Autor Wątek: System Gospodarczy  (Przeczytany 2976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vincent Lucchese

• Prezbiter
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-1
    • Email
Odp: System Gospodarczy
« Odpowiedź #15 dnia: Sobota, 10 Paź 2009, 09:21:52 »
Kłamstwo nie jest tutaj rzeczą pożądaną. Gwarantuję JKW, że nie dotkniecie systemu Rotrii. Nie daliście Tokugawie nic, a chcieliście dostępu do tak cennej rzeczy i jeszcze na wygórowanych warunkach. Trochę pokory.

Offline August Ludwik II

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
  • Król Polski, Wielki Książę Litewski etc. etc.
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota, 10 Paź 2009, 18:06:53 »
Ale tokugawa złamała postanowienia traktatu, osobiście poczułem się oszukany, nie przez cesarza, ale przez Waszmościa.
August Ludwik II, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski, etc. etc. etc. a także Książę Bari i Salty

Offline Vincent Lucchese

• Prezbiter
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-1
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: Sobota, 10 Paź 2009, 18:18:53 »
Czemu przeze mnie? Ja tylko kodowałem.

Offline August Ludwik II

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
  • Król Polski, Wielki Książę Litewski etc. etc.
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Niedziela, 11 Paź 2009, 09:14:29 »
Księżę Prałacie!

Wywierał na nas Waszmość posłuszeństwo, doprowadziło to także do złamania traktatu, ale nie chce się tutaj kłócić, ani nigdzie indziej, zapomnijmy o tym wszystkim co było i proszę o święty spokój.
August Ludwik II, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski, etc. etc. etc. a także Książę Bari i Salty

Offline Marcel Hans

• Gość zagraniczny
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #19 dnia: Środa, 14 Paź 2009, 11:28:05 »
Chociaż z zasady nie udzielam się  w dysputach politycznych państw obcych, to muszę zasadę złamać. Jeśli obywatele Rotrii liczą, że system gospodarczy to coś potrzebnego co zmieni rzeczywistość państwa to ja niestety muszę zaprzeczyć.  To jest oczywiście kwestia polityki gospodarczej, ale są w v-świecie (rozwiniętym) dwie szkoły:

1. Pierwsza to właśnie dążenie do wytworzenia systemu gospodarczego i opieranie na nim fundamentów aktywności państwa. Uczniowie tej szkoły twierdzą, że system gospodarczy to świetna inicjatywa zapewniająca wręcz aktywność w całym państwie.
2. Druga szkoła, której uczniem jestem ja zakłada natomiast rozwój gospodarczy stricte złączony z rozwojem politycznym i społecznym. A więc nie ma wymiany pieniądza, nie ma jego wartości bez inicjatyw obywatelskich. Uważamy także, że gospodarka chociaż pełni drugorzędną rolę w państwie to można ją zbudować bez systemu gospodarczego, a jedynie opierając na stworzonym systemie gospodarczo-prawnym. Jestem w tej kwestii autorem kilku prac dotyczących gospodarki i administracji w RSiT, jakby ktoś chciał to służę.

Co do systemu międzynarodowego to była już Netopea i to się nie sprawdziło. Jestem człowiekiem starej daty w v-świecie i pewnie moje myślenie jest dość skostniałe, jednak przeżyłem wszystkie możliwe systemy i polityczne i gospodarcze, stąd ten wywód wyżej.

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #20 dnia: Czwartek, 15 Paź 2009, 01:21:21 »
Bracie Marcelu,

Oczywiste jest, że sam system nie przyniesie nagłej aktywności, ale uważam, że jest to dobry początek.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Offline Marcel Hans

• Gość zagraniczny
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #21 dnia: Czwartek, 15 Paź 2009, 19:41:15 »
Wasza Eminencjo!

Ależ oczywiście, że system może troszkę pobudzić aktywność. Natomiast ja jednak jestem zdania, że pewne rzeczy można osiągnąć dwiema drogami. Wartość pieniądza w tym przypadku także.

Offline ks prof Alessandro de Medici

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #22 dnia: Niedziela, 10 Sty 2010, 00:32:25 »
Bracie MvF, co z naszym Bankiem?
Radzi sobie Brat, mogę jakoś pomóc ;)?
È morto - pace all'anima sua Signore.