Autor Wątek: Informacja  (Przeczytany 217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Filippo Vastavillani

• Gość
Informacja
« dnia: Czwartek, 21 Sie 2014, 11:28:54 »
Wasza Świątobliwość
Wasze Eminencje
Wasze Ekscelencje
Drodzy bracia!

W rzeczywistości jestem Guliano Montini – człowiek ekskomunikowany, okryty hańbą. Założyłem to konto, aby przekazać Wam te słowa. Może uznacie mnie za wariata, ale to co mnie spotkało jest dla mnie wielkim nieszczęściem. W Rotrii nie byłem wysoko postawiony, ale zawsze trwałem przy niej wiernie jako szeregowy obywatel. Straciłem cały swój dorobek. W piach poszły moje plany rozwoju Wielkiego Księstwa Toskanii, KKiN, ASD oraz wiele  innych zamiarów, które chciałem zrealizować. Chcę oznajmić, że nigdy nie działałem na szkodę Rotrii, lecz na jej pożytek. Mój życiorys znacie, a więc nie będę się rozpisywał.

Pewnego dnia, a było to w poniedziałek wszedłem na stronę Rotrii i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem się zalogować. Zostało mi wyjaśnione, że jestem osobą ekskomunikowaną. Byłem zaskoczony. Współpracownik Ojca Świętego, który powiadomił go, został okryty hańbą. Tak, powiadomiłem Jego Światobliwość o dziwnym tworze “micronatti”. Powiadomiłem, że z masonami współpracują takie osoby jak: inf. Dreder, Tomasz van Egmond oraz Jerzy Maksymilian.
Powiedziałem o wszystkim a mimo to zostałem ekskomunikowany za współdziałanie z masonami. Ekscelencja T. Mancini zarzucił mi składanie jakiejś przysięgi, której nie składałem, a potwierdza to jeden z dowodów. Zarzucono mi, że jestem kontrahentem, o czym w ogóle nie wiedziałem, że masoni mają takie plany, a co oni sobie ubzdurali. Jako dowód na moją współpracę z masonami podstawiono moją z nimi rozmowę o sytuacji w Agurii. W dodatku zostałem omamiony przez inf. Dredera. Ja odszedłem z micronatti, a inf. Dreder swoimi słowami zachęcił mnie do powrotu. W tym samym dniu napisałem do Jego Świątobliwości. To inf. Dreder proponował nowych członków. Proponował Ekscelencje Facibeniego, Ekscelencje T. Manciniego.

Nie pamiętacie Wasza Świątobliwość, Ekscelencjo Mancini, co mówiliście kiedy poinformowałem o tym?

Dziwi mnie tylko faryzejska postawa Ekscelencji Manciniego. Raz mówi na Ekscelencje Facibeniego “gnida”, a raz jest jego dobrym przyjacielem.

To wszystko co chciałem powiedzieć w tej sprawie. Uważam, iż ekskomunika została na mnie nadana niesłusznie. Ale jeżeli jestem czemuś winien, to wszystkich, których zgorszyłem przepraszam i proszę o przebaczenie. Mam nadzieję Jego Światobliwość Leon II przebaczy mi moją winę oraz cofnie ekskomunikę. Jeżeli tak się nie stanie, to chciałbym wszystkim podziękować, za te ok. 10 miesięcy. Jeszcze raz przepraszam i błagam o przebaczenie.

Uniżony sługa Złotego Tronu
[-]Guliano Montini

Vincenzo Botticelli

• Gość
Odp: Informacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 21 Sie 2014, 11:44:56 »
Umiłowany Synu,
dzisiaj w godzinach porannych odszedł do domu Pana Ojciec Święty Leon II. Wysoce niefrasobliwym jest roztkliwianie rzeczonej sprawy w momencie, kiedy Państwo Kościelne pogrążone jest w żałobie. Uszanujmy światłość i spokój Jego Świątobliwości, zostając w zgodzie współbraćmi - bez rzucania złowieszczych kalumnii między obywatelami, w momentach tak ważnych dla Stolicy Apostolskiej.

Apostolskim błogosławieństwem,

(-) card. F.F. a.d. v. H.L.

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 24 Sie 2014, 09:11:15 »
Nie podważając decyzji Jego Świątobliwości oraz Kongregacji Świętego Oficjum, wydaje mi się, że coś może być w tym co mówi Brat Guliano.  Może wartałoby się przyjżeć ponownie całej sprawie.  Oczywiście już po wyborze następcy Świętej Pamięci.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 24 Sie 2014, 11:30:26 »
Jestem krótko w Rotrii i nieznana mi ta sprawa. Czytałem tylko bullę Dies Irae i zdążyłem zorientować się, że kanonik Montini był ważną osobistością w Rotrii.