Autor Wątek: Audiencja Jego Świątobliwości Aleksandra IV w święto Zmartwychwstania Pańskiego  (Przeczytany 415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giovanni Battista della Popoly

 • Gość


Audiencja Generalna
Jego Świątobliwości Aleksandra IV


w Bazylice św. Jana na Lateranie, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dnia 05 miesiąca kwietnia MMXV AD


Dzwony Bazyliki Laterańskiej od samego południa głośno biły na chwałę Zmartwychwstałego Pana. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Jego Świątobliwość Aleksandra IV rozległ się śpiew "Regina Coeli":

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yzMa0qzwagA[/youtube]


Jego Świątobliwość następnie ubrany w złoty ornat, nałożony na dalmatykę, z fanonem i paliuszem - symbolami władzy patriarszej na ramionach stanął przed swoim tronem. Wikariusz Generalny biskup Giovanni Battista della Popoly nałożył mu na głowę mitrę i podał do rąk tabliczkę z tekstem przemowy. Wierny lud czekał na słowa Biskupa Rotrii i na błogosławieństwo Urbi et Orbi:


« Ostatnia zmiana: Sobota, 11 Kwi 2015, 22:44:22 wysłana przez Don Fernando d'Este y Córdoba »

Offline Aleksander IV

 • Patriarcha
 • Przyjaciel kraju
 • *******
 • Wiadomości: 277
 • Reputacja +15/-3
 • Fortitudo et laus mea Dominus
  • Status GG
  • Zobacz profil
Odp: Audiencja Jego Świątobliwości Aleksandra IV w święto Zmartwychwstania Pańskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 05 Kwi 2015, 13:06:43 »
Cytuj

Fratelli e Sorelle Carissimi,

Święta Wielkiej Nocy, nieuchronnie kierują nas ku refleksjom. Jest to czas, gdy każdy człowiek, winien pochylić się nad własnym życiem z pokorą spoglądając na pełnię zbawczego misterium i miłosierdzia Boga. To czas, w którym zwalniamy nasz całoroczny bieg życia i w gronie najbliższych wspólnie przeżywamy wspomnienie wielki dzieł bożych.

W sferze mikronacyjnej, mamy zaś okazję ku podsumowaniu i przeanalizowaniu dotychczasowego czasu pracy i otwarcie nowego rozdziału naszego życia. Warto bowiem przy takiej okazji spojrzeć wstecz i ocenić nasze działania, czyny i zamierzenia, a także z ufnością wejrzeć w przyszłość i zastanowić się nad tym, co w tej przyszłości nas może spotkać.

Ostatnie tygodnie obfitowały w przeróżne zdarzenia, których suma przyniosła jednak zadowalający efekt. Stolica Apostolska, mając czas na rozważania, wchodzi w okres dający słuszne nadzieje na ponowny rozkwit Kościoła. Pragniemy, aby w najbliższych dniach Kuria, przy współpracy z duchowieństwem i obywatelami przygotowała Sobór Florencki, który naprawi błędy, podkreśli zalety i odnowi Państwo Kościelne dając nam możliwość proklamowania III Rotrii.

Warto wspomnieć o niedawnym Kongresie Orientyki, który obfitował licznymi, korzystnymi dla Patrymonium Świętego Pawła decyzjami. Tak też wspólną decyzją władz kontynentu, Stolica Święta rozszerzy swoje terytorium o spuściznę Terencji, otwierając nowy rozdział naszej egzystencji. Jest to powód do wspólnej radości i dumy z wiernych synów Kościoła, którzy nas reprezentowali.

Podsumowując ostatni czas, nie sposób przejść obojętnie nad zasługami wiernych Synów Matki Naszej Kościoła. Chcielibyśmy te zasługi nagrodzić, aby dać świadectwo, że ciężka praca, a zwłaszcza jej owoce, są sowicie nagradzane przez Stolicę Świętą. Tak też, postanawiamy:

Nadać tytuł Kawalera Krzyża Wielkiego Orderu Apostolskiego Aleksandra III Jego Książęcej Mości Ferdynandowi d’Este y Córdoba.
Kreować Jego Ekscelencję Giovanniego Baptystę della Popoly Kardynałem Świętego Kościoła Rotryjskiego
Nadać tytuł arcybiskupa ad personam Jego Ekscelencji Leonardo Marii della Popoly.
Nadać tytuł Kapelana Honorowego Jego Świątobliwości Prezbiterowi Giuseppe Bertelli.
Nadać tytuł Prałata Prezbiterowi Basilio Calabrese OFD.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, udzielamy niniejszym uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi wszystkim wiernym Kościoła Rotryjskiego:

Et benedictio Dei omnipotentis: Patris et Filii et Spiritus Sancti descendat super vos et maneat semper.


Apostolskim pozdrowieniem
(+) Alexander IV P.M.

/-/Sanctitas Vestra Alexander IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.

Giovanni Battista della Popoly

 • Gość
Odp: Audiencja Jego Świątobliwości Aleksandra IV w święto Zmartwychwstania Pańskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 05 Kwi 2015, 13:14:08 »
Po błogosławieństwie Ojciec Święty w procesji na sedia gestatoria błogosławił wiernych, by wreszcie udać się do swoich apartamentów.