Autor Wątek: Odp: Plan Wykładów  (Przeczytany 787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline o. Giordano Alberto Belmonte OFD

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
Odp: Plan Wykładów
« dnia: Wtorek, 03 Gru 2013, 18:06:41 »
Przepraszam najmocniej, ale czy ma Monsignore poparte dyplomem kwalifikacje w zakresie teologii? Wprawdzie podpisuje się ksiądz "mgr", ale to chyba nie z tej dziedziny ;)

Giovanni Ganganelli

• Gość
Odp: Odp: Plan Wykładów
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 03 Gru 2013, 18:37:59 »
Drodzy Bracia,

Kwestię tę pragnę wyjaśnić osobiście. Otóż Uniwersytet Rotrii, stoi na stanowisku, że wymaganą, podstawową wiedzę mgr Facibeni otrzymał w ASD. Nie widzę więc podstaw, aby nie mógł On starać się w otwarciu Zakładu Liturgiki - co zostało poczynione. To, że Zakład Liturgiki znajduje się niejako w strukturach Wydziału Teologii jest moją suwerenną decyzją. Jest to bowiem najbardziej z tym wydziałem związana nauka.

Zakład jest traktowany i będzie traktowany, przynajmniej w okresie moich rządów na UR, jako jednostka podległa WT, niemniej jednak z pewnością nie zamierzam tutaj blokować rozwój ZL - przy określonej ilości pracowników zatrudnionych w ZL przekształci się ona odpowiednio w Katedrę, a później w Instytut.

Z wyrazami szacunku,
(-) ks. prof. net. G. Ganganelli
Rektor Uniwersytetu Rotrii

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 03 Gru 2013, 18:39:28 »
Dziękuję profesorowi za wyjaśnienie sprawy.

W takim razie nie mam więcej pytań i życzę owocnej pracy naukowej! ;)

Guliano Montini

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 03 Gru 2013, 19:53:10 »
Mons. Pio Facibeni!
Dobra robota (: Liturgia to piękny przedmiot, bardzo potrzebny w Rotrii,
Bracie Fabio!
Po co te nerwy? Czy teologia w Brata przypadku coś dała w tym kierunku? Według mnie NIE. Więc nie ma się czego denerwować. Dla Brata jak najbardziej się przydam, bo według mnie niedociągnięcia w tym kierunku są niedopuszczalne! Więc proszę nie zazdrości, a przyjąć to z pobożnością i pokorą.
Z pozdrowieniem

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 03 Gru 2013, 23:25:49 »
Bracie Montini,

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie wywnioskował Brat moje zdenerwowanie - absurd.
Co do niedociągnięć - nie są one ani niczym hańbiącym, ani niczym dziwnym - człowiek uczy się całe życie, a liturgika w starym wydaniu nie jest czymś na tyle powszechnym, by jej nieznajomość miała być czymś niedopuszczalnym.

Guliano Montini

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Środa, 04 Gru 2013, 18:06:24 »
Bracie Fabio.
Niedociągnięcia w kwestii liturgii zwłaszcza tej po Soborze Trydenckim są niedopuszczalne w Rotrii, odwzorowaniu państwa z czasów nowożytnych. Tym niemniej zostając księdzem, powinieneś wiedzieć, iż nieznajomość liturgii hańbi. Czy wyobrażasz sobie, bracie, że ksiądz wychodzi odprawiać Mszę i nie wie jak? To proszę się zastanowić na tą sprawą.

Offline Pio Maria Facibeni

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +5/-4
    • Status GG
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Środa, 04 Gru 2013, 18:44:26 »
Drodzy Bracia!

W imię św. Pawła z Tarsu proszę Was, abyście schowali oręże wojenne przeciw sobie i w pokoju żyli! Drodzy bracia, adwent zaczął się niedawno. To czas pokoju, oczekiwania i tęsknoty za Najświętszym Dzieciątkiem - które niedługo nadejdzie.

Po to jest Zakład Liturgiki, aby ciemność ws. liturgii trydenckiej rozświetlić, by zapalić świece tam, gdzie one z kandelabrów już wypłynęły.

Z braterskim pozdrowieniem,
(-) Mons. mgr net. Pio Maria Facibeni
Dyrektor Zakładu Liturgiki UR

"I mrok ogarnął Bazylikę Laterańską..."

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Środa, 04 Gru 2013, 18:51:07 »
Bracie Fabio.
Niedociągnięcia w kwestii liturgii zwłaszcza tej po Soborze Trydenckim są niedopuszczalne w Rotrii, odwzorowaniu państwa z czasów nowożytnych. Tym niemniej zostając księdzem, powinieneś wiedzieć, iż nieznajomość liturgii hańbi. Czy wyobrażasz sobie, bracie, że ksiądz wychodzi odprawiać Mszę i nie wie jak? To proszę się zastanowić na tą sprawą.

Ani ja, ani ty, nie jesteśmy księżmi ;)

Giovanni Ganganelli

• Gość
Odp: Plan Wykładów
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 04 Gru 2013, 20:47:07 »
Ekhem, chciałbym zakończyć ów spór. Wszystko zostało powiedziane, więc nie ma racji bytu niniejszy wątek, więc go zamykam i przenoszę do archiwum.