Autor Wątek: Przytułek dla biednych  (Przeczytany 256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basilio Aldobrandini

  • Biskup
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja +10/-0
  • Błogosławieni ubodzy w duchu.
    • Status GG
    • Zobacz profil
Przytułek dla biednych
« dnia: Środa, 22 Kwi 2015, 10:22:38 »
Przytułek dla biednych


Patronem przytułku, którego założycielem jest Basilio Aldobrandini, jest św. Marcin z Tours. Życie tego biskupa było przepełnione miłością do biednych i słabych, dlatego wewnątrz naszego budynku znajdziesz jego figury i obrazy. Każdy człowiek, który czuje głód zarówno ciała, jak i ducha, znajdzie tutaj swoje miejsce. Można wynająć niewielki pokój jedno-, bądź kilkoosobowy. Codziennie cztery razy dziennie podawany jest ciepły posiłek, tworzony z urodzajów, jakie daje nam ziemia Bergamo.
Mieszkańcy nie mają prawa się tutaj nudzić. Dwa razy dziennie odprawiana jest tutaj Msza św., a swoje grzechy możesz wyznać w każdej chwili założycielowi, który czuwa nad działalnością tego przytułku. Dodatkowo prowadzone są warsztaty, na których nasi podopieczni uczą się pisać, czytać, śpiewać i tańczyć. A wszystko to na chwałę Boga. Każdy może zatrudnić się w swojej specjalizacji. Nasi mieszkańcy - biedni i chorzy, wykonują na zamówienie obrazy, figury, meble i przedmioty codziennego użytku do kościołów lub prywatnych rezydencji. To ludzie zdolni, lecz zapomniani przez bogaty świat. Na dodatek posiadamy własne koło teatralne, które wystawia co jakiś czas sztuki. Co prawda jakość nie jest światowej klasy, lecz mieszkańcy chętnie przychodzą na występy i obdarowują artystów oklaskami. Oprócz tego, za budynkiem znajduje się piękny, duży ogród, który również pielęgnują nasi podopieczni. Cichy plusk wody, anielski śpiew ptaków, zapach równo przyciętych żywopłotów i widok na dziko porośnięte wzgórza sprawią, że zapomnisz o trudach codziennego życia.

To także idealne miejsce na pokutę. Jeśli coś zawiniłeś, powinieneś zatrudnić się u nas na pewien czas, by przemyśleć swoje zachowanie. Kontakt z biednymi i chorymi całkowicie zmieni Twój pogląd na doczesne życie. Przy wyjściu znajduje się skarbona, do której można wrzucać dowolne datki, do czego gorąco zachęcamy.
Zapraszamy więc do składania zamówień na meble, obrazy i figury. A jeśli organizujesz jakąś uroczystość, możesz zatrudnić nasze koło teatralne. Gwarantujemy, że wszystko zostanie przygotowane najlepiej jak potrafimy.
« Ostatnia zmiana: Środa, 22 Kwi 2015, 21:44:59 wysłana przez Giovanni Battista Aldobrandini »
dr net. bp Basilio ALDOBRANDINI FSSPA
Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Mediolanie
Dyrektor Zakładu Archeologii
Prefekt Apostolski