Autor Wątek: Dominica in Albis  (Przeczytany 629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giovanni Battista della Popoly

• Gość
Dominica in Albis
« dnia: Niedziela, 12 Kwi 2015, 12:02:14 »
Dominica In Albis in Octava Paschae

W słoneczne niedzielne przedpołudnie rzesze wiernych Mediolanu, a także zaproszeni goście zmierzają do Katedry, by wziąć udział w uroczystości Niedzieli Białej, sprawowanej przez Jego Eminencję Giovanniego Battistę kardynała della Popoly, który w obecności Jego Świątobliwości Aleksandra IV obejmie swój kościół tytularny.

W kierunku głównego ołtarza Archikatedry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zaczyna podążać procesja. Wśród duchowieństwa można dostrzec prałatów w koronkowych komżach i fioletowych mantoletach wraz z proboszczem katedry - księdzem Basilio Calabrese, biskupów w rokietach i cappa parva, na czele z arcybiskupem Leonardo Marią della Popoly. Na jej końcu kroczył kardynał della Popoly w letniej kapie, a obok niego kardynał Nicolaus Stefano Dreder. Za nimi w sedia gestatoria, ubrany w złote mantum i z olbrzymią mitrą na głowie, niesiony był Ojciec Święty Aleksander IV, który błogosławił wiernych.

Procesja dociera do ołtarza, gdzie duchowni zostają przebrani w szaty liturgiczne, a Jego Świątobliwość zasiada na tronie z boku prezbiterium. Wśród wiernych obecnych w Katedrze można było dostrzec Jego Królewską Wysokość Carlosa Lorenzo de Medici y Zep - Regenta Imperium Skarlandu, który zasiadał na złotym tronie w pobliżu prezbiterium. Jego Ekscelencja della Popoly, posługujący jako subdiakon ubiera białą tunicelę ze złotym wyszywanym krzyżem, identyczną dalmatykę zakłada posługujący jako diakon kardynał Dreder. Jego Eminencja kardynał della Popoly wdział biały ornat, z wyszywanym wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego. Wykonywany był introit, a duchowni przystąpi do sprawowania Mszy coram Summo Pontifice.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=26JhFgFbLFo[/youtube]

Jego Świątobliwość od tronu uczestniczył we Mszy Świętej:

Po zakończeniu celebracji Jego Eminencja della Popoly zwrócił się do zebranych:

Wasza Świątobliwość!
Wasza Królewska Wysokość!
Wasze Eminencje!
Wasze Ekscelencje!
Czcigodni Prezbiterzy!
Drodzy Bracia i Siostry!

Od 21 sierpnia 2014 r., odkąd przybyłem do Rotrii staram się każdego dnia wypełniać obowiązki, jakie niesie służba Patriarsze i Kościołowi Rotryjskiemu. Wyrażam ogromną wdzięczność Jego Świątobliwości Aleksandrowi IV za włączenie mnie w poczet członków Kolegium Kardynalskiego. Dziękuję Ojcze Święty za to, że odkąd przybyłeś do Rotrii, jesteś dla mnie oparciem. Nigdy nie opuszczasz mnie w potrzebie, mimo że nie raz Cię zawiodłem. Dziękuję wszystkim, którzy są ze mną od początku mojej drogi - Szacownym Kardynałom, w szczególności Jego Eminencji Drederowi, który był moim pierwszym nauczycielem. Dziękuję mojemu Ojcu Leonardowi oraz przyjaciołom ze Skarlandu - Ich Książęcym Mościom de Córdoba oraz oczywiście Jego Królewskiej Wysokości Carlosowi, który był i jest nadal moim prawdziwym przyjacielem i wspomożycielem.

Na dalszą drogę mej duchowej posługi ponownie przywołuje słowa Chrystusa: "Noli timere; tantummodo crede!". Silna wiara i całkowicie oparcie się na Bożym miłosierdziu, bezgraniczne zaufanie Panu w każdym aspekcie życia są dla mnie motywacją na każdy dzień zarówno w mikroświecie jak i w prawdziwym życiu. Wiem, jak słabym i błądzącym jestem człowiekiem. Za wszystko zło, które uczyniłem przepraszam i proszę o wybaczenie.

Wasza Miłość, Bracia w duchowieństwie! Przysięgam jeszcze goręcej i aktywniej działać na rzecz Państwa Kościelnego Rotria i Kościoła Rotryjskiego. Niech ich blask zajaśnieje jeszcze mocniej!

Prezentuje blason swojego herbu. W jego tarczy są cenne dla mnie symbole - Eucharystii - Chleba Życia i Kielicha Zbawienia, Maryi Panny - mej Matki i Królowej wszelkiego stworzenia oraz krzyż rycerski - symbol rycerskich cnót i przynależności do Zakonu Rycerskiego św. Jakuba.

"Cóż oddam Bogu, za wszystko co dla mnie uczynił? Przyjmę kielich Zbawienia i wzywać będę imienia Pańskiego. Z uwielbieniem wezwę Pana i będę wybawiony od moich nieprzyjaciół".

Pax vobiscum!

Następnie kardynał oddawszy hołd Patriarsze udał się do zakrystii, gdzie wkrótce podążyli wszyscy duchowni. Uroczystość dobiegła końca, a chór śpiewał "Regina Coeli":

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yzMa0qzwagA[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Piątek, 24 Kwi 2015, 16:17:31 wysłana przez Giovanni Battista Aldobrandini »

Offline Carlos Lorenzo de Medici y Zep

• Częsty gość
  • **
  • Reputacja +6/-3
Odp: Dominica in Albis
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 12 Kwi 2015, 12:34:53 »

Wasza Eminencjo,
Czcigodny Kanclerzu Królewski!

Ogromnie dziękuję za zaproszenie i za możliwość, w imieniu Prześwietnego Domu Panującego, uczestniczyć w uroczystości objęcia kościoła tytularnego przez Waszą Eminencję. W imieniu swoim, Mej Najdroższej Matki Królowej Eleonory oraz całego Imperium pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje otrzymania kapelusza kardynalskiego od Jego Świątobliwości Aleksandra IV. To wielki zaszczyt, dla Rotrii i dla Imperium, że Rektor Uniwersytetu i Akademii, został w swej pracy uhonorowany najwyższym odznaczeniem - kreacją kardynalską. Życzę Waszej Eminencji, aby dzisiejsza uroczystość objęcia kościoła tytularnego wzmocniła Eminencję w dalszej pracy dla dobra Państwa Kościelnego i Imperium. Pragnę także na ręce Eminencji złożyć prezent ode mnie i Mojej Najdroższej Matki: pektorał z najczystszych diamentów sprowadzonych z Nowego Skarlandu wykonany przez najlepszych dworskich jubilerów.

(-) Jego Królewska Wysokość Carlos Lorenzo de Medici y Zep,
Regent Imperium Skarlandu, Następca Tronu, książę Toledo, Surmenii, Toskanii, Ferrary i Bari, hrabia Segesty etc., etc., etc.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 12 Kwi 2015, 19:54:50 wysłana przez Carlos Lorenzo de Medici y Zep »
Jego Królewska Wysokość
Carlos Lorenzo de Medici y Zep

Regent Imperium Skarlandzkiego,
Następca Tronu Skarlandzkiego,
Książę Toledo, Surmenii, Toskanii,
Ferrary i Bari, hrabia Segesty

Offline Basilio Aldobrandini

• Biskup
  • Stały bywalec
  • Reputacja +10/-0
  • Błogosławieni ubodzy w duchu.
    • Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Niedziela, 12 Kwi 2015, 20:23:56 »

Wasza Eminencjo,
przybywasz do miejsca, które jest dla Ciebie bardzo ważne. Czy pamiętasz czasy, kiedy sprawowałeś pieczę nad tą katedrą? Dzisiaj, po wielu miesiącach, przybywasz tutaj jako Książę Kościoła, jako kardynał! Jakże raduje się serce moje i moich parafian, którzy pamiętają Twoją osobę doskonale. Najserdeczniej jak potrafię dziękuję Patriarsze Aleksandrowi IV, iż raczył wynieść do tej godności osobę tak dobrą, pomocną i sprawiedliwą, jaką właśnie jesteś. Wraz z moim wiernym ludem obiecujemy, że nie ominiemy Cię w codziennych modlitwach, a i podczas Mszy św. będziemy wspominać Twe zacne imię. To właśnie Eminencja wprowadził mnie w życie Rotrii, cierpliwie odpowiadał na moje pytania, które na pewno wydawały się oczywiste. Dziękuję za cierpliwość, którą mnie obdarzasz, odkąd przybyłem na tę Świętą Ziemię.
Ja i wszyscy parafianie życzymy Ci wytrwałości. Niech Twoje ręce budują jeszcze większą wspaniałość naszego Kościoła, niech Twe słowa wprowadzają pokój, a czyny niech staną się przykładem dla niewierzących. Proś Ducha Świętego, by umocnił Cię swymi siedmioma darami i nie zapominaj o biednych.
Szczęść Boże.
dr net. bp Basilio ALDOBRANDINI FSSPA
Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Mediolanie
Dyrektor Zakładu Archeologii
Prefekt Apostolski

Giovanni Battista della Popoly

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 12 Kwi 2015, 20:39:37 »

Wasza Królewska Wysokość!

Wierny bowiem przyjaciel potężną obroną,
kto go znalazł, skarb znalazł.
Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty
ani równej wagi za wielką jego wartość.
Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia.
[Syr 6,14-16]

Dziękuję Ci Przyjacielu za Twoją obecność, za ten piękny dar, który będę nosił na swej piersi jako symbol męki Pana Naszego. Dziękuję Ci za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, za to, że jesteś dla mnie wsparciem, że zawsze służysz mi radą.

Czcigodny Prałacie - Księże Proboszczu!

Wzruszyły mnie Twoje piękne słowa. Katedra Mediolańska była moim domem na początku mej drogi, za pontyfikatu Piusa IV. W niej uczyłem się posługiwania jako rotryjski duchowny i jestem szczęśliwy i wdzięczny Ojcu Świętemu, że mogę do niej wracać jako do tytularnego kościoła. Jestem także wdzięczny Jego Świątobliwości, że tak gorliwego i pobożnego kapłana mianował moim następcą w tej świątyni. Prałacie Calabrese, widzę w Tobie wspaniałego prezbitera, naukowca, a także człowieka o dobrym i czystym sercu. Masz ogromny potencjał, by zajść bardzo wysoko w Kościele Rotryjskim i być kolejną jego perłą w koronie. Serce ma raduje się, gdy widzę, że do naszego państwa trafiają tacy ludzie, jak Ty. Ostatnio mało przybywa do nas przybyszów, a ci, którzy przybędą, rzadko zostają na dłużej. Tobie z serca błogosławię i życzę, by Rotria naprawdę na zawsze stała się dla Ciebie domem. Tak jak stała się moim.

Benedicat Vos omnipotens Deus + Pater + et Filius + et Spiritus Sanctus!