Autor Wątek: Intronizacja Jego Świątobliwości Piusa IV  (Przeczytany 2368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vincenzo Botticelli

• Gość
Odp: Intronizacja Jego Świątobliwości Piusa IV
« Odpowiedź #30 dnia: Piątek, 29 Sie 2014, 22:05:30 »
Wasza Ekscelencjo,

Radzi jesteśmy, że władze Księstwa Sarmacji odpowiedziały na nasze zaproszenie i uświetniły intronizację swoją obecnością. Kwestia stosunków między naszymi państwami jest szczególnie bliska naszemu sercu, stąd właśnie jesteśmy przekonani, że w niedługim okresie wszelkie sprawy związane z zawarciem współpracy uda nam się odpowiednio uregulować. Przesyłamy Jego Książęcej Mości, Ekscelencji Kanclerzowi oraz obywatelom Sarmacji wyrazy przyjaźni i uznania.

Apostolskim pozdrowieniem,

(-) Pius IV, P.P.

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Piątek, 29 Sie 2014, 22:45:33 »
Wasza Świątobliwość!

Z okazji intronizacji składam serdeczne gratulacje i zapewniam o gorącej modlitwie. Niech Bóg za pośrednictwem Przenajświętszej Panienki zsyła na umiłowanego Ojca Świętego wszelkie łaski.

Ja wraz z wiernymi parafii pw. Narodzenia NMP w Mediolanie ofiaruję Ci Ojcze Święty tę oto tiarę na znak, że jesteś naszym Królem, Pasterzem i Nauczycielem.

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Piątek, 29 Sie 2014, 22:47:42 »

Offline Leonardo Mario della Popoly

• Biskup
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +21/-1
    • Status GG
« Odpowiedź #33 dnia: Piątek, 29 Sie 2014, 22:49:08 »
Wasza Świątobliwość
Ojcze Święty!

W tak ważnym dniu dla Państwa Kościelnego i dla Waszej Wielebności, składam najszczersze wyrazy radości z Waszej Intronizacji,
niech Jedyny Bóg w Przenajświętszej Trójcy wspomaga Cię swego Chrystusowego Namiestnika na tejże ziemi.
Niech ten pontyfikat będziemy przede wszystkim okresem wzrostu świetności Państwa Kościelnego i całego Kościoła Rotryjskiego.
W tym szczególnym dniu pragnę także ofiarować ten oto skromny dar, srebrną, diamentowaną mitrę, która ukoronuje głowę Patriarchy - Pasterza ludu.

z prośbą o Pasterskie Błogosławieństwo
Leonardo Mario della Popoly
Jego Ekscelencja
abp mgr. net Leonardo Mario della Popoly
Biskup Trydentu

Mecenas Patriarszy
Kapelmistrz Patriarszy
Szambelan Patriarszy
Prymas Surmeński

Barnaba Ferretti

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Sobota, 30 Sie 2014, 10:27:13 »
Wasza Świątobliwość,

chociaż w Rotrii jestem nowym mieszkańcem to już poznałem, że jesteście człowiekiem prawym. Życzę Wam, ażeby ten pontyfikat był pomyślny i przynosił same dobre owoce. Bo jak powiedział nasz Stwórca "Kto zaś nie przynosi owocu zostanie odcięty i uschnie, i rzuci się go do pieca". Życzę więc wszystkiego dobrego. Jako pamiątkę wczorajszego dnia przyjmijcie ode mnie ten krzyż. Niech przypomina Ci o męce naszego Pana Jezusa Chrystusa.

'

Najpokorniejszy sługa
dk. Barnaba Ferretti

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #35 dnia: Sobota, 06 Wrz 2014, 23:13:42 »
Najjaśniejszy Panie!

Ja, książę Vittorio Paolino della Rovere, władca Urbino, przysięgam Ci wierność i zaręczam mym słowem honoru, iż ja i członkowie mojego rodu zawsze wiernie będą stać przy prawowitym Biskupie Rotrii. Wzywając wszystkich na świadków przysięgam wierną służbę Waszej Świątobliwości i Waszym następcom.  Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego!

(-) Vittorio Paolino,
książę Urbino

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Vincenzo Botticelli

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Niedziela, 07 Wrz 2014, 12:38:59 »
Wasza Książęca Mość,

Przyjmujemy złożoną przez Was przysięgę lenną, przesyłając także wyrazy pasterskiego błogosławieństwa i przyjaźni względem Waszej Wysokości oraz wszystkich mieszkańców Księstwa Urbino!

Apostolskim pozdrowieniem,

(-) Pius IV, P.P.