Autor Wątek: Msza św. w Przytułku dla biednych  (Przeczytany 266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basilio Aldobrandini

• Biskup
  • Stały bywalec
  • Reputacja +10/-0
  • Błogosławieni ubodzy w duchu.
    • Status GG
Msza św. w Przytułku dla biednych
« dnia: Wtorek, 26 Maj 2015, 18:06:37 »
Sancta Missa die XXVI mensis Maius AD MMXV

Z samego rana, przed obliczem Maryi, Matki Bożej, która patronuje kaplicy w Przytułku, odbyła się Msza św. błagalna o przywrócenie do zdrowia kardynała Aldobrandiniego. Wierny lud zgromadził się licznie. W związku z tym, iż Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 6:00, chór zaczął śpiewać Anioł Pański.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w9keRKzNk6A[/youtube]

Krótka, skromna procesja zbliżyła się do ołtarza, gdzie za chwilę duchowni złożą Najświętszą Ofiarę. Czterech kapłanów, ubranych w czerwone szaty, a na ich czele Basilio Aldobrandini, syn kardynała, odprawiali Mszę św. Po zakończeniu sprawowania Świętych Tajemnic, założyciel Przytułku dla biednych, wyszedł na ambonę i rzekł:

Drodzy Bracia i Siostry,

W sobotę dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Mój i Wasz ojciec zapadł w śpiączkę. Stoimy dzisiaj tutaj, przed figurą Przeczystej Panny i prosimy o przywrócenie do zdrowia naszego brata, Księcia Kościoła. Ufamy, iż nasze modły zostaną wysłuchane, gdyż przeżywamy obecnie jakże ważny czas dla wszystkich mieszkańców Rotrii. Proszę w imieniu swoim, jak i mojego ojca o modlitwę za niego w tych jakże zatrważających chwilach.
Moi drodzy, stoimy u progu nowej Rotrii. Jakże brakuje nam zapału i pracowitości, które nieustannie towarzyszyły i towarzyszą Eminencji Aldobrandiniemu. Dlaczego nie czujemy potrzeby tworzenia lepszej przyszłości dla następnych pokoleń? Zaczęliśmy pisać nowy rozdział, a więc trzeba go skończyć.
Miejmy nadzieję, że mój ojciec, uosobienie ofiarności, sumienności i poświęcenia, powróci do zdrowia i stanie przed nami w pełni sił. Proszę o modlitwę każdego kapłana,wszystkich mieszkańców Rotrii i przyjaciół naszego państwa o gorliwą modlitwę.

Domine Iesu Christe, Fili Dei, miserere mei, peccatoris. Amen.

Późnym wieczorem rozpoczęło się całonocne czuwanie, w którym uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Bergamo. Chór, który składał się z członków Przytułku, intonował co chwilę pieśni.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eC6OKIYXBxQ[/youtube]

dr net. bp Basilio ALDOBRANDINI FSSPA
Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Mediolanie
Dyrektor Zakładu Archeologii
Prefekt Apostolski