Autor Wątek: Oblężenie Apostolskiego Miasta Rotria  (Przeczytany 936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos Lorenzo de Medici y Zep

 • Częsty gość
 • **
 • Wiadomości: 38
 • Reputacja +6/-3
  • Zobacz profil
Oblężenie Apostolskiego Miasta Rotria
« dnia: Piątek, 13 Mar 2015, 21:45:23 »Oblężenie Apostolskiego Miasta Rotria przezWojska Imperium Skarlandzkiego

Kiedy tylko Dowódca Armii Imperialnej, Jego Królewska Wysokość Carlos Lorenzo de Medici y Zep otrzymał list od kapłanów rotryjskich, objął go niemiłosierny gniew i odpisując gońcowi biskupa Leonarda, rozpoczął przygotowywać wojska do wymarszu do terytorium Państwa Kościelnego Rotria. Wszystkie wojska, tj. szesnaście tysięcy piechoty, w tym karabinierzy i grenadierzy, trzy tysiące jazdy, w tym dragonię i ciężką jazdę oraz trzydzieści dwie armaty różnego kalibru przekroczyły granicę Rotrii w obawie, co może się dziać. Do walki motywowali ich sami dowódcy, którzy trzymając tempo udali się do dominium Medyceuszy - Florencji, po zajęciu miasta rozdzielili się. Hrabia Fernando de Córdoba, wraz ze swoimi wojskami na dalsze miasta Państwa Kościelnego, zaś Kapitan Generalny z pozostałymi żołnierzami rozpoczął marsz pod jedną z większych twierdz mikroświata - Rotrię. Już w pobliżu rzeki Bishof oddziały Regenta Imperium zaatakowały małe grupki zbójeckie, nie posiadające umundurowania, ale działające na zlecenie Patriarchy Aleksandra IV. Mimo zaskoczenia, jakie wywołał atak zbójów, regimenty królewskie dzielnie pokonały przeciwnika i forsownym krokiem dotarły nad pola przed Miastem Rotria.Wygląd potężnych obwarowań miasta przeraził żołnierzy, niemniej jednak Jego Królewska Wysokość nakazał rozstawienie wszystkich wojsk od strony południowej miasta i powolne ostrzeliwanie bram, które nakazał zamknąć Biskup Rotrii. Wszystkie haubice, działa dalekosiężne rozstawiono na wzgórzu naprzeciw Wiecznego Miasta, aby skuteczniej zniszczyć główną bramę miasta i aby żołnierze mogli wejść do siedziby Patriarchy. Po pierwszym ostrzale zauważono, że haubice zamiast niszczyć bramy, podpalają budynki w mieście - rozstawiono je zatem niżej, aby podpalić bramę główną. Po kilku godzinach ostrzału wejście główne do miasta zawaliło się, a grenadierzy z karabinierami wyszli z okopów by zmierzyć się z Gwardią Rotryjską. O dziwo miasto stało puste, z okien wołali obywatele miasta ciesząc się na widok reprezentanta Imperium Skarlandu, wymachując flagami witali dowódcę w ich mieście. Widząc brak oporu Jego Królewska Wysokość rozkazał wojskom zajęcie wszystkich urzędów w mieście, sam zaś z Regimentem Królewskim udał się na kwirynał, aby aresztować Patriarchę. Wojskom towarzyszyła orkiestra wojskowa, która grała hymn Imperium na ulicach Rotrii i inne pieśni skarlandzkie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iEV2d610A3o[/youtube]Gdy tylko Regent dojechał z konnicą pod Kwirynał, nie uwierzył własnym oczom - wzgórze stało puste, bez wojsk. Obawiając się zasadzki ze strony Aleksandra IV rozstawił na placu kwirynalskim wojska Armii Imperialnej i zaczął czekać na dalszy zbieg wydarzeń.

« Ostatnia zmiana: Sobota, 14 Mar 2015, 22:47:32 wysłana przez Carlos Lorenzo de Medici »
Jego Królewska Wysokość
Carlos Lorenzo de Medici y Zep


Regent Imperium Skarlandzkiego,
Następca Tronu Skarlandzkiego,
Książę Toledo, Surmenii, Toskanii,
Ferrary i Bari, hrabia Segesty


Offline Leonardo Mario della Popoly

 • Biskup
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 278
 • Reputacja +21/-1
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odp: Oblężenie Apostolskiego Miasta Rotria
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 13 Mar 2015, 21:55:09 »
Oblężenie Pałacu Kwirynalskiego przez Gwardię ApostolskąKiedy Jego Królewska Wysokość Carlos Lorenzo de Medici y Zep zbliżał się do Wiecznego Miasta z oddziałami Wojsk Imperialnych, Gwardia Apostolska pod zwierzchnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Leonardo Mario della Popoly znajdowała się już przed wzgórzem Kwirynalskim. Żołnierze dostawszy sygnał od Gonfaloniera rozpoczęli szturm na Pałac.


W niedługim czasie znaleźli się pod drzwiami siedziby Patriarchy Rotrii. Udało im się sforsować wrota i w szybkim tempie rozeszli się po całym budynku pałacowym. Dowódca Gwardii wdarł się niespostrzeżenie do apartamentów Jego Świątobliwości. Aresztował Aleksandra IV i udał się przed pałac, gdzie niecierpliwie oczekiwały go Wojska Imperium Skarlandzkiego.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 13 Mar 2015, 22:00:27 wysłana przez Leonardo Mario della Popoly »
Jego Ekscelencja
abp mgr. net Leonardo Mario della Popoly
Biskup Trydentu

Mecenas Patriarszy
Kapelmistrz Patriarszy
Szambelan Patriarszy
Prymas Surmeński


Offline Carlos Lorenzo de Medici y Zep

 • Częsty gość
 • **
 • Wiadomości: 38
 • Reputacja +6/-3
  • Zobacz profil
Odp: Oblężenie Apostolskiego Miasta Rotria
« Odpowiedź #2 dnia: Piątek, 13 Mar 2015, 22:40:11 »
Cytuj

Wasze Eminencje, Wasze Ekscelencje,
Czcigodni Kapłani!
Nadszedł kres ciemiężeniu Państwa Kościelnego przez uzurpatora Aleksandra IV, dość się już usłyszeliśmy skarg na jego osobę i próśb o naszą interwencję! Od dziś Kościół i Państwo Kościelne zostają oczyszczone z wszystkich grzechów przeszłości, które męczą kraj od kilku miesięcy. Bratobójcza walka o władzę oraz wzajemne obrzucanie się błotem i obarczeniami zakończyło się. Jako dowódca wojsk Imperium aktualnie gwarantuję stabilizację kraju oraz pilnowanie granic Państwa Kościelnego Rotria przed innym najeźdźcą, ogłaszamy więc wszystkim, że pontyfikat Aleksandra IV i jego popleczników niszczących dobre imię Rotrii oraz wiarę w Świętą Matkę Kościół dobiegł końca. Mury gniewu o Tron Pawłowy padły pod strumieniem kul armatnich haubic i dział! Koniec z ubliżaniem Rotrii na arenie międzynarodowej, czas na jej ponowny rozkwit, jak za naszych przodków Medyceuszy - niech tutaj wszyscy wspomną wspaniałe pontyfikaty Aleksandra III, Piusa III i Leona II. Czas na ponowne odrodzenie się Rotrii! Nie przejmujemy Państwa Kościelnego Rotrii jako dominium względem Imperium, ale oddamy je w ręce prawowitemu władcy. Dlatego też powołujemy Radę Regencyjną Tronu Pawłowego w składzie Hrabiego Fernanda de Córdoby, Biskupa Leonarda della Popoly, Ganfoloniera wojsk patriarszych, biskupa Giovanniego Battistę z tegoż rodu oraz kardynała Tomassa Manciniego, najstarszego tutaj kardynała, a także naszej osoby osoby. Razem zadbamy o to, aby Obywatelom Rotrii nic się nie stało, a kraj powrócił do normalnego funkcjonowania.


(-) Jego Królewska Wysokość Carlos Lorenzo de Medici y Zep
Regent Imperium Skarlandzkiego, Kapitan Generalny Armii Imperialnej.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 14 Mar 2015, 13:09:37 wysłana przez Carlos Lorenzo de Medici »
Jego Królewska Wysokość
Carlos Lorenzo de Medici y Zep


Regent Imperium Skarlandzkiego,
Następca Tronu Skarlandzkiego,
Książę Toledo, Surmenii, Toskanii,
Ferrary i Bari, hrabia Segesty