Autor Wątek: Śmierć kardynała Giovanniego Battisty Aldobrandiniego  (Przeczytany 299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Giovanni Battista Aldobrandini

• Gość
Śmierć kardynała Giovanniego Battisty Aldobrandiniego
« dnia: Sobota, 30 Maj 2015, 20:22:26 »

Całkowity brak aktywności, wymieranie Państwa Kościelnego, a także wroga postawa niektórych duchownych wobec samego kardynała potęgowały napięcie, w którym żył. W końcu jego serce nie wytrzymało i kardynał Giovanni Battista Aldobrandini zmarł wieczorem 30 maja 2015 r.

Testamentum

Ja, Giovanni Battista Kościoła Świętego Kościoła Rotryjskiego Aldobrandini, będąc w pełni zdrów na duszy i ciele, w ostatnich chwilach mego życia poświęcam się Panu i Stwórcy memu. Spisuję dla potomnych mą ostatnią wolę.

W tym testamencie pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali moją drogę w hierarchii Kościoła, w szczególności Jego Świątobliwości Aleksandrowi IV, Jego Królewskiej Wysokości Carlosowi Lorenzo de Medici y Zep, a także członkom rodu Córdoba, kardynałowi Nicolausowi Stefano Drederowi oraz arcybiskupowi Leonardo Marii della Popoly. Dziękuję również swojemu synowi Basiliemu. Przepraszam również tych, których zraniłem. Wiele ostatnio się wydarzyło i osłabiło mój zapał w służbie dla Kościoła. Przede wszystkim to efekt osób, które za wszelką cenę torpedują zmiany, potrzebne zmiany. Osób, które zostały wyklęte przez poprzednich Patriarchów z Kościoła i nie powinno być już w nim dla nich miejsca. Osób, które nic nie robią, a niszczą tych, którzy pracę wykazywali. Osoby te szkalowały mnie, a nawet dopuściły się do stworzenia sobowtóra za moimi plecami:

http://batawia.cba.pl/viewtopic.php?f=4&p=677#p673

To przelało czarę goryczy. Ze swojej strony dałem Rotrii już wszystko. Dałem swoje serce i umysł. Teraz niech inni przejmą pałeczkę. Albo podniosą ją z kolan, albo zatracą się w szatańskiej smole. Od października 2014 r. dym Szatana wniknął do Kościoła Rotryjskiego. I nie widzę szans, by się z niego wydostał.

Mój majątek Hrabstwa Bergamo, oddanego mi przez Jego Świątobliwość Aleksandra IV oddaję pod zarząd swojego Syna Basilia Aldobrandiniego, któremu dziękuję za wierność i oddanie. Mieszkanie w Ferrarze ofiarowuję Jego Królewskiej Wysokości Carlosowi Lorenzo de Medici y Zep. Swoje duchowne westymenta przekazuję arcybiskupowi Leonardo Marii della Popoly, a prace uniwersyteckie pozostawiam w spadku następnemu Rektorowi.

Niech moje szczątki spoczną w Bergamo.

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego."

Dano w Rocca di Bergamo dnia 30 maja MMXV AD

(-) Giovanni Battista kardynał Aldobrandini
Hrabia Bergamo

Offline Basilio Aldobrandini

• Biskup
  • Stały bywalec
  • Reputacja +10/-0
  • Błogosławieni ubodzy w duchu.
    • Status GG
Odp: Śmierć kardynała Giovanniego Battisty Aldobrandiniego
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 30 Maj 2015, 20:45:22 »
Biskup Basilio, syn tragicznie zmarłego kardynała, uczestniczył właśnie we Mszy św., gdy jeden z ministrantów przekazał mu tą straszną wiadomość.

dr net. bp Basilio ALDOBRANDINI FSSPA
Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Mediolanie
Dyrektor Zakładu Archeologii
Prefekt Apostolski

Offline Giacinto Martino de Mancini OFD

• Biskup
  • Filar państwa
  • Reputacja +6/-0
  • "Radujcie się zawsze w Panu"
    • Status GG
« Odpowiedź #2 dnia: Sobota, 30 Maj 2015, 21:02:26 »
Requiescat in pace.

Żegnaj, Bracie. Powodzenia w życiu realnym!
Arcybiskup dr net. Giacinto Martino Mancini OFD
Baron Fossombrone i hrabia Królestwa Agurii,
Prymas Królestwa Agurii,
Trybun Sygnatury Apostolskiej,
Dyrektor Filharmonii Książęcej

Offline x. Giuseppe Bertelli

• Prezbiter
  • Stały bywalec
  • Reputacja +7/-3
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 31 Maj 2015, 14:18:34 »
Deo Gratias! Za życie i przejście do nieba.
x. dr net. Giuseppe monsignore Bertelli
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości