Autor Wątek: Doktorat  (Przeczytany 205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline x. Giuseppe Bertelli

• Prezbiter
  • Stały bywalec
  • Reputacja +7/-3
Doktorat
« dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 13:40:53 »
Szanowna Magnificencjo!
Chciałbym zapytać na jakiej podstawie Basilio Calabrese otrzymał tytuł dr net. poprzez ZARZˇDZENIE z dnia 4 kwietnia br. Pragnę przypomnieć, iż takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Jestem tym faktem zbulwersowany. Każdy z profesorów, doktorów i magistrów zasłużył sobie na ten tytuł odpowiednimi studiami, pracami magisterskimi, rozprawami doktorskimi etc. obroną tychże prac i egzaminami! Wszyscy mogą sobie napisać coś na forum. Ja również mogę sobie napisać coś na forum o filozofii i powiedzieć, że mam wiadomości z tej dziedziny, a także żądać nadania mi odpowiednich tytułów. Zastanówmy się tylko czy to ma sens. Wnoszę o anulowanie tegoż zarządzenia.
x. dr net. Giuseppe monsignore Bertelli
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

Giovanni Battista della Popoly

• Gość
Odp: Doktorat
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 15:30:07 »
Dlatego, że w mikroświecie żaden aktywny uniwersytet nie naucza archeologii, a Brat Calabrese udowodnił mi, że posiada wiedzę z tej dziedziny. Chciałbym, żeby Uniwersytet rozpoczął nauczanie nowej specjalizacji, a potrzeba do tego kadry. Od kogoś trzeba zacząć.

• Prezbiter
  • Stały bywalec
  • Reputacja +7/-3
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 17:21:06 »
Tak samo jak nikt wcześniej nie nauczał Liturgiki, a śp. Pio Facibeni stworzył ten wydział nie mając żadnych tytułów i dzięki ciężkiej pracy osiągnął tytuł najpierw magistra, a później doktora ;) Tak samo i ja mogę napisać coś o archeologii w luźnej dyskusji i żądać doktora, czy też innych tytułów, tylko czy jest tego sens?

Giovanni Battista della Popoly

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 17:24:57 »
Zna się Brat na tym? Prałat Calabrese zbadał enkolpion wykazując się znajomością tej gałęzi. Wiem co robię Monsignore i biorę odpowiedzialność na siebie.

• Prezbiter
  • Stały bywalec
  • Reputacja +7/-3
« Odpowiedź #4 dnia: Poniedziałek, 06 Kwi 2015, 17:36:12 »
Każdy mógłby to napisać tworząc własną historię. Nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego. Jednak takie postępowanie jest nie fair wobec wszystkich magistrów, doktorów, profesorów etc. Oni się bardzo napracowali na swoje tytuły. Dlatego wnoszę, żeby sprawą zajął się senat.