriarszego (a jest tego sporo), bo mogłoby to zaszkodzić zarówno Rotrii, jak i może innym mikronacjom. Chcę jedynie, by człowiek, który od roku trzyma na swych skroniach koronę patriarszą przyznał się do swojej słabości i zachował się jak mąż stanu - odszedł, a na konklawe wybrał osobę godną tronu - a nie jak polityk, który kupczy tronem i zastanawia się kogo wsadzić tam na jedną kadencję, by "przeczekać" maturę.
Michael apo Zep
Książę Surmenii

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:01:21 »
Ale jest. Równie dobrze, można by powiedzieć, że nic się nie zmieni, bowiem kardynał von Habsburg i tak ma już taką władzę w Rotrii, która dorównuje Patriarsze. Niemniej jednak głęboko bym się zastanowił czy jest sens prowadzić taką politykę, przez którą aktywny i zasłużeni ludzie odchodzą. Jeżeli do tego ma to doprowadzić... Cóż, gratuluję, bo widać pierwsze efekty.

Offline Cesare Donato Orsini

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #32 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:08:00 »
Z całym szacunkiem, ale ja nie jestem w stanie tego jednoznacznie ocenić. Cały czas zakładając, że prawdą jest to co sugeruje Pan apo Zep(! :P), to i jedna i druga strona ma brudne rączki ;) I dla mnie to jest taka próba znalezienia kozła ofiarnego, bo ktoś przecież musi być odpowiedzialnym za to wszystko. Możecie się ze mną nie zgadzać, ale jak dla mnie obie strony zawiniły i nikt tu nie jest gorszy od drugiego.

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:09:25 »
Owszem, ale niektórym gierki polityczne, choćby z szacunku do urzędu, nie wypadają. Cóż, czasem dobrze pomarzyć o takiej idylli.

Offline Pafnucy von Pyongyang

• Prezbiter
  • Filar państwa
  • Reputacja +2/-0
    • Email
« Odpowiedź #34 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:11:49 »
Oj Bracia, Bracia. ::) ;) Dopóki w Rotrii będzie się odbywać konklawe, dopóty większe lub mniejsze upolitycznienie tego Tronu i tak będzie miejsce miało. Każdy Kardynał ferulę Patriarszą w swych marzeniach nosi, każdy chce nim zostać, i do tego dąży. Że czasami w sposób można by powiedzieć "wątpliwy" - cóż zrobić, grzech to przywara człowiecza, nikt nie jest wolny od niego.

Jestem jednak pełen nadziei - ufam iż każdy purpurat, niezależnie od działań przez siebie podjętych, tak naprawdę myśli o Państwie, pragnie jego pomyślności bardziej niż swojej i chce być jak najlepszym Patriarchą.

I tak też myślę o Aleksandrze III. Był On dobrym Patriarchą, i nic tego nie zmieni...
« Ostatnia zmiana: Piątek, 01 Mar 2013, 23:15:21 wysłana przez Pafnucy von Pyongyang »
(-) Xiądz Pafnucy Karolina von Pyongyang und von Salvepol-Nova Vita
    Kanonik Kapituły Bazyliki Laterańskiej, Sekretarz Księstwa Barii

Offline Cesare Francesco de Medici

• Filar państwa
  • Reputacja +0/-4
« Odpowiedź #35 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:14:59 »
Oj, ile goryczy w słowach Waszych. Bracia, dajcie spokój. Wzajemne oskarżenia do niczego nie prowadzą, a jedynie dzielą społeczeństwo.

Poza tym słychać głosy mówiące o walce w konklawe, a przecież tak było w realnym Kościele.
(-) Cesare Francesco kardynał de Medici
Wielki Książę Toskanii
Kamerling Stolicy Apostolskiej
Notariusz Patriarszy
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskej
Wielki Inkwizytor

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:16:16 »
Tak dalej jest biskupie Medici. Nic się nie zmieniło.

Co do Jego Świętobliwości... odpowiada tylko przed Bogiem i historią.

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #37 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:17:40 »
Popieram przedmówcę całym sobą!
Poza tym - na miłość Boską... bycie Patriarchą to polityka, bycie kardynałem to polityka - to najważniejsze osoby w państwie i one miałyby się trzymać z dala od polityki? Oczywiście, może ja na miejscu JŚ wstrzymałbym się z kreacją, nie wiem, nie znam sytuacji, jednakże zarzuty o polityczność całej sprawy to tak jak by powiedzieć, że 2+2=4. Cytując klasyka, to oczywista oczywistość. Takie jest moje zdanie, choć nie każdy musi się ze mną zgadzać :)

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #38 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:22:15 »
Biskupie Medici,
Udawajmy najlepiej że nic się nie dzieje i zamiatajmy pod dywan. Bo przecież "Zgoda jest najważniejsza - możemy i Lucyfera oswoić, byle zgoda była".

Biskupie Orsini,
Proszę mi powiedzieć, dlaczego 3/4 moich wirtualnych przyjaciół, znajomych, zwolenników (zwał jak zwał), ostrzega mnie przed Bratem i darzy ciekawymi informacjami nt. Jego bujnego życia wirtualnego (nota bene potwierdzonego przez JS - gdy podzieliłem się z nim tymi wiadomościami, usłyszałem "Wiemy.") - chodzi mi o kilka "postaci".
Michael apo Zep
Książę Surmenii

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #39 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:25:40 »
Panie apo Zep,
nie wiem :)

Offline Michael apo Zep

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #40 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:26:59 »
Jest to bardzo ciekawa informacja, zważywszy na fakt, iż te dodatkowe Ekscelencji postaci mają silny związek z MAW, która (jak słyszałem od JŚ) próbuje silnie wpływać na wynik konklawe.
Michael apo Zep
Książę Surmenii

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #41 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:29:47 »
Tak, Panie apo Zep - jestem Maksymilianem Teodorem I. Za chwilę udam się do Wiednia po to by wymyślić plan jak by tu zrobić z Rotrii dominium austro-węgierskie. Nie wiem kto i co Panu naopowiadał, ale odradzam wierzenia we wszystkie plotki.
Co do aktywności Austro-Węgier w tym konklawe - nie wiem, nie widzę jej więc nie odpowiem Panu czy tak jest i ewentualnie dlaczego.

Dodam tylko od siebie, że przejście do argumentów ad personam to zwykle dowód tego, że w ręku zabrakło merytorycznych argumentów.

Giovanni Ganganelli

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:33:21 »
Dodam tylko od siebie, że przejście do argumentów ad personam to zwykle dowód tego, że w ręku zabrakło merytorycznych argumentów.

Albo że ktoś ma coś na sumieniu, biskupie Orsini.

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:35:02 »
Albo, że ktoś usiłuje się odegrać za pogląd niezgodny z założeniem danego "ugrupowania".

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #44 dnia: Piątek, 01 Mar 2013, 23:35:48 »

Albo że ktoś ma coś na sumieniu, biskupie Orsini.

Jak mam to rozumieć?