Autor Wątek: Nowy Książę!  (Przeczytany 445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leonardo Mario della Popoly

• Biskup
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +21/-1
    • Status GG
Nowy Książę!
« dnia: Poniedziałek, 23 Lut 2015, 18:56:55 »
Dnia dzisiejszego, w Królestwie Surmeńskim Jego Królewska Mość Markos kardynał Viktorjosigos ogłosił przysposobienie syna.

Synem królewskim został Dostojny Raimundo de Cordoba z Imperium Skarlandu.
Nowy książę zwać się będzie Carlos Lorenzo de Medici y Zep w Imperium Skarlandzkim, oraz Karolos Laurentjos Markosigos apo Zep i Medici w Królestwie Surmeńskim.

Dostojni i Dostojne,
Obywatele Królestwa Surmeńskiego!

Wizyta mojej Umiłowanej Małżonki, Jej Arcychrześcijańskiej Mości i Waszej Królowej w Królestwie Surmeńskim wynika przede wszystkim z faktu objęcia przeze mnie władzy w Królestwie Surmeńskim. Skoro ma być tytułowana surmeńską Królową, moja Umiłowana Małżonka pragnęła odwiedzić Kaharoneę, by być u mego boku w ważnej chwili mojego życia oraz by poznać swój lud.

Ta wizyta jednak zaowocowała też wieloma dyskusjami nad przyszłością tronów, jakie władzy naszej zostały powierzone. Moim obowiązkiem względem przodków, względem mojego Czcigodnego Ojca oraz Wielkiego Dziadka, Paulosa Petrosigosa, Ojca Surmeńczyków, jest zadbać o godnego następcę. Taki sam obowiązek spoczywa na mojej Umiłowanej Małżonce. Jeszcze zawierając związek małżeński ustaliliśmy, że każdy z Narodów, skarlandzki i surmeński, winien otrzymać po naszej śmierci godnego Króla, który całe swe serce poświęci Królestwu, poddanemu jego władzy.

Nasze poszukiwania w tej kwestii trwają. Przysposobiliśmy w przeszłości pewnego kawalera, jednak wskutek pewnych wydarzeń nasze drogi się rozeszły. Z mocy dekretu Jej Arcychrześcijańskiej Mości stosunek przysposobienia między nami a nim został rozwiązany. Teraz jednak moja Umiłowana Małżonka i ja dostrzegamy obiecującego kawalera w Królestwie Skarlandu, który mógłby w przyszłości przejąć schedę po swojej matce.

Dlatego też z radością ogłaszam Narodowi surmeńskiemu, że ja, Markos Paulos Viktorjosigos apo Zep, oraz Jej Arcychrześcijańska Mośc Eleonora de Medici, postanowiliśmy przysposobić Dostojnego Raimundo de Cordoba, uznając go za naszego syna i obdarzając naszymi nazwiskami. Niechaj więc będzie od dziś wiadomo wszystkim, iż Raimundo de Cordoba przyjmuje imiona Carlos Lorenzo de Medici y Zep w Imperium Skarlandzkim, oraz Karolos Laurentjos Markosigos apo Zep i Medici w Królestwie Surmeńskim. Staje się niniejszym Księciem Koronnym Imperium Skarlandzkiego oraz Księciem Toledo, a także Księciem Surmenii.

Kto występuje przeciw niemu, występuje przeciwko mnie i całej surmeńskiej Rodzinie Królewskiej.
Jego Ekscelencja
abp mgr. net Leonardo Mario della Popoly
Biskup Trydentu

Mecenas Patriarszy
Kapelmistrz Patriarszy
Szambelan Patriarszy
Prymas Surmeński

Stanisław Wieniawa

• Gość
Odp: Nowy Książę!
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 23 Lut 2015, 18:59:04 »
Serdeczne gratulacje dla nowego Księcia!

Offline x. Giuseppe Bertelli

• Prezbiter
  • Stały bywalec
  • Reputacja +7/-3
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 23 Lut 2015, 19:02:06 »
Serdecznie gratuluję :)
x. dr net. Giuseppe monsignore Bertelli
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

Offline dk.Angelo Batista OFD

• Diakon
  • Częsty gość
  • **
  • Reputacja +0/-0
  • Bóg jest lekarzem, który leczy złe myśli.
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 24 Lut 2015, 17:55:40 »
Serdecznie gratuluje, obejmuje Księcia modlitwą.
Angelo Batista