Autor Wątek: PROGRAM  (Przeczytany 856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Tommaso I de Mancini

• Kardynał
  • Filar państwa
  • Reputacja +8/-9
    • Email
PROGRAM
« dnia: Czwartek, 12 Sie 2010, 20:31:48 »
Wasza Świątobliwość!
Wasze Eminencje!
Drodzy Bracia!

W związku z tym, iż zostałem kanclerzem, chciałbym przedstawić Wam mój program na czas mojej trzymiesięcznej kadencji.
Cały mój program sporządziłem w następujących punktach.
1. Dokończenie reformy ustrojowej - Będę dążył do dokończenia wszelkich reform uchwalonych na IV Soborze Laterańskim.
2. Tutor - przeciwdziałanie na opuszczanie Państwa Kościelnego przez nowych obywateli - Postanawiam wprowadzić urząd tutora. Będzie to doświadczony rotryjczyk, który będzie sprawował przez okres 2-3 miesięcy opiekę nad nowymi. Ma być on dla nich swoistym mentorem. Za niedopełnienie obowiązków przez niego będzie groziła degradacja o przynajmniej dwa stopnie.
3. Reforma oświaty - Musimy wprowadzić innowacje i zreformować nasz uniwersytet. Tutaj zgadzam się w 100% z Fr. Augustem Bierzyńskim de Medici co do reformy. Oprócz naszej "alma mater" planuję założyć "Szkołę Sztuk Wyzwolonych", która podkreśli klimat PKR.
4. Inicjatywy Kulturalne - Wg mnie powinien istnieć mecenat przy Prefekturze Kultury, Nauki i Sportu, który by wspomagał wszelkie inicjatywy. Poza tym planuję ożywić działalność Klubu św. Alberta Wielkiego, poprzez wprowadzenie statutu oraz większej ilości dysput, a także otworzyć Radio Rotryjskie.
To chyba byłoby na tyle. Co do gospodarki, to po rozmowie z Jego Świątobliwością, uznaliśmy za nonsens w tej chwili ją budować.

Jego Książeca Mość
Don Tommaso I di Mancini
Książę Parmy
Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego
Generał Zakonu Braci Dominikanów
Wielki Inkwizytor

Offline Vittorio Paolino

• Obywatel
  • Filar państwa
  • Reputacja +5/-0
    • Status GG
    • Królestwo Surmeńskie
    • Email
Odp: PROGRAM
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 16 Sie 2010, 05:43:21 »
Co do tutora - czy nie wydaje się Bratu, że skoro wiążą się z tym konsekwencje, nikt nie będzie się zgłaszał na te pozycje?

Jego Książęca Wysokość
Vittorio Paolino
,
król senior Surmenii, książę Urbino, etc.