Autor Wątek: List Archonty ws. wydarzeń w PKR  (Przeczytany 350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leonardo Mario della Popoly

• Biskup
  • Przyjaciel kraju
  • Reputacja +21/-1
    • Status GG
List Archonty ws. wydarzeń w PKR
« dnia: Wtorek, 10 Mar 2015, 23:57:12 »
Jako, że list dotyczy również wszystkich Nas, w wierze Chrystusa Pana, jak i że zostałem poproszony o jego odczytanie wśród Narodu Rotryjskiego, czynię to:

Wasza Ekscelencjo!
Biskupie Leonardo Mario baronie della Popoly
Prymasie Królestwa Surmeńskiego

Piszę ten list jako przyjaciel Narodu Rotryjskiego. Sprawa dotycząca multikont bardzo budzi emocje wśród Surmeńczyków. Uważam za rzecz ważną, aby nie naruszać spraw wewnętrznych Rotrii, gdyż jest to niepodległe państwo, które uznaje strona surmeńska i tego chcemy się trzymać. Nie rozumiem tylko tego, że wychodzi na jaw, iż Celestyna Sinalenno, postać uśmiercona w Surmenii jest w rzeczywistości Giovannim Ganganellim. Przyznam szczerze, że budzi to we mnie wielkie rozczarowanie, iż Jego Świątobliwość uparcie broni owego osobnika. Ponadto proszę przekazać Giovanniemu Ganganelliemu, że Rząd Królestwa Surmeńskiego zaprasza jego personę do Surmenii, gdzie chcę, by ten osobnik odpowiedział przed Wiecem, dlaczego tak uczynił. Nie czeka go żadna kara, zapewniam i gwarantuję, lecz chcemy przeprosin i wytłumaczenia się. Byliśmy oszukiwani, tym bardziej, że klon o nazwie Celestyna Sinalenno bardzo wpłynął na polaryzację polityczną i narodową w Surmenii. Pamiętam doskonale tamten czas i proszę o jak najszybsze przekazanie zaprosin Dostojnemu Ganganelliemu w celu wykazania cywilnej odwagi i honoru, który tak dumnie powtarzał w swych przemówieniach jako kobieta imieniem Celestyna, a nazwiskiem Sinalenno.

Na koniec dodam: Bóg jest Kościołem, a my szare istoty składające się z kleru i ludzi świeckich grzeszymy. Niech każdy o tym pamięta.

podpisano
(-) Konstantinos Mikisigos
Archont Królestwa Surmeńskiego
Jego Ekscelencja
abp mgr. net Leonardo Mario della Popoly
Biskup Trydentu

Mecenas Patriarszy
Kapelmistrz Patriarszy
Szambelan Patriarszy
Prymas Surmeński