Autor Wątek: Odezwa do Narodu Rotryjskiego.  (Przeczytany 725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carlos Lorenzo de Medici y Zep

 • Częsty gość
 • **
 • Wiadomości: 38
 • Reputacja +6/-3
  • Zobacz profil
Odezwa do Narodu Rotryjskiego.
« dnia: Sobota, 14 Mar 2015, 20:11:45 »
Cytuj

Wasze Eminencje, Wasze Ekscelencje,
Wasze Książęce Mości, Infułaci, Prałaci i Kanonicy,
Czcigodni Kapłani, Obywatele!Drodzy Rotryjczycy, Ostatnie wydarzenia pokazały, że w Stolicy Apostolskiej nie dzieje się dobrze. Wzajemna rywalizacja, która z reguły jest bodźcem do rozwoju dla każdego v-państwa przerodziła się w bratobójczą wojnę, doprowadzając Rotrię niemalże na skraj zagłady. Niemoralność walki o władzę zapoczątkowała nieeleganckie praktyki publicznego „prania brudów” oraz rywalizację skłóconych frakcji, które używały wszelkich środków do unicestwienia wrogów.

Z dotychczasowych praktyk wynika, że Stolica Apostolska–Rotria, to nie tylko kościół, ale i złożoność kontaktów politycznych na różnych szczeblach. Do niedawna złożoność tych relacji nie wpływała negatywnie na poziom używanych do jej prowadzenia środków, ale kolejne przewroty i brak liderów spowodowały, że poziom argumentów używanych przez szeroko pojętą dyplomację Państwa Kościelnego porównać można do argumentów używanych podczas prowadzenia karczemnych awantur. Choćby kwestia ujawniania numerów IP, którą uważamy za wielce niestosowną i łamiącą wszelkie dotychczas ustalone reguły. Zdajemy sobie również sprawę, że owe zabiegi miały osłabić Rotrię oraz jej władzę.

Nie jesteśmy tutaj by stawiać arbitralne wyroki i w imieniu Rotryjczyków wymierzać sprawiedliwość. Celem naszego pobytu jest stabilizacja oraz powstrzymanie struktur państwowych Państwa Kościelnego Rotria przed dalszym rozpadem. Nie przybywamy tym bardziej jako najeźdźca. Nasza interwencja związana jest, z uzasadnioną zresztą, prośbą duchownych zatroskanych o stan Świętego Kościoła. Dlatego też ogłaszamy wszem i wobec, że nie w naszej gestii jest detronizacja Aleksandra IV, który jako namaszczony monarcha i elekcyjnie wyniesiony biskup Rotrii zasiada na Złotym Tronie. Niech każdy z osobna wie, że podniesienie miecza w złej wierze przeciwko legalnej władzy stanowi naruszenie praw i wartości, jakie reprezentują nasze chrześcijańskie monarchie. Patriarcha Aleksander IV pozostanie w Kwirynale gdzie o jego bezpieczeństwo zadba Armia Imperialna, a o jego prawie do tronu zadecydują sami Rotryjczycy. Duże nadzieje pokładamy również w naszym Wielmożnym Ojcu, Najjaśniejszym Panie Markosie Viktorjosigosie na którego opinię czekamy.

Zapowiadamy również, że nie będziemy tolerować dalszych sporów, prób oszustwa lub rzucania oszczerstw. Zapewniamy także, że wszelkie niejasności związane z manipulacjami związanymi z IP zostaną wyjaśnione. Rotria potrzebuje reformy i odnowienia. Wraz ze śmiercią Piusa IV dobiegł końca pewien okres historii Państwa Kościelnego Rotria, a wraz z interwencją wojsk imperialnych rozpocznie się nowy. Pragniemy zapewnić wszystkich, że dołożymy wszelkich starań by przywrócić Rotrii dawny blask. Mamy nadzieję, że Wasze cele, troski i pragnienia pozostają w zgodzie z naszymi.(-) Jego Królewska Wysokość Carlos Lorenzo de Medici y Zep
Regent Imperium Skarlandzkiego, Kapitan Generalny Armii Imperialnej.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 14 Mar 2015, 22:48:33 wysłana przez Carlos Lorenzo de Medici »
Jego Królewska Wysokość
Carlos Lorenzo de Medici y Zep


Regent Imperium Skarlandzkiego,
Następca Tronu Skarlandzkiego,
Książę Toledo, Surmenii, Toskanii,
Ferrary i Bari, hrabia Segesty


Offline Leonardo Mario della Popoly

 • Biskup
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 278
 • Reputacja +21/-1
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odp: Odezwa do Narodu Rotryjskiego.
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 15 Mar 2015, 01:18:51 »
Cytuj

Wasze Eminencje, Wasze Ekscelencje,
Wasza Królewska Wysokość,
Czcigodni Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!Cieszymy się, że prośba skierowana do Jej Królewskiej Mości Eleonory I, Królowej Imperium Skarlandzkiego oraz Jego Królewskiej Wysokości Carlosa Lorenzo de Medici y Zep, Regenta Imperium Skarlandzkiego, która wypłynęła z woli duchownych Świętego Kościoła Rotryjskiego spotkała się z przyjęciem i szybkim zaangażowaniem w zaistniałą sytuację. W liście tym padły ciężkie słowa udręki, która spotkała Stolice Apostolską, jej działanie i istnienie. Sytuacja ta działa się pod wpływem zarówno niedbałości jak i oszustw, które wywołał Jego Świątobliwość Patriarcha Aleksander IV. Objawiało się to wieloma "aferami", które w ogromnej mierze dotyczyły Państwa Kościelnego oraz jego duchownych i obywateli. Można to było dość owocnie obserwować na większości forów polskich mikronacji. Nie można było siedzieć bezczynnie i patrzeć jak Rotria ginie, jak z dnia na dzień opuszczają ją obywatele, goście i zaangażowani w jej rozwój ludzie. Trzeba było działać i to działać w dość szybkim tempie, za co dziękuję przełożonemu Wojsk Imperialnych, Księciu Carlosowi, dzięki któremu bezpiecznie i bez większych strat można było zabezpieczyć obszar Świętej Stolicy.


/-/ bp mgr net. Leonardo Mario baron della Popoly
Ganfolonier Wojsk Patriarszych
Jego Ekscelencja
abp mgr. net Leonardo Mario della Popoly
Biskup Trydentu

Mecenas Patriarszy
Kapelmistrz Patriarszy
Szambelan Patriarszy
Prymas Surmeński


Giovanni Battista della Popoly

 • Gość
Odp: Odezwa do Narodu Rotryjskiego.
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 15 Mar 2015, 11:16:38 »
Cytuj


Wasza Królewska Wysokość!
Wasze Eminencje i Ekscelencje!
Czcigodni Prezbiterzy!
Drodzy Bracia i Siostry!

Ja również wyrażam wdzięczność, że nasz sojusznik - Imperium Skarlandu wysłuchał naszych wołań o pomoc. Sytuacja wymagała interwencji by raz na zawsze oczyścić atmosferę panującą w Państwie Kościelnym, a także zmazać złą opinię jaka krążyła o Rotrii od dłuższego czasu. Nie można budować prawdy na kłamstwie. Czas raz na zawsze dokonać rozliczenia z przeszłością i zacząć budowę tego, co głosił Ojciec Święty Klemens III - III Państwa Kościelnego. Niech nasi umiłowani sojusznicy nam w tym pomogą. W Radzie Regencyjnej jest wielu Rotryjczyków. My sami kształtujemy naszą przyszłość. Tak nam dopomóż Bóg!


bp prof. UR dr net. Giovanni Battista della Popoly