Autor Wątek: Ogródek mundialowy 2010  (Przeczytany 1623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Ogródek mundialowy 2010
« dnia: Piątek, 09 Lip 2010, 17:26:28 »


Jako, że RSiT organizuje V-mundial VII edycji mam zaszczyt ogłosić ogródek sportowy w Rotrii. Na dobry początek zachęcam Was do poczęstowania się lokalnymi specjałami alkoholowymi (oczywiście bez umiaru!): Trizondalską Czystą, Parkową, kwasem chlebowym, popiwkiem i sokiem z kiszonej kapusty (bez alkoholu).

Teraz mogę Wam dopiero zaprezentować dwie ważne strony:
http://rtis2010.weebly.com - strona organizatorów
http://rtis2010.wordpress.com - agencja prasowa

Ufam, że v-mundial świetnie będzie uzupełniał się z wydarzeniami w Waszym kraju i będziecie wiernymi kibicami, a może nawet nas odwiedzicie. Stąd bardzo ważne jest byście poznali najlepsze sposoby podróżowania

Odc.1 - Kolej http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/09/podrozuj-koleja/
(bonus na stronie)
Nadchodzący mundial zbliża się do nas wielkimi krokami. Cały v-świat w koło już o tym mówi. Bukmacherzy już obstawiają kto zostanie mistrzem v-świata. W Mikroświatowej Unii Piłkarskiej działacze dyskutują, czy ten v-mundial się sprawdzi, czy może następnym razem zmienić lekko jego wygląd i organizację. A Ty? Dobrze wiesz, że mecze są transmitowane w telewizji, jednak pragniesz mimo to pojechać i na własne oczy zobaczyć te wspaniałe rozgrywki sportowe. Z zakupem biletów na mecz i lotniczych problemów nie będzie, ale co potem? Przewieźć swoje auto samolotem? Łatwiej mają ci, co mieszkają na Kontynencie Wschodnim, ale 2 tys. km jazdy to i tak nic ciekawego. Samoloty? Hmm nie chcemy zanieczyszczać środowiska. A więc co nam zostaje? Kolej! Tak właśnie kolej! Między wszystkimi miastami gdzie rozgrywają się mecze (za wyjątkiem Meridy – wyspa) dostaniesz się superszybkimi i nowoczesnymi pociągami Kolei Trizondalskich TriBahn.

Tylko co to? W Rzeczpospolitej istnieje świetnie stworzona sieć kolejowa, całkowicie nowoczesna obsługiwana przez pociągi najwyższej jakości. Całą tą siecią zarządza Koleje Trizondalskie TriBahn, która jest obecnie firmą państwową prowadzoną przez Ministerstwo Skarbu i Administracji, a wcześniej była spółką samorządową. Już od kwietnia tego roku za pomocą TriBahn jesteśmy w stanie przejechać przez całą Rzeczpospolitą. Od Trizopolis po Pięciogród, od Rottery po Nowy Eldorat.

Mimo to nie jesteś jeszcze zachęcony do podróży przewoźnikiem kolejowym? Pewnie chodzi Ci o cenę. W końcu tyle mówi się o tym, że najdroższe połączenia kolejowe są właśnie w państwach młodych – jednak nie w RSiT! Otóż właśnie specjalnie z okazji kandydatury na v-mundial zarząd Kolei Trizondalskich TriBahn postanowił wdrożyć specjalną ofertę tzw. „Bilet Kibica”, który miał być tylko przedsmakiem oferty przygotowanej na v-mundial. Bilet Kibica obowiązujący od 1 czerwca do 5 lipca był biletem ulgowym dla wszystkich obcokrajowców jeżdżących na terenie RSiT i kosztował zaledwie 1/5 ceny zwykłej.

Z chwilą przyznania nam prawa do organizacji tej imprezy Koleje Trizondalskie zaprowadziły całkiem nową ofertę: Bilet V-mundialowy, który jest jeszcze bardziej atrakcyjny od swojego poprzednika. Wystarczy tylko, że posiadasz przy sobie bilet na chociażby jeden mecz mistrzostw, a do tego dowód tożsamości, a już po 5 minutach czekania przy okienku możesz stać się posiadaczem biletu zwalniającego od opłat! Tak jest, z Biletem V-mundialowym możesz jeździć po całej Rzeczpospolitej całkiem ZA DARMO. Jest tylko jeden warunek – podróżować możesz tylko w dniach gdy odbywają się mecze piłkarskie oraz imprezy towarzyszące uznane przez Związek Sportowy Rzeczpospolitej (kalendarz zostanie niedługo opublikowany).

Mało tego Koleje Trizondalskie już w maju zobowiązały się udostępnić przejazdy kolejowe na podstawie tzw. Biletu Kontynentalnego w okresie wakacyjnym całkowicie za darmo. Promocja ta zbiegła się z v-mundialem. Jednak Bilet Kontynentalny dotyczy mimo wszystko przede wszystkim pociągów osobowych i wybranych pośpiesznych (nie obsługuje przewozów między N. Eldoratem, a Jastrzębcem, oraz Trizopolis, a Nowym Eldoratem i Nowym Eldoratem, a Pięciogrodem, a także wszystkich połączeń z Jastrzębcem). Oznacza to, że całkowicie ZA DARMO możesz podróżować 24 godziny przez siedem dni w tygodniu wystarczy tylko odpowiednio zaplanować swoje podróże.

Oprócz tego Koleje Trizondalskie TriBahn zobowiązały się w ciągu następnych 2 tygodni wdrożyć w życie promocje ustanawiającą tzw. Bilet Międzynarodowy, który będzie łączył największe miasta Rzeczpospolitej z największymi miastami Kontynentu Wschodniego – to już wkrótce!

A obsługa? Wszystkie podróże są obsługiwane przez najnowszej produkcji składy elektryczne produkowane i projektowane w Rzeczpospolitej. W pierwszej (obowiązkowa płatna miejscówka), a także w drugiej klasie można za darmo skorzystać z internetu, posłuchać radia (przez słuchawki). W pierwszej klasie dodatkowo można poczęstować się za darmo kawą i ciastkiem. Obsługa każdego składu zna przynajmniej pociągu 5 języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, trizondalski i mikrosłowiański.

Zapraszamy więc do podróżowania z Kolejami Trizondalskimi TriBahn!

Na koniec jeszcze tylko kilka banerów naszej imprezy:Zachęcam do zabawy w naszym ogródku!

Najnowsze info: konkurs na Hymn Kibica:

http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/09/konkurs-na-hymn-kibica/

Kontynuując tradycję naszych poprzedników, a zgodnie z naszą obietnicą otwieramy konkurs na HYMN KIBICA, który to będzie śpiewany przed każdym meczem. Pieśń ta powinna być przede wszystkim śmieszna, ale dotycząca spraw piłki nożnej i całej tej imprezy. Wtrącenia względem organizatorów (oczywiście te… pozytywne) także mile widziane!

Prace  zbieramy do następnego piątku do 16 lipca 2010 roku do godziny 24:00 pod emailem: marcin21592@gmail.com

Pracę może zgłosić związek piłkarski, trener, państwo lub każdy indywidualnie zgodnie z uznaniem, jednak zgłoszenie powinno zawierać:

tekst hymnu kibica dot. piłki nożnej i vświata
oświadczenie, że nie jest plagiatem
imię i nazwisko zgłaszającego oraz kraj
Nagrodą rzecz jasna będzie zapisanie na kartach historii największych rozgrywek piłkarskich na Polinie, ale także zaproszenie i miejscówka na Stoisku Barowym w Rotterze, gdzie zwycięzca będzie mógł liczyć na darmowy alkohol przez 3 dni!

A oto regulamin:

Cytuj
Art.1
1.Organizuje się konkurs na Hymn Kibica;
2.Za organizację odpowiada Związek Sportowy Rzeczpospolitej;

Art.2
1. Zgłaszanie kandydatur trwa od 9 lipca do 16 lipca do godziny 24:00 na adres email: marcin21592@gmail.com
2. Wyłonienie 3 najlepszych prac ma miejsce najpóźniej 19 lipca;
3. Ankieta na Forum Mikronacji wyłaniająca zwycięzcę trwa do 22 lipca włącznie;
4. Ogłoszenie wyników następuje 24 lipca.

Art.3
1.Spośród wszystkich nadesłanych prac, które zawierają: tekst piosenki wraz z oświadczeniem, iż nie jest to plagiat, danymi osobowymi zgłaszającego wraz z krajem 3 osobowa Komisja Związku Sportowego Rzeczpospolitej wybiera 3 najlepsze prace.
2. Mieszkańcy v-świata wybierają spośród 3 wyłonionych przez Komisję ZSR najlepszą pracę za pomocą ankiety na Forum Mikronacji.
3. Komisja ZSR ogłasza zwycięzcę na Forum Mikronacji.

Art.4
1. Zwycięska pieśń odgrywana jest przed każdym meczem;
2. Autor lub autorzy zwycięskiej pieśni przez 3 dni mają sponsorowane wyżywienie na Placu Współtwórców w Stoisku Barowym, w Rotterze.

Art.5.
1. Skład Komisji ZSR określa uchwała ZSR.
2. Regulamin może ulec zmianie za zgodą Komisji ZSR.


P.S
Oczywiście wykluczam start naszych (RSiT) obywateli ;)
« Ostatnia zmiana: Piątek, 09 Lip 2010, 20:16:49 wysłana przez Marcel Hans »

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 10 Lip 2010, 17:16:52 »
http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/10/ogrodki-sportowe-pierwsze-10-otwarte/
Po raz kolejny organizator V-mundialu VII edycji – Związek Sportowy Rzeczpospolitej oraz obywatele RTiS pokazali, że potrafią czerpać od swoich poprzedników najlepsze i świetnie to wykorzystywać. Właśnie dlatego w ciągu zaledwie jednego dnia otwarto pierwsze dziesięć ogródków sportowych i jak zapowiadają organizatorzy to nie koniec, chcą dobić do przynajmniej 15. Oto pierwsze 10 miejsc:

Austro-Węgry
Mikrosławia
WinkTown
Rotria
Skarland
Sarmacja
Nordia
Dreamland (Furlandia)
Elderland
Forum Mikronacje

Czemu mają służyć ogródki? Przede wszystkim propagowaniu tej wielkiej imprezy sportowej wśród społeczności jak największej ilości państw. Nie ulega wątpliwości, że wielu mieszkańców v-świata nie zagląda na Forum Mikronacji czy chociażby na Planetę gdzie agregowana jest nasza Agencja. Jednak zależy nam, aby także oni mieli szansę poznać różne ciekawostki i informacje dot. tej edycji !


Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 14 Lip 2010, 22:08:29 »
TABELE DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP!
http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/14/tabele-rozgrywek-dla-poszczegolnych-grup/


---
http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/14/18-lipca-2010-roku-swieto-pilki-w-v-swiecie/
… Właśnie tak powinna nazywać się uroczystość otwarcia VII edycji V-mundialu, organizowane już w tą niedzielę, oczywiście w Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii (i ta nazwa jest używana!). Co to oznacza? Cytując zagraniczne agencje prasowe:

Cytuj
Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że jeśli obecnie coś się w polskim mikroświecie ciekawego dzieje, to dzieje się to właśnie w Rzeczpospolitej.

- Długi Sezon o V-mundialu

Cytuj
VII v-mundial odbywający się w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu zapowiada się niezwykle ciekawie.

- Emirate News

Co więcej nasi organizatorzy nie poprzestają tylko na zajmowaniu się własnym podwórkiem! Marcin Sokołowicz opracował kilka projektów stadionów dla Al Rajn, tak aby właśnie nasze autorskie (z v-świata) stadiony były prezentowane nowym mieszkańcom Polina.

Cóż to jednak jest przy informacji najważniejszej, że wytypowano już grupy oraz ustalono terminarz rozgrywek? Otóż będzie to nie tylko najlepszy V-mundial w historii, ale także najkrótszy, co oznacza kumulację emocji w ciągu zaledwie miesiąca (niecałego) tj. 5 tygodni rozgrywek piłkarskich. Oczywiście nie uniknięto kontrowersji, gdyż początkowo MUP zamierzała stworzyć system ligowy, ale ostatecznie stanęło na pucharowym.

Ale do rzeczy, do rzeczy Kibice oto podział na grupy (który już wyciekł w v-świat):

Podział na grupy

Grupa A
RF Neopolis
Królestwo Dreamlandu
Mikrosławia
Parlandia

Grupa B
Austro-Węgry
Cesarstwo Arctiq
Al – Farun
Cesarstwo Natanii

Grupa C
Księstwo Sarmacji
Królestwo Scholandii
Sułtanat Al-Rajn
Bantu

Grupa D
Sclavinia-Trizondal
Chattycja i Shania
Okoczia
Królestwo Elderlandu

Teraz jeszcze dodatkowe informacje:
Mecz otwarcia: 18 lipca (niedziela), godz. 20.30
Zakończenie fazy grupowej: 4 sierpnia
Mecz finałowy: 16 sierpnia, godz. 20.30


Agencja Prasowa V-mundialu przygotowała także tabelę terminów rozgrywek, która może ulec jednak zmianie. Na początek wiemy, że wszystko rozegra się w 10 dni (każda środa i niedziela) co daje nam 5 tygodni emocji – dużo za mało, ale za to w jednym dniu zagrają wszystkie grupy na raz.

FAZA GRUPOWA
18.07.2010 – MECZ OTWARCIA Stadion Narodowy w Trizopolis gr. D; La Merida Stadion w Meridzie gr. C; El Estadio del Monachofascism w Jastrzębcu gr. B; Stadion im. Zw. P. w Pięciogrodzie gr.A (niedziela);

21.07.2010 – Arena Sclavinia w Nowym Eldoracie gr A; Stadion Wg. i St. w Rotterze gr:B; Stadion Narodowy w Trizopolis gr. C; La Merida Stadion w Meridzie gr. D(środa);

25.07.2010 – Stadion im. Związku Pięciopolskiego w Pięciogrodzie gr. A; El Estadio del M. w Jastrzębcu gr. B; La Merida Stadion w Meridzie gr. C; Arena Sclacinia w N. Eldoracie gr. D (niedziela)

28.07.2010 – Stadion Węgla i Stali w Rotterze gr: D; Stadion Narodowy w Trizopolis gr. C; Stadion im. ZP. w Pięciogrodzie gr.B; La Merida Stadion w Meridzie gr. A (środa);

01.08.2010 – El Estadio del Monarchofascism w Jastrzębcu gr. A; Stadion Narodowy gr, B; Arena Sclavinia gr. C; Stadion im. ZP. w Pięcigrodzie gr. D(niedziela);

04.08.2010 – La Merida Stadion w Merida City gr:A; Stadion Wg. i St. w Rotterze gr. B; Arena Sclavinia w N. El. grupa C; Stadion Narodowy w Trizopolis gr. D (środa);

FAZA FINAŁOWA
08.08.2010 – 1/8 FINAŁU Stadion Narodowy w Trizopolis (niedziela);
11.08.2010 – 1/4 FINAŁUStadion im. Związku Pięciopolskiego w Pięciogrodzie (środa);
15.08.2010 – PÓŁFINAŁ Stadion Węgla i Stali w Rotterze (niedziela);
16.08.2010 – FINAŁ na Arena Sclavinia w N. Eldoracie (poniedziałek;)

Oczywiście to wciąż nie wszystko mamy także dla Was wspaniałą informację – mecz rozgrywany w konkretnym mieście nie znaczy, że tak sobie wpiszemy do terminarzu i koniec! Właśnie dziś zostały otwarte Trybuny Kibicowskie w Trizopolis, Nowym Eldoracie, Pięcigrodzie i Rotterze. Niedługo otwarte zostaną kolejne. Aby pisać wystarczy założyć prosto konto i już kibicować swoim. A więc nie tylko możecie poczytać o miastach, ale także pokibicować na miejscu (linki ze strony)!

Teraz już każdy będzie mógł zobaczyć mecze swojej reprezentacji!  Tyle w kwestiach technicznych tego v-mundialu na dziś. Co zaś się tyczy promocji dziękujemy bardzo Emirate News za chęć sprawowania patronatu nad imprezą także przez dodanie odnośnika do strony naszej organizacji.

Nie zapomnijcie, że wielkość tej imprezy zależy od Was!

« Ostatnia zmiana: Środa, 14 Lip 2010, 23:17:57 wysłana przez Marcel Hans »

Offline Vittorio Paolino

 • Obywatel
 • Filar państwa
 • *****
 • Wiadomości: 2537
 • Reputacja +5/-0
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • Królestwo Surmeńskie
  • Email
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 16 Lip 2010, 04:45:45 »
Austro Węgry!!!!!

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Offline Markos Viktorjosigos

 • Kardynał
 • Filar państwa
 • *****
 • Wiadomości: 1373
 • Reputacja +3/-2
  • Komunikator ICQ - 6039539
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 16 Lip 2010, 10:54:48 »
Sclavinia-Trizondal! :D


/-/ Marek Paweł I
Król Surmenii, Skarlandu i Polski, wielki xiążę litewski
Kardynał honorowy

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 16 Lip 2010, 11:31:10 »
E nie, Trizondal-Sclavinia :D

Niech wygra najlepszy ;)

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Piątek, 16 Lip 2010, 21:18:52 »
Drodzy Kibice,
Szanowni Działacze!

Działacze Związku Sportowego Rzeczpospolitej mają przyjemność zaprosić Państwa na uroczystości otwarcia VII edycji V-mundialu organizowanej na terenie Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii, w Książęcym Mieście Trizopolis. Wszystko odbędzie się na IRC-u na kanale RSiT, o godzinie 20:00 planuje się rozpoczęcie. Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy!

Z poważaniem!
Związek Sportowy RzeczpospolitejWzględem samej uroczystości, a właściwie połączenia i sprawy IRC. Na IRC można dostać się przez specjalnego ściągniętego klienta (google ułatwi wybór) lub przez bramkę IRC na internecie, my proponujemy np: http://issonline.pl/bramkairc/ Następnie należy wpisać komendę /join #rsit

I już uczestniczymy w wielkim przyjęciu!

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Niedziela, 18 Lip 2010, 21:08:55 »
Zachęcam do zapoznania się z oprawą otwarcia

http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/18/ceremonia-otwarcia/
Dziś 18 lipca 2010 roku rozpoczyna się VII edycja V-mundialu, tym razem organizowanego w Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Na kanale IRC, który podawaliśmy już wcześniej zakończyła się już oficjalna część tej imprezy.  Niestety jednak zbyt wielu gości nie było...  Specjalnie dla Państwa zaprezentujemy krótki zbiór filmików i zdjęć z 6 stadionów ceremonii otwarcia tej edycji V-mundialu.  Na początek jednak przemówienie Prezesa MUP Marcina Sokołowicza:

Cytuj
Szanowni Zebrani
Ogromnie cieszę się, iż udało się nam po raz kolejny wcielić ideę V-Mundialu w życie
Po raz siodmy reprezentacje z roznych krajow polskiego mikroswiata zmierza sie w walce o najwazniejsze trofeum. Po raz pierwszy rozgrywki odbędą się w RSiT co mnie, jako obywatela tego kraju niezmiernie cieszy. Jako Prezydent MUP wyrażam nadzieję, że ten sezon będzie rozgrywany w duchu fair play i żadne przepisy MUP nie zostaną naruszone.

http://www.youtube.com/watch?v=Oaff8mylqRM
Poczuj emocje, poczuj RSiT!

http://www.youtube.com/watch?v=cosW0zy3-ck&feature=related
Piosenka otwarcia


Nowy Eldorat


Pięciogród


Trizopolis


Rottera


Jastrzębiec


Merida City

Co zaś się tyczy sprawozdań i relacji z meczy to pojawią się wciągu najbliższych godzin!

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Poniedziałek, 19 Lip 2010, 16:11:17 »
Podaje wyniki grup:

Za to podaje wyniki grup

Grupa A
Neopolis 4:0 Dreamland
ZFM 1:1 Parlandia

Grupa B
A-W 2:0 Arctiq
Natania 4:1 Al -Farun

Grupa C
Sarmacja 4:0 Bantu
Al Rajn 2:1 Scholandia

Grupa D
RSiT 2:0 Chattycja i Shania
Elderland 4:2 Okoczia

Offline Vittorio Paolino

 • Obywatel
 • Filar państwa
 • *****
 • Wiadomości: 2537
 • Reputacja +5/-0
  • Status GG
  • Zobacz profil
  • Królestwo Surmeńskie
  • Email
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Poniedziałek, 19 Lip 2010, 17:50:42 »
Gratuluję wygranym.

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.

Offline Don Tommaso I de Mancini

 • Kardynał
 • Filar państwa
 • *****
 • Wiadomości: 1069
 • Reputacja +8/-9
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Poniedziałek, 19 Lip 2010, 21:27:18 »
Jak wygra RSiT, to postawie wszystkim obywatelom po faworku i browaru! Obiecuję!

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Poniedziałek, 19 Lip 2010, 21:59:03 »
Już wygraliśmy jeden mecz! :D

Oto relacje:

http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/19/relacje-z-meczow-18-lipca/

I rozegrano 8 meczów wczoraj wieczorem. Każda grupa rozegrała po dwa mecze. W każdej grupie jakiś zespół strzelił 4 gole co jest ciekawym zaskoczeniem. Kilka goli padło w ostatnich minutach. Ogólnie pojedynki były w większości ciekawymi igrzyskami piłkarskimi. Ale przejdźmy do opisów:


Grupa A:

Neopolis 4:0 Dreamland

Największe zwycięstwo punktowe w całej grupie A. Neopolis rozbiło kadrę Dreamlandu, która jest całkiem nowa na v-mundialu, nie ma więc czemu się dziwić. W jednej z gazet trafiłem na bardzo mądre stwierdzenie, iż większość drużyn narodowych ma ponad 2 lata, trudno się więc dziwić, że nowi nie mają raczej szans…

Sędzia Frank Redkard w ciągu 95 minut pokazał aż 4 kartki: 3 żółte i jedną czerwoną. Pierwsza kartka  dla reprezentacji Dreamlandu padła już w 19 minucie. Zaledwie 6 minut później Fred Starkie strzelił pierwszy gol dla Neopolis. Bramka padła z pola karnego po podaniu L.Wintera, które jednak wydawało się być dość przypadkowym. Już na początku drugiej połowy Townsend z Neopolis dostał żółtą kartkę, a w 64 Beorgne z Dreamlandu.

Wynik zmienił się na 2:0 dopiero w 80 minucie Townsend. Już 5 minut później padła kolejna bramka, której strzelcem został po raz kolejny Starkie. Widać, że bramka z 80 minuty uskrzydliła Neopolis, bo w 94 minucie padła kolejna bramka zmieniająca wynik na 4:0. Jej strzelcem z zrzutu wolnego był Holopainen.

Na koniec warto przybliżyć statystyki. Posiadanie piłki wyniosło 62% dla Neopolis przeciwko 38% dla Dreamlandu. Nie dziwi to jednak gdy spojrzymy na szanse: 10 dla Neopolis do jednej dla Dreamlandu.


Mikrosławia 1:1 Parlandia

Szczęście dopisało reprezentacji Mikrosławii, która niemal w ostatniej minucie meczu zdobyła bramkę, co bardzo przeżywali na stadionie kibice Parlandii, tej teoretycznie silniejszej. Tak naprawdę mecz ten był raczej nudny, a przede wszystkim burtalny: 5 żółtych kartek: 3 dla Mikrosławii i 2 dla Parlandii.

Pierwszego gola strzelił Longo z Parlandii po asyście Sheldona. Był to piękny wybieg do przodu. Obrona Mikrosławii była całkowicie zaskoczona tą bramką i niejako rozbita. Piłka w większości meczu znajdowała się w centrum boiska. Dopiero w 89 minucie padł gol wyrównujący dla Mikrosławii. Strzelił go Ennis po podaniu Purs’a.  Trybuny po stronie Parlandii zamarły, zaś Mikrosławiańczycy umierali niemal z radości.

Mecz był mimo wszystko bardzo wyrównany. 51% do 49% posiadania piłki dla Mikrosławii. Zaś szanse wyglądały następująco: 5 do 4 dla Parlandii. Mikrosłowiański bramkarz – Kosmalski został bohaterem meczu.

Grupa B

Austro-Węgry 2:0 Cesarstwo Arctiq

O tym spotkaniu nie ma co się rozpisywać, Austro-Węgry były po prostu dużo lepsze. Spójrzmy np. na posiadanie piłki 59% do 41% dla Monarchii już świadczy o całym spotkaniu. Szanse, a jakże także na korzyść A-W 6 do 2. Było to jednak nudne spotkanie, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy całkiem nic się nie działo.

Pierwszego gola zdobywa główką Sârmaru i to już w 10 minucie po fenomenalnie długim podaniu Benzeliusa. Kolejna bramka pada w 24 minucie. Jej autorem był po rzucie wolnym Klüft. Miały miejsce dwie kontuje, jedna po stronie Monarchii gdy Jose zastąpił Attila, a druga po stronie Cesarstwa gdy Vasala  w 65 minucie zastąpił Kirvesniemi.


Cesarstwo Natanii 4:1 Al.- Farun

Tutaj zdobywcą wszystkich bramek o dziwo była Natania. Tak, dokładnie tak, nie jest to chochlik drukarski! Ale, po kolei. Mecz zaczyna się już  w 1 minucie gdy zawodnik Al.-Farun  Ajab dostaje żółtą kartę za ostry faul. W 10 minucie Polanski strzela pierwszą bramkę dla Natanii. 13 minut potem, bo w 24 minucie Cappioli zdobywa następnego gola i już jest 2:0.  Przed końcem drugiej połowy pada kolejny gol, tym razem samobój. Farkho próbując wybić piłkę wkopał ją do siatki.

Następny gol miał miejsce w 54 minucie i znowu jego autorem był Cappioli. Ostatnią bramkę strzelił Sierota w 80 minucie ustalając ostatecznie wynik meczu na 4:1. Natania była lepsza w posiadaniu piłki 60% do 40%. W szansach także: 8 do 5.

Grupa C

Księstwo Sarmacji – Republika Bantu 4:0 (1:0)

Mecz zakończony pełnym zwycięstwem Sarmacji. Już przed meczem bukmacherzy byli zgodni, że inny wynik niż wygrana Sarmatów nie wchodzi w rachubę. Mimo to kazali oni długo czekać swoim kibicom na pierwszą bramkę, padła ona dopiero w 39. minucie. Do siatki trafił Gisle Espedal. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Najciekawsze wydarzenia na boisku miały miejsce w drugiej odsłonie meczu – najpierw w 64. minucie wynik podwyższył Godfrey Turlej a zaledwie 5 minut później gola na 3:0 zdobył po raz kolejny Gisle Espedal. W samej końcówce, w 81. minucie rezultat spotkania na 4:0 ustalił Nils Røst. Trzeba przyznać, iż był to piorunujący spektakl w wykonaniu Sarmatów, którzy w każdym aspekcie gry byli drużyną lepszą.

Sułtanat Al Rajn – Królestwo Scholandii 2:1 (1:0)

Największa niespodzianka pierwszej kolejki V-Mundialu. Dotychczasowy mistrz v-świata, Scholandia poniósł porażkę z przeciętnym jak się wydawało Al Rajnem. Już początek meczu nie ułożył się po myśli Scholandczyków – w 16. minucie rywale objęli prowadzenie za sprawą strzału Ambrożego Ruty. Ten gol najwyraźniej zaskoczył triumfatorów poprzednich rozgrywek, gdyż do przerwy udało im się przeprowadzić tylko dwie akcje zakończone strzałem. Pierwsza połowa zakończyła się więc sensacyjnym zwycięstwem Al Rajnu. Na drugą część spotkania Scholandia wyszła zdecydowanie bardziej skoncentrowana co bardzo szybko przyniosło efekt. W 50. minucie gola wyrównującego zdobył Roland Kaliszan. Mimo to piłkarze Sułtanatu wcale nie zrezygnowali z ofensywnej gry jaką prezentowali w pierwszej odsłonie. Przeprowadzali oni groźniejsze akcje od swoich rywali co przyniosło oczekiwany skutek w 81. minucie – Juliusz Aleksandrowicz po raz kolejny wyprowadził Al Rajn na prowadzenie. Scholandczycy rozpaczliwie rzucili się do ataku, walcząc choćby o remis. W 94. minucie jeden z nich został powalony w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł doświadczony Bogumił Zdebel, jednak ku zaskoczeniu wszystkich fatalnie spudłował. Po chwili zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra – Al Rajn po bardzo dobrej grze i przy pewnej dozie szczęścia zdobył 3 punkty z bardzo silną Scholandią.

Grupa D

RTiS 2:0 Chattycja i Shania

Był to mecz otwarcia V-mundialu tej edycji. Stadion Narodowy w Trizopolis pełen był kibiców i jednych i drugich, z przewagą oczywiście gospodarzy. Całe miasto było zamknięte dla ruchu samochodowego od rana. Bukmacherzy  dawali szansę 6 do 3 dla RTiS. Statystyki posiadania piłki także były lepsze dla RSiT  57% do 43%. Mecz mimo wszystko był bardzo brutalny: 6 żółtych kartek musiał wystawić sędzia Grueber.

Pierwsza bramka padła już w 6 minucie, jej autorem był Akram Muarian. Gol padł po rzucie rożnym. Kolejna bramka padła dopiero w 60 minucie, a więc w drugiej połowie. Głową strzelił ją Henrikson. Chociaż goście próbowali jeszcze odrobić straty to jednak dla wielu było jasne, że będzie to już niemożliwe.

Elderland 4:2 Okoczia

Mimo przewidywań, że Okoczia odda bramkę bez bramki ich piłkarze walczyli dzielnie. Gdyby nie te 4 ostatnie minuty… Szanse dla nich lepsze 7:6 zostały obalone przez posiadanie piłki 40 : 60 dla Elderlandu. O dziwo nie padła ani jedna kartka w tym spotkaniu.

Pierwszą bramkę strzelił już w 3 minucie Gili z Elderlandu. Brazier główką wyrównał na 1:1 5 minut potem.  W 30 minucie po raz kolejny bramkę strzelił Gili dając prowadzenie Elderlandowi. W 74 minucie Okoczia wyrównała dzięki Borgstroemowi po rzucie wolnym. Prawdziwy dramat rozegrał się w końcówce. Straszny zmienił wynik na 3:2 jeszcze w 90 minucie. Przedłużenie meczu o 3 minuty było niczym wyrok. Gili po raz kolejny strzelił gola ustalając wynik na 4:2 dla Elderlandu.

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Środa, 21 Lip 2010, 22:50:14 »
Wiem, że nie interesuje Was v-mundial, bo nie gracie. To może chociaż poczytacie i odwiedzicie nasze stolice:

Teraz możecie już Drodzy Kibica pewnie odwiedzić nasze 3 stolice! Zawsze będzie mogli spojrzeć w notatki i informacje, które przygotowała dla Was specjalnie agencja prasowa v-mundialu! Zapraszamy!

TRIZOPOLIS - http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/16/trizopolis-ksiazece-miasto-tradycji/

NOWY ELDORAT - http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/19/nowy-eldorat-nowoczesna-stolica/

PIĘCIOGRÓD - http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/21/pieciogrod-miasto-kolei/
A relacje dla miłośników: http://rtis2010.wordpress.com/2010/07/21/relacje-z-meczow-21-lipca/

Offline Don Tommaso I de Mancini

 • Kardynał
 • Filar państwa
 • *****
 • Wiadomości: 1069
 • Reputacja +8/-9
  • Zobacz profil
  • Email
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Środa, 21 Lip 2010, 23:33:09 »
Mnie interesuje, bo po nim możliwe, że wydam najwięcej kasy w moim życiu na piwo :D

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

Offline Marcel Hans

 • Gość zagraniczny
 • Przyjaciel kraju
 • ****
 • Wiadomości: 252
 • Reputacja +0/-0
  • Zobacz profil
Odp: Ogródek mundialowy 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Środa, 21 Lip 2010, 23:43:03 »
Oczywiście niektórzy mogą nie móc osobiście odebrać, ale to myślę, że ja wypiję za nich i im przekażę relacje :D

Tak swoją drogą 11 kolejki tworzy aż 7 naszych piłkarzy :D