Autor Wątek: Wykład III: Indeks Patriarchów i Kamerlingów I i II Rotrii  (Przeczytany 443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giovanni Ganganelli

  • Gość
Wykład III: Indeks Patriarchów i Kamerlingów I i II Rotrii
« dnia: Niedziela, 25 Sie 2013, 18:19:02 »
Wykład III: Indeks Patriarchów i Kamerlingów I i II Rotrii

Autor: prof.  Lorenzo Pietro de Medici
Korekta i uzupełnienie: prof. Giovanni Ganganelli, prof. UR Tommaso Domenico de Mancini

W poniższym wykładzie przedstawiono spis w kolejności chronologicznej wszystkich Patriarchów wraz z Kamerlingami.


I Państwo Kościelne:

Victor (Victor de Zepp)
Victor de Zepp

Innocenty I (Gregor Richard von Kaiser)
Hans von Lezner

Pius I (Luis Adonju)
Hans von Lezner

Klemens I (Karl Gregor Richard Habsburg)
Victor de Zepp (po abdykacji Klemensa I, rządził jako Regent-Dyktator do końca istnienia I Rotrii)



II Państwo Kościelne:
Innocenty II (po Konklawe - Klemens II) (Karl Gregor Richard Habsburg-Lotaryński)
Xardas von Griningen

Aleksander I (Marco Sforza apo Zep)
Karl Gregor Richard Habsburg

Sykstus I-II (wybrany również na drugą kadencję, lecz zmarł przed przyjęciem urzędu) (Karl Gregor Richard Habsburg-Lotaryński)
Marko Sforza apo Zep

Hadrian I (Marco Sforza apo Zep)
Victorjos Paulosigos apo Zep

Pius II (Lorenzo de Medici)
Victorjos Paulosigos apo Zep (pierwsza kadencja)
Marco Sforza apo Zep  (druga kadencja)

Celestyn I (Michael von Lichtenstein)
Victorjos Paulosigos apo Zep (pierwsza kadencja)
Lorenzo de Medici (druga kadencja)

Leon I (Casimo Leopoldo de Medici)
Michael von Lichtenstein

Aleksander II (Lorenzo de Medici)
Pietro Mancini

Ewaryst I (Cosimo de Medici)
brak

Innocenty III (Cosimo de Medici)
Lorenzo de Medici

Aleksander III (Lorenzo de Medici)
Pietro Mancini (pierwsza kadencja)
Franciszek Ferdynand von Habsburg (druga kadencja)

Sykstus III (Franciszek Ferdynand von Habsburg)
Lorenzo de Medici

Pius III (Cesare de Medici)
Lorenzo de Medici

Innocenty IV (Tommaso Domenico Mancini)
Cesare de Medici (20.04 - 05.06.2014; dymisja)
Lorenzo de Medici (05.06 - 06.06.2014)

Leon II (Lorenzo de Medici)
Cesare de Medici

Pius IV
(brak danych)

Klemens III (Cosimo de Medici)
Tommaso Domenico Mancini (26.10.2014 - 05.12.2014)
Nicolaus Dreder (05.12.2014 - 09.02.2015)

Aleksander IV (Albert Wilhelm van Oranje - Nassau)
Nicolaus Dreder
« Ostatnia zmiana: Piątek, 13 Lut 2015, 02:53:32 wysłana przez Tommaso Domenico de Mancini OFD »