Autor Wątek: Palazzo Ducale di Modena  (Przeczytany 463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Fernando d'Este y Córdoba

  • Wicekanclerz
  • Częsty gość
  • *****
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja +2/-2
    • Zobacz profil
Palazzo Ducale di Modena
« dnia: Środa, 01 Kwi 2015, 21:32:42 »

PALAZZO DUCALE DI MODENA


Witaj przybyszu w Pałacu Książęcym w Modenie/Palazzo Ducale di Modena!

Ta wspaniała barokowa rezydencja łącząca w sobie elegancję baroku francuskiego i przepych baroku włoskiego jest siedzibą książąt Modeny oraz centrum administracji księstwa. Palazzo Ducale di Modena jest jedną z pereł baroku znajdujących się na ziemiach Państwa Kościelnego. Historia przed internetowa niewiele wspomina o wcześniejszych losach rezydencji. Wiemy jedynie, że na miejscu obecnego kompleksu znajdował się niewielki pałacyk hrabiego Modeny. Z źródeł historycznych wynika, że obecny Palazzo Ducale powstał w drugiej połowie XVI i był rezydencją rotryjskich książąt-kardynałów. Zespół pałacowy został zaprojektowany przez Bartolomeo Vigarani, który z wielkim rozmachem rozpoczął przebudowę starej renesansowej rezydencji. Bogato zdobione wnętrza pałacu zachwycają  odwiedzających. Wnętrza pokryte toskańskim marmurem, bogate złocenia oraz meble i tkaniny sprowadzone z najdalszych zakątków Imperium Skarlandzkiego.


Obecnie Pałac Książęcy w Modenie jest siedzibą skarlandzkiego rodu grandowskiego de Córdoba. Głowa rodu Córdoba, Fernando Alvarez dostał Modenę w lenno od patriarchy Aleksandra IV. Po objęciu władzy w księstwie rodzina Córdoba przyjęła włoski trzon nazwiska D’Este zakładając nowy ród skarlandzko-rotryjski D’Este y Córdoba.


HISTORIA RODU D'ESTE y CORDOBA.

Córdobowie wywodzą się z młodej linii szlachty Imperium Skarlandu pochodzącej z Toledo. Aktywnie udzielając się życiu politycznym Skarlandu szybko zaskarbili sobie poparcie rodziny panującej. Don Fernando Alvarez wraz z swymi potomkami aktywnie wspierał przemiany ustrojowe w Królestwie Skarlandu, które doprowadziły o do wzmocnienia monarchii skarlandzkiej i jej ponownego rozkwitu. Syn nestora rodu, Fernando Luis znany jest, jako twórca nowego porządku prawnego Imperium Skarlandu. Dzięki zaangażowaniu i pracy Fernando Luisa Kortezy Generalne Królestwa Skarlandu szybko i skutecznie wdrażały nowy system prawny, który ustanowił nowy imperialny Skarland. W zamian za pracę podczas posiedzenia Kortez Generalnych oraz efektywne sprawowanie urzędu Kanclerza Imperium, Jej Arcychrześcijańska Mość Eleonora I, wynagrodziła Fernando Lusia tytułem wicehrabiego, a następnie markiza włączając go do stanu grandowskiego. Należy wspomnieć, że młodszy z Córdobów jest również założycielem Zakonu Rycerzy św. Jakuba oraz inicjatorem organu sądownictwa w na terenie imperium zwanego Inkwizycją Królewską. Ojcu Fernando Lusia, Fernando Alvarezowi korona skarlandzka powierzyła stanowisko Pierwszego Sekretarza Stanu oraz Naczelnego Dowódcy Wielkiej Armady. Zasłynął jako dobry organizator ekspedycji handlowych oraz kolonialnych, nawiązał ścisłą współpracę młodym ambitnym baronem Felipe Miguelem de Guzmán, który wspierał de Córdoba podczas jego ekspedycji. Króla Eleonora nagrodziła Fernando Alvareza tytułem kawalera imperium, a następnie regent i dziedzic tronu Don Carlos , nagrodził Alvareza tytułem hrabiego włączając go do stanu grandowskiego. Fernando Alvarez uczestniczył w zbrojnej interwencji wojsk imperialnych w Państwie Kościelnym Rotria. Dowodząc armią imperialną zajął Wielkie Księstwo Toskanii, Parmę, Modenę, Sienę i Mediolan. W nagrodę za odwagę na polu bitwy Jego Królewska Wysokość Regent Imperium nadał Don Alvarezowi tytuł Rycerza Orderu św. Ferdynanda oraz odznaczył do Orderem wojskowym św. Ferdynanda. Po podpisaniu porozumienia z Aleksandrem IV, patriarcha nadał Don Avarezowi w Konstytucji Apostolskiej „Et habitabunt recti in conspectu tuo” w lenno Księstwo Modeny, czyniąc go pierwszym księciem D’Este.
/-/ Don Fernando Álvarez d'Este y Córdoba
Książę Sewilli Modeny, hrabia Reggio Emilia i Córdoby,
Pierwszy Sekretarz Stanu Imperium Skarkandu,
Wicekanclerz Kurii Rotryjskiej