Autor Wątek: WAŻNE.  (Przeczytany 799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
  • Wszystko Odnowić w Panu
WAŻNE.
« dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 16:18:11 »
Szanowni Państwo!
Drogie Ekscelencje i możni tego Kraju!
Wasza Świątobliwość!

Federacja Brodryjska przygląda się sytuacji w Państwie Kościelnym. Rozmawiałem z kilkoma przywódcami innych państw o Waszej sytuacji. Niestety Państwo Rotria swoją postawą zyskuje coraz więcej wrogów niż przyjaciół. Ja sam chciałem nawiązać stosunki dyplomatyczne z Wami oraz krzewić duchową współpracę naszych krajów. Niestety moje rozmowy okazały się próżne. Mój kraj istnieje już 3 miesiące i przeszedł próbę czasu istnienia. Ze swojej strony pragnę powiedzieć, że postawa Waszych Ekscelencji jest wręcz karygodna. Lekceważenie innych na płaszczyźnie dyplomatycznej może obrócić się przeciw Wam. Są mikronacje młode, które upadają, ale są też młode, które kiedyś mogą znaczyć więcej niż Rotria. I za Wasze lekcetraktowanie możecie sami wymierzyć w siebie strzał w kolana. Niestety z bólem zawieszam rozmowy dyplomatyczne z Waszym krajem, tak więc moja ostatnia wiadomość do ekscelencji Lorenzo jest nieaktualna (o ile czytał, bo zadufani biskupi przecież nie mają na to czasu). Jeżeli prowadzicie ideę kościoła nawet tego wirtualnego w taki sposób to Wy obrażacie realny katolicyzm i Katolików.

Dziękuję.
Władimir Władimirowicz Grutin

Premier Federacji Brodryjskiej

Guliano Montini

• Gość
Odp: WAŻNE.
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 16:30:52 »
Proszę Pana, ale my nie prowadzimy działalności ewangelizacyjnej. Ja jestem tylko ciekawy jacy to przywódcy ;)

Offline Nicolaus Stefano Dreder

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +33/-10
    • Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 16:35:24 »
Szanowny Panie,

O ile każdy rotryjczyk się orientuję, tak i ja to podkreślę - z państwami w których działa Kościół Rotryjski żyjemy dobrze i nie mamy podstaw, aby obawiać się o to co Pan pisze.

Niemniej, w sytuacji, gdy Jego Eminencja Lorenzo de Medici - Sekretarz Stanu, nie jest w stanie odpowiedzieć na Pańskie meile, należy wiadomość zaadresować do Wicekanclerza Kurii, który jako przełożony Eminencji zająłby się tą sprawą. :)
(-) Nicolaus Stefano kardynał Dreder

Prymas Niderlandów
Arcybiskup Trydentu
Hrabia van Aartselaar

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 17:11:50 »
Ekscelencja jest tym wikariuszem?

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 17:15:36 »
Szanowny Panie,

O ile każdy rotryjczyk się orientuję, tak i ja to podkreślę - z państwami w których działa Kościół Rotryjski żyjemy dobrze i nie mamy podstaw, aby obawiać się o to co Pan pisze.

Chodzi mi o mikronacje, które chcą być Waszym sojusznikiem, miedzy innymi moja. Mam prawie 30 obywateli. Ok. 15-17 jest aktywnych, reszta to przedstawiciele dyplomatyczni lub nieaktywni.

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +33/-10
    • Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 17:20:17 »
Ekscelencja jest tym wikariuszem?

Nie, Wicekanclerzem jest Jego Ekscelencja Giovanni Ganganelli i to z nim proszę rozmawiać. Ja do wczoraj byłem Wikariuszem Generalnym, ale to inna sprawa.

Chodzi mi o mikronacje, które chcą być Waszym sojusznikiem, miedzy innymi moja. Mam prawie 30 obywateli. Ok. 15-17 jest aktywnych, reszta to przedstawiciele dyplomatyczni lub nieaktywni.

Licząc obywateli liczymy tylko tych aktywnych - przedstawicieli dyplomatycznych oraz tych nieaktywnych nie liczymy.

Prymas Niderlandów
Arcybiskup Trydentu
Hrabia van Aartselaar

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #6 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 17:21:00 »
To aktywnych obywateli mam w granicach 15- 17

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 18:25:41 »
Szanowny Panie,
owszem, prawdą jest, że stagnacja ogarnęła poczynania Kurii Rotryjskiej w zakresie dyplomacji, co wypływa przeważnie z realnych uwikłań dostojników kościelnych. Jednakże nie należy uogólniać problemu, swoje roszczenia adresując do całości obywateli Stolicy Apostolskiej, a już tym bardziej wzywać rotryjski episkopat do odpowiedzialności, mniemając także o jego "zadufaniu". Jest to zachowanie wysoce nietaktowne. Zgodnie bowiem z przyjętymi regułami prawa międzynarodowego, zażalenie na działalność funkcjonariuszy korpusu służby dyplomatycznej kierować należy do bezpośrednich zwierzchników personalnych, a nie ogółu obywateli. Nie mniej, staram się zrozumieć Pańskie rozgoryczenie i proszę, by na czas opróżnienia tronu patriarszego zechciał Pan wstrzymać wszelkie roszczenia w stosunku do Stolicy Pawłowej, a tym samym zrezygnował z wysuwania pochopnych wniosków. Sądzę, że każda sprawa znajdzie swoje rozwiązanie, zaś sprawy dyplomacji w gruncie rzeczy winny być - a jeśli nie są, to najpewniej będą - traktowane priorytetowo.

Z wyrazami największej estymy,

(-) Arcyksiążę Franciszek Ferdynand von Habsburg,
Arcyksiążę Austrii i Węgier, kardynał Państwa Kościelnego

Offline Cesare Francesco de Medici

• Filar państwa
  • Reputacja +0/-4
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 20:07:21 »
Szanowny Panie,

Stolica Apostolska to nadal silne i liczące się państwo, które pomimo drobnych problemów ma się dobrze. Demonizowanie obecnej sytuacji dyskredytuje Pana w mych oczach. Ponadto państwa, gdzie nadaje się obywatelstwa od ręki nie należy traktować poważnie :) Dodatkowo na forum widzę 13 wniosków, a Pan mówi o 30 obywatelach... roszę także nie nadużywać słowa dyplomacja, gdyż by ją prowadzić należy posiadać partnerów ;)
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 20:18:55 wysłana przez Cesare Francesco de Medici »
(-) Cesare Francesco kardynał de Medici
Wielki Książę Toskanii
Kamerling Stolicy Apostolskiej
Notariusz Patriarszy
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskej
Wielki Inkwizytor

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:07:00 »
13 wniosków, ponieważ jest to 2- gie forum. Ci co już zarejestrowli się na poprzednim nie musieli składać ponownie wnosków.

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:09:22 »
I paretnerów też mamy dla Waszej informacji!

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +33/-10
    • Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:10:50 »
Panie Grutin,

Proszę nie pisać postów pod postem, bez jasnej potrzeby. Używamy opcji edytuj. ;)

Prymas Niderlandów
Arcybiskup Trydentu
Hrabia van Aartselaar

Guliano Montini

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:13:13 »
Nie zakrzątajmy sobie nim głowy.

Offline Alberto Pietro Mancini

• Stały bywalec
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:35:16 »
Szanowny Panie!

Pozwolę sobie dorzucić swoje przysłowiowe dwa grosze,

I paretnerów też mamy dla Waszej informacji!

Czyli państwa o podobny poziomie rozwoju jak Federacja Brodyjska. Z tego co się orientuję Federację łączą bliskie stosunki z: Królestwem Aryunu (jeśli mnie pamięć nie myli to z tego państwa pochodzili Spourburgowie, którzy wywołali "małe zmieszanie" w PKR), Maharadżatem Tirimudzii (aktywność mieszkańców tego państwa jest praktycznie zerowa) i z II Rzeczpospolitą (na którą swego czasu dokonano interwencji zbrojnej http://2rp.cba.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?220.last).

Ja sam chciałem nawiązać stosunki dyplomatyczne z Wami oraz krzewić duchową współpracę naszych krajów. Niestety moje rozmowy okazały się próżne.

Mówi Szanowny Pan o współpracy, prowadząc jednocześnie imperialistyczną politykę, polegającą na aneksji poszczególnych terytoriów exemplum naruszenie suwerenności wspomnianej wcześniej II Rzeczpospolitej, czy chociażby zajęcie Klindii (o czym można przeczytać http://micropedia.wikia.com/wiki/Federacja_Brodryjska)
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 21 Kwi 2014, 21:37:06 wysłana przez Alberto Pietro Mancini »
Alberto Pietro Mancini
Minister Urbino
Dowódca Gwardii Miejskiej

Offline Władimir Grutin

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-1
« Odpowiedź #14 dnia: Wtorek, 22 Kwi 2014, 00:40:42 »
Klindia jest członem nieaktywnym. Czyli jest obpp, a proszę pokazać mi taki zapis prawny, w którym jest napisane, że Obszarów Bez Przynależności Państwowej nie można zajmować. Jeżeli takiego zapisu nie ma to nie mamy o czym mówić. Brodria stara się ustabilizować sytuację obpp na Nordacie.

O istnieniu takiego państwa jak II RP początkowo nikt z Brodrii ani sojuszników nie słyszał. Ten człon także był nieaktywny, ale zaraz po rozmowach z prezydentem tego kraju wojska zostały wycofane, a straty zrehablilitowane.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 22 Kwi 2014, 00:44:32 wysłana przez Władimir Grutin »