Autor Wątek: Plan miasta Rotrii  (Przeczytany 886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline o. Giordano Alberto Belmonte OFD

• Przyjaciel kraju
  • Reputacja +0/-0
Odp: Plan miasta Rotrii
« Odpowiedź #15 dnia: Sobota, 26 Kwi 2014, 14:28:03 »
Wydaje mi się że miasto jest zbyt idealne. Wszystkie budynki są takie same, a przecież w Apostolskim Mieście mamy Bazylikę i Pałac na Lateranie, Kwirynał. Pewnie jakis park by się przydał.

Offline Nicolaus Stefano Dreder

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +33/-10
    • Status GG
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota, 26 Kwi 2014, 15:50:28 »
Jest dobrze Bracie, lecz troszkę zbyt idealnie. Niemniej, ta wersja może stanowić dobrą bazę do dalszego jej rozwoju. :)
(-) Nicolaus Stefano kardynał Dreder

Prymas Niderlandów
Arcybiskup Trydentu
Hrabia van Aartselaar

Offline Don Tommaso I de Mancini

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +8/-9
    • Email
« Odpowiedź #17 dnia: Sobota, 26 Kwi 2014, 15:52:24 »
Czcigodni Bracia

Zgadzam się. Plan miasta jest zbyt idealny. Tak jak wcześniej mówiłem, uważam, że plan AMR powinien przypominać późnośredniowieczny Rzym, który miastem idealnym nie był. Warto też pomyśleć o nazwaniu ulic, co jeszcze bardziej wzbogaciło by nasz klimat. Doceniam tutaj zapał Brata de Navicula. Takich ludzi jak Ty Rotria dziś potrzebuje ;)

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

Offline Bartolomeu da Navicula

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja +0/-1
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Sobota, 26 Kwi 2014, 22:35:23 »
Drodzy bracia!
Na samym początku, chciałbym wyrazić nadzieję, iż nie zamęczam was moimi projektami. Dodam tylko, iż poniższy plan miasta jest już ostatnim, na najbliższe dni. Jeżeli kolejny raz nie trafie w wymagania (mam nadzieję, iż nie zabrzmiało to w zły sposób... rozumiem i w pełni szanuję wasze zdanie.) spróbuje od nowa w późniejszym terminie. Wziąłem do serca wasze uwagi apropo zbytniej idealności. Zasugerowałem się jednym postem dotyczącym miasta idealnego. Teraz, w tym projekcie, nie wiem jak nazwać ten rodzaj zabudowy, czy jest ona renesansowa czy jakakolwiek inna (nie byłem dobry z historii urbanistyki :) ) w każdym razem pozostałem przy regularnej zabudowie jedynie w centrum, coś w rodzaju "starego miasta", tam gdzie w większości występują budynki sakralne. Budynki mieszczan są bardzo luźno ułożone, co jest spowodowane brakiem konkretnych wymagań odnośnie budownictwa wobec mieszkańców. Jednakże wąskie ulice (w przeciwieństwie to szerokich, reprezentacyjnych ulic w "starym mieście"/centrum) tworzą klimat tego miejsca, ponadto znajduje się tam kilka mniejszych lub większych placów, które służą za rynek oraz miejsce spotkań. Znalazło się również miejsce dla dwóch kompleksów parkowych które tętnią życiem ze względu na ciekawe okazy roślin. Przy bramie miasta oraz za najważniejszą w mieście bazyliką, znajdują się budynki wojskowe. Ponadto w mieście znajduje się arena rozrywki która służy również za amfiteatr. Zostawiłem również miejsce tzw. "do zagospodarowania", które może być zabudowane wedle obecnych potrzeb miasta. Koniec na dzisiaj planów miast, pokombinuję coś z mapami (chciałem napisać, że zajmę się tym jako nadworny planista-urbanista, ale nie ma się co zapędzać :D ). Nazwy ulic i palców zostawiam wam. Nie znam tak dobrze jak wy historii i nie mam pojęcia jak ponazywać ulice. Do was również kieruje pytanie które budynki sakralne będą które (czyli na polski - który budynek będzie pałacem takim a który bazyliką taką). Zamieszczam również kilka bajerów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia planu miasta, ot taki dodatek.
Pozdrawiam serdecznie bracia i wybaczcie zawalanie was projektami.

Plan Miasta

Rzut z wejścia do miasta

Rzut "od tyłu"

W całej okazałości, z murami i bramą.
(-) Bartolomeu da Navicula

Amor patriae nostra lex

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #19 dnia: Piątek, 02 Maj 2014, 20:51:23 »
Moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że trochę małe się wydaje.  Rotria to stolica państwa - musimy tu pomieścić pałace, bazyliki, ambasady, koszary, Sygnaturę, Signorię, domy mieszczan, parki, itd.  Trochę większą sobie naszą stolicę wyobrażałem :)

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Offline Giacinto Martino de Mancini OFD

• Biskup
  • Filar państwa
  • Reputacja +6/-0
  • "Radujcie się zawsze w Panu"
    • Status GG
« Odpowiedź #20 dnia: Piątek, 02 Maj 2014, 21:16:41 »
Moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że trochę małe się wydaje.  Rotria to stolica państwa - musimy tu pomieścić pałace, bazyliki, ambasady, koszary, Sygnaturę, Signorię, domy mieszczan, parki, itd.  Trochę większą sobie naszą stolicę wyobrażałem :)

I jeszcze rzeka przepływa ;).
Arcybiskup dr net. Giacinto Martino Mancini OFD
Baron Fossombrone i hrabia Królestwa Agurii,
Prymas Królestwa Agurii,
Trybun Sygnatury Apostolskiej,
Dyrektor Filharmonii Książęcej

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #21 dnia: Piątek, 02 Maj 2014, 21:28:07 »
Ano, tak - zapomniałem.  Rzeka Bischof przepływa przez centrum naszej stolicy :)

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Offline Adriano Vittorino

• Obywatel
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +6/-0
    • Status GG
« Odpowiedź #22 dnia: Poniedziałek, 05 Maj 2014, 12:32:23 »
Jeśli wolno się wtrącić to tu:
http://www.rotria.boo.pl/forum/index.php?topic=1578.msg13580#msg13580

było trochę o mapach itp.
/-/ Adriano Vittorino
Książę Urbino