Autor Wątek: Zamach na Patriarchę  (Przeczytany 1902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stanisław Wieniawa

• Gość
Odp: Zamach na Patriarchę
« Odpowiedź #15 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:25:04 »
Nie, ale nie jest też moment na przejmowanie władzy w sposób łamiący Exsurge Domine.

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #16 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:32:09 »
Wkrótce pojawi się oświadczenie, po za tym Ekscelencja van Berden ma to same ip co Pius IV. I otrzymuję na ten temat wiarygodne informacje.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:33:39 »
To nie oznacza tej samej osoby. Chce Brat siłą przejąć władzę i do tego się wszystko sprowadza.

Offline Don Tommaso I de Mancini

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +8/-9
    • Email
« Odpowiedź #18 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:40:51 »

Armia Manciniego dotarła pod mury Mediolanu. Były one imponujące, dość trudne do sforsowania. Przystąpiono do oblężenia. Wpierw mury ostrzelały armaty.
W oczach malała ilość obrońców Mediolanu. Mancini wydał rozkaz sforsowania bramy. Po wielu staraniach toskańska armia wdarła się do środka. Zdziesiątkowane wojska mediolańskie i resztki lojalistów rotryjskich uciekała w popłochu. Wielu z nich padło pod ostrzem szabel z Toskanii.
Mancini wraz ze swoim oddziałem wdarł się do Pałacu Książecego. Szukali van Berdena, jednak nie potrafili go znaleźć. Złapali lokaja, który wyjąkał, że regent zbiegł wraz ze swoimi współpracownikami w kierunku granicy z Austro-Węgrami...
Manciniści odnieśli kolejne zwycięstwo. Żołnierze zaczęli fetować. Na główny plac miasta wyszedł biskup Mancini, który przemówił :

Czcigodni Bracia!
Bohaterscy Żołnierze!

Wygraliśmy, choć nasza wojna była trudna. Skończył się ten trud, który pochłonął tak wiele żyć, tak wiele historii. Chciałbym podziękować Wam i zapewnić, że Wasza walka nie pójdzie na marne!

Chciałbym ogłosić też smutną informację. Van Berden to tak naprawdę Pius IV! Dublował on swoje konto, a teraz dążył do zniszczenia naszego Państwa. Z tego względu, ogłaszam, że przejmuję władzę jako Regent i powołuję Radę Regencyjną, której skład ogłoszony zostanie później.

Niech Bóg ma w opiece w nas i cały Naród Rotryjski.
+ T.D. Mancini

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:48:52 »
Choć moje prawnicze serce zamiera z bólu, to pokornie schylam głowę, bo jestem sługą Państwa Kościelnego, któremu ślubowałem wierność i będę pracował na jego rzecz aż do ostatniego tchnienia pod rządami każdego z Patriarchów.

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
« Odpowiedź #20 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:51:00 »
To nie oznacza tej samej osoby. Chce Brat siłą przejąć władzę i do tego się wszystko sprowadza.

W takiej sytuacji trzeba przyjąć każdą ewentualność. Po za tym są na to dowody, które zostaną przedstawione na Soborze.
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Stanisław Wieniawa

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Środa, 15 Paź 2014, 16:53:43 »
Wszystko dla dobra Ojczyzny Bracia.

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #22 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 00:16:47 »
Choć moje prawnicze serce zamiera z bólu, to pokornie schylam głowę, bo jestem sługą Państwa Kościelnego, któremu ślubowałem wierność i będę pracował na jego rzecz aż do ostatniego tchnienia pod rządami każdego z Patriarchów.

Jest Brat sługą Państwa Kościelnego, a to nie jest tożsame z osobami uzurpującymi obecnie w nim władzę.  Ja również będę pracował na rzecz Rotrii pod rządami każdego z prawowitych Patriarchów.  Mała różnica, a jednak ma ogromne znaczenie.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.