Autor Wątek: Wyjaśnienie sytuacji  (Przeczytany 492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
Wyjaśnienie sytuacji
« dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 07:52:15 »
Drogie Siostry, Drodzy Bracia.

Zaraz, zaraz, już nawet abstrahując od tej całej psychodelicznej sytuacji - nie bardzo rozumiem, jak można kogoś w mikroświecie tak po prostu uśmiercić? Nawet jeśli ktoś tam coś popsuł, pousuwał im konta, to niech się zarejestrują ponownie, i w sumie po krzyku.

Co prawda wyjaśniłem to już Bratu Pafnucemu w prywatnej wiadomości o co  chodzi, ale ponieważ wiele osób z zagranicy przegląda nasze forum i żeby nie było niedomówień: nikt nie został uśmiercony siłą. Śmierć - taką konwencję sobie przyjął Pius IV, Cesare Francesco de Medici, Pio Maria Facibeni, taką fabułę. Dlaczego? Może dlatego, że sądzą, że w ten sposób odejdą w chwale i oczernią w zamian innych? Fakty są jednak takie: Jego Świątobliwość Pius IV i kardynał de Medici nie otrzymali haseł do serweru od Lorenzo de Medici, gdyż to on (wraz z T.D. Mancinim) opłacali serwer i ani Patriarcha, ani nikt inny nie chciał przejąć tego obowiązku. Nie otrzymali  oni hasła i postanowili odejść, obarczając odpowiedzialnością Lorenzi de Medici, który nie bierze już udziału w życiu wirtualnym pod żadną postacią.

I jeszcze jedno.

Mianowicie co z obecną władzą?

Nie jest ona w pełni legalna. Dlaczego? Bo to Biskup Ksawery van Berden został wyznaczony przez Jego Świątobliwość Piusa IV na Regenta, ALE: otrzymałem informacje, że Pius IV i Ksavery van Berden mają identyczne IP. Co to oznacza? Oznacza to, że może być to jedna i ta sama osoba, albo: realny kolega, kuzyn etc. Mamy dowody, które wskazują na identyczne IP i, które zostaną przedstawione na Soborze. Jednak nie mamy pewności stuprocentowej, że to jest to jedna i ta sama osoba, ale dlaczego przejęliśmy władzę w takiej sytuacji?

Nie dlatego, że chcieliśmy dorwać się do koryta, proszę mi wierzyć przejmowanie władzy w tej chwili to nie jest żaden zaszczyt (mam nadzieję, że nie zostanę źle zrozumiany) bo sytuacja jest trudna i trzeba naprawdę poświęcić sporo swojego czasu realnego na to wszystko, ale przejęliśmy władzę dlatego, że poprzedni Regent Ksawery van Berden stracił wiarygodność, nie mamy pewności kim tak na prawdę jest, musimy przyjąć każdą ewentualność, w sytuacji zagrożenia nie mogliśmy podjąć innej decyzji, ponieważ Bóg wie co by się mogło później wydarzyć. Wiemy, że nasza decyzja jest kontrowersyjna, ale do tej pory nie uczyniliśmy nic złego (wiem, że to kwestia dyskusyjna) co by w jakiś sposób zagrażało nam wszystkim, wypełniana jest Bulla wydana przez Piusa IV, zmieniła się tylko lub aż, władza.  Co więcej, osoba Ksawerego van Berdena wzbudzała kontrowersje już wcześniej jeszcze przed pontyfikatem Piusa IV, jednak nikt nie wyciągnął żadnych konsekwencji, sytuacja nie została wyjaśniona, i dlatego powołanie takiej osoby przez Piusa IV na Regenta, w tak trudnej sytuacji uważam za nieporozumienie i wzbudza to wątpliwości, pojawiają się pytania dlaczego akurat Regentem został van Berden? - identyczne ip co inny użytkownik, który przecież nagle zmarł!

Ktoś powie... tłumaczy się winny. To co teraz piszę nie jest tłumaczeniem, ale wyjaśnieniem sytuacji, w której się wszyscy znajdujemy. Sam sobie zdaję sprawę z tego, że niewiele osób zrozumiało obecne wydarzenia, dlatego postanowiłem to ułatwić i przedstawić pewne fakty, które są niepodważalne.

Obecnie rozpoczęło się konklawe. Wyboru Patriarchy dokonuje Sobór. Obecnie trwa zgłaszanie kandydatur. Od momentu zwołania konklawe, wszystkich Ojców Soborowych obowiązuje zakaz kontaktów ze światem zewnętrznym. Zrobiłem wyjątek i zabrałem głos teraz, ponieważ to co napisałem uważam za ważne i potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Paź 2014, 07:57:41 wysłana przez Kosma z Rotrii »
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Cosimo Pietro de Medici

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +31/-19
    • Email
Odp: Wyjaśnienie sytuacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 08:07:39 »
Czy ja napisałem, że Berden = Habsburg? Proszę czytać ze zrozumieniem. I w tej chwili proszę nie dyskutować bo rozpoczęło się konklawe. Czas na dyskusję jeszcze przejdzie.

(Post był kierowany do Brata Vincenzo Oreglia di Santo Stefano, który zabrał w tym temacie swój głos, ale postanowił jednak usunąć swój post)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 16 Paź 2014, 08:41:58 wysłana przez Kosma z Rotrii »
/-/ Cosimo Pietro de Medici

Kamerling Stolicy Apostolskiej
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Książę Toskanii i Palestriny

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #2 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 15:15:18 »
Drogie Siostry, Drodzy Bracia.

Zaraz, zaraz, już nawet abstrahując od tej całej psychodelicznej sytuacji - nie bardzo rozumiem, jak można kogoś w mikroświecie tak po prostu uśmiercić? Nawet jeśli ktoś tam coś popsuł, pousuwał im konta, to niech się zarejestrują ponownie, i w sumie po krzyku.

Co prawda wyjaśniłem to już Bratu Pafnucemu w prywatnej wiadomości o co  chodzi, ale ponieważ wiele osób z zagranicy przegląda nasze forum i żeby nie było niedomówień: nikt nie został uśmiercony siłą. Śmierć - taką konwencję sobie przyjął Pius IV, Cesare Francesco de Medici, Pio Maria Facibeni, taką fabułę. Dlaczego? Może dlatego, że sądzą, że w ten sposób odejdą w chwale i oczernią w zamian innych? Fakty są jednak takie: Jego Świątobliwość Pius IV i kardynał de Medici nie otrzymali haseł do serweru od Lorenzo de Medici, gdyż to on (wraz z T.D. Mancinim) opłacali serwer i ani Patriarcha, ani nikt inny nie chciał przejąć tego obowiązku. Nie otrzymali  oni hasła i postanowili odejść, obarczając odpowiedzialnością Lorenzi de Medici, który nie bierze już udziału w życiu wirtualnym pod żadną postacią.

Nie wiem jaki był realny powód zakończenia aktywności Patriarchy, Kardynała i Biskupa.  Jednak wydaje mi się trochę dziwne, że tego samego dnia pojawili się ekskomunikowani wcześniej byli duchowni i jeden z nich przeszedł z ekskomuniki na pierwsze miejsce w państwie -  tak jak zapowiadała narracja odchodzącego Dworu Patriarszego.

I jeszcze jedno.

Mianowicie co z obecną władzą?

Nie jest ona w pełni legalna. Dlaczego? Bo to Biskup Ksawery van Berden został wyznaczony przez Jego Świątobliwość Piusa IV na Regenta, ALE: otrzymałem informacje, że Pius IV i Ksavery van Berden mają identyczne IP. Co to oznacza? Oznacza to, że może być to jedna i ta sama osoba, albo: realny kolega, kuzyn etc. Mamy dowody, które wskazują na identyczne IP i, które zostaną przedstawione na Soborze. Jednak nie mamy pewności stuprocentowej, że to jest to jedna i ta sama osoba, ale dlaczego przejęliśmy władzę w takiej sytuacji?

Nie dlatego, że chcieliśmy dorwać się do koryta, proszę mi wierzyć przejmowanie władzy w tej chwili to nie jest żaden zaszczyt (mam nadzieję, że nie zostanę źle zrozumiany) bo sytuacja jest trudna i trzeba naprawdę poświęcić sporo swojego czasu realnego na to wszystko, ale przejęliśmy władzę dlatego, że poprzedni Regent Ksawery van Berden stracił wiarygodność, nie mamy pewności kim tak na prawdę jest, musimy przyjąć każdą ewentualność, w sytuacji zagrożenia nie mogliśmy podjąć innej decyzji, ponieważ Bóg wie co by się mogło później wydarzyć. Wiemy, że nasza decyzja jest kontrowersyjna, ale do tej pory nie uczyniliśmy nic złego (wiem, że to kwestia dyskusyjna) co by w jakiś sposób zagrażało nam wszystkim, wypełniana jest Bulla wydana przez Piusa IV, zmieniła się tylko lub aż, władza.  Co więcej, osoba Ksawerego van Berdena wzbudzała kontrowersje już wcześniej jeszcze przed pontyfikatem Piusa IV, jednak nikt nie wyciągnął żadnych konsekwencji, sytuacja nie została wyjaśniona, i dlatego powołanie takiej osoby przez Piusa IV na Regenta, w tak trudnej sytuacji uważam za nieporozumienie i wzbudza to wątpliwości, pojawiają się pytania dlaczego akurat Regentem został van Berden? - identyczne ip co inny użytkownik, który przecież nagle zmarł!

Jego Świątobliwość oraz Jego Ekscelencja Regent mają to samo IP, jednak nie będą mogli tego wytłumaczyć.  Najpierw się ich obali, potem wybierze własnego patriarchę a dopiero później przedstawi dowody.  Dobrze rozumiem zamiary Braci?  Poza tym uważam, że Regent-klon (Patriarchy, czyli osoby i tak sprawującej władzę) jest mniejszym zagrożeniem niż ekskomunikowana partyzantka, przejmująca władzę siłą.  Sankcjonując posunięcia Braci ustanawiamy niebezpieczny precedens dla przyszłych pokoleń.

Ktoś powie... tłumaczy się winny. To co teraz piszę nie jest tłumaczeniem, ale wyjaśnieniem sytuacji, w której się wszyscy znajdujemy. Sam sobie zdaję sprawę z tego, że niewiele osób zrozumiało obecne wydarzenia, dlatego postanowiłem to ułatwić i przedstawić pewne fakty, które są niepodważalne.

Obecnie rozpoczęło się konklawe. Wyboru Patriarchy dokonuje Sobór. Obecnie trwa zgłaszanie kandydatur. Od momentu zwołania konklawe, wszystkich Ojców Soborowych obowiązuje zakaz kontaktów ze światem zewnętrznym. Zrobiłem wyjątek i zabrałem głos teraz, ponieważ to co napisałem uważam za ważne i potrzebne.

Wyboru Patriarchy dokonuje Kolegium Kardynalskie - tylko i wyłącznie.

I nie pisze Brat, że Berden to definitywnie Habsburg.  Ale zachowuje się tak jakby to była prawda objawiona.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Barnaba Ferretti

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 15:19:34 »
Przepraszam WKM, ale pewna rzecz jest mi niejasna. Dlaczego Sobór Gnieźnieński dokonał wyboru Patriarchy?

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 16:01:58 »
Schizmatycy postanowili odłączyć się od Kościoła Rotryjskiego ogłaszając detronizację Patriarchy Ewarysta (Brata Kosmy) oraz obsadzenie na tronie własnego kandydata.  Decyzja ta nie została nigdy uznana ani przez prawowitego Patriarchę, ani przez opinię publiczną, ani przez społeczność międzynarodową.  Później Patriarcha zmiłował się nad Buntownikami i włączył ich spowrotem do Kościoła Rotrii.  I tak się cała sprawa zakończyła.  Patriarcha Ewaryst rządził dalej.  Nigdy konklawe odbywające się podczas Soboru nie zostało uznane za ważne.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,

Barnaba Ferretti

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 16:13:52 »
Jednak teraz. Jeżeli nie ma kardynałów, to kto ma dokonać tego wyboru?

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: Czwartek, 16 Paź 2014, 17:11:23 »
Jeśli nie ma kardynałów, to legalna władza musi ich powołać.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,