Autor Wątek: Zmiana kształtu Kurii  (Przeczytany 233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksander IV

  • Patriarcha
  • Przyjaciel kraju
  • *******
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja +15/-3
  • Fortitudo et laus mea Dominus
    • Status GG
    • Zobacz profil
Zmiana kształtu Kurii
« dnia: Sobota, 25 Paź 2014, 22:06:55 »
Cytuj
Apostolskie Miasto Rotria, dn. 25.10.2014 A.D.
Jego Królewska Wysokość
Alberto Guglielmo d'Orange-Nassau
Wicekanclerz Kurii Rotryjskiej


Jego Świątobliwość
Klemens III
Patriarcha Rotrii


Wasza Świątobliwość,


Zwracam się z uprzejmą prośbą o dokonanie zmian w kształcie powołanej przez Was Kurii Rotryjskiej. Wynikłe w ostatnich dniach sprawy stawiają mnie przed koniecznością dokonania zmian kadrowych.

Proszę zatem o odwołanie z urzędu Gonfaloniere Wojsk Patriarszych Jego Eminencji Juana Lorenzo de Medici y Zep oraz zastąpienie go przez Czcigodnego księdza Leonardo Mario della Popoly. Jego Eminencja przez kolejne pontyfikaty czuwał nad pomyślnością armii rotryjskiej, jednakże na posiedzeniu Kurii złożył rezygnację, rekomendując jednocześnie osobę wspomnianego prezbitera della Popoly. Uważam, że będzie to godne zastępstwo.

Proszę również o odwołanie z urzędu Mecenasa Patriarszego Czcigodnego kanonika Guliano Montini oraz zastąpienie go przez Czcigodnego księdza Leonardo Mario della Popoly. Ksiądz Montini w rozmowie prywatnej przyznał, iż sprawy realne bardzo mu doskwierają, co może powodować utrudnienia w pełnieniu urzędu. Dodatkowo uczestniczył on w ostatnim czasie w kilku sporach, nie zawsze zachowując wymaganą w Kurii dyscyplinę. Wobec tego wszystkiego nie uważam, by właściwym było obarczanie księdza Montiniego trudną pracą prefekta. Z kolei ksiądz della Popoly deklaruje znaczną chęć współpracy oraz zapowiada wzmożoną aktywność w ramach działalności prefekta.

Liczę, że Wasza Świątobliwość przychylnie rozpatrzy niniejszy wniosek i uwzględni przedstawioną przeze mnie argumentację. Ufam, że zaproponowane zmiany wpłyną pozytywnie na pracę Kurii Rotryjskiej.Alberto Guglielmo d'Orange-Nassau
Vicecancelliere della Curia Rotriana
/-/Sanctitas Vestra Alexander IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.