Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Basilio Aldobrandini

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Hrabstwo Bergamo / Pogrzeb kardynała Aldobrandiniego
« dnia: Poniedziałek, 01 Cze 2015, 20:32:03 »
Exsequialis
Sancta Missa, die I mensis Iunius AD MMXVWieczorem, punktualnie o godzinie 18:00, z domu, w którym przez trzy dni było złożone ciało kardynała Aldobrandiniego, wyruszył kondukt pogrzebowy. Droga do kościoła była długa, bowiem ciągnęła się przez całe miasto. Po drodze stali mieszkańcy, którzy tak bardzo kochali swojego Hrabiego. Na trumnę rzucali kwiaty, w szczególności róże. Te zaś upadały podobnie, jak upada ludzkie życie. Na każdym rogu można było spotkać całe rodziny, które szlochając, uczestniczyli w ostatniej drodze kardynała. Z obu stron pochodu maszerowała straż, pilnując porządku.
Kondukt zatrzymał się tuż przed wejściem do świątyni. Ośmioro żołnierzy podniosło trumnę i maszerując weszli w progi Boże. A z chóru dało się słyszeć pieśń "Stabat Mater Dolorosa"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-2C1pXdpkHw[/youtube]


Rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył syn kardynała Aldobrandiniego. Podczas sprawowania Najświętszych Tajemnic można było usłyszeć płacz kobiet. Uroczystość była przeżywana w zadumie. Lud wpatrzony był w zamkniętą trumnę.Po zakończonej Eucharystii celebrans wyszedł na ambonę, by przemówić

Cytuj
Drodzy Bracia i Siostry,
straciliśmy osobę, która była z nami każdego dnia, jedliśmy i piliśmy z nią. Kardynał Aldobrandini jak nikt inny całkowicie poświęcił się pracy, nauce i rozwojowi Rotrii. Odznaczał się pracowitością oraz oddaniem Patriarsze i Wam. Był Sługą Bożym i Sługą Ludu. Nasz Stwórca raczył przypomnieć nam o przemijaniu ludzkiego życia. Wezwał go Pan do Siebie na wieczną ucztę. Był posłannikiem, jakich w dzisiejszym świecie mało. Jego celem nie była kariera, a dobro współbraci. Niestety szlachetne serce naszego Ojca nie wytrzymało nadmiaru obowiązków, ciągłych kłótni. Ci, którzy idą z mieczem w ręce na Rotrię, nie zajdą daleko, bowiem Jezus nie uczynił sobie ziemi poddaną mieczem, a krzyżem. Krzyżem, który był przepełniony ludzkimi grzechami i problemami.
Reformujmy Rotrię, bo jest do tego okazja. Zmieńmy nasze Święte Państwo na lepsze, by uniknąć niepotrzebnych sporów i podziałów. Bracia, módlcie się za duszę waszego Ojca.

Po tych słowach biskup Aldobrandini stanął przed trumną i odprawił modlitwy. Szloch kobiet i dzieci nasilił się, gdy żołnierze wynieśli ciało kardynała z Domu Bożego. Przy słowach pieśni "Angelus Domini" ciało kardynała zostało spuszczone do ziemi na wieczny spoczynek. Wszyscy podchodzili nad wykopany grób, by wrzucić jeszcze grudkę ziemi lub kwiaty.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EuIAfMyNj1I[/youtube]

Quia pulvis es et in pulverem reverteris

2
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Poniedziałek, 01 Cze 2015, 16:03:52 »
Postawa Brata doprowadziła już do wielkiej straty, jaką był mój Ś.P. Ojciec. Miał Monsignore stworzyć własny projekt, którego do tej pory nie widać. Jest okazja do zmiany, więc proszę korzystać.

3
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Poniedziałek, 01 Cze 2015, 11:33:03 »
Myślę, że powinniśmy kontynuować obrady.

4
Biskup Basilio, syn tragicznie zmarłego kardynała, uczestniczył właśnie we Mszy św., gdy jeden z ministrantów przekazał mu tą straszną wiadomość.5
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa III: Aktualizacja Kodeksu Prawa Kanonicznego
« dnia: Czwartek, 28 Maj 2015, 15:45:52 »
Co dokładniej?

6
Jeśli mogę okazać się pomocny, moim zdaniem możemy podyskutować nad ekskomuniką. Czy osoba, która została wydalona ze społeczności Kościoła może do niego powrócić? Zważcie, Bracia, iż postępowanie, które do owej ekskomuniki doprowadziło, zapewne negatywnie zostanie odczytane poza naszymi granicami, w związku z czym ocena naszego Państwa może ulec pogorszeni w mniejszym lub większym stopniu. Czy zatem powinniśmy ufać korzącym się? Nie ulega wątpliwości, że nasze czyny winny być kierowane miłosierdziem, jednak osoba, która przyczyniła się do pogorszenia wizerunku Rotrii nie może (moim zdaniem) wrócić i twierdzić, że nic się nie zdarzyło. Jeśli już Patriarcha zgodzi przyjąć przeprosiny, to osoba, która chce powrócić do społeczności Kościoła, powinna ponieść jakieś konsekwencje. A jeśli nie, to przynajmniej przejść odpowiedni, skomplikowany proces, który ostatecznie zdejmie ekskomunikę i przyniesie poprawę. Takim procesem może być przebywanie w miejscu oddalonym od życia, pustelni, gdzie dodatkowo odbywać się będą długie rekolekcje.

7
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Środa, 27 Maj 2015, 20:47:28 »
Nie sądzę, Bracie Bertelli, że za korektę tekstu zostałem wyniesiony do godności biskupiej (tym bardziej, że ową uwagę zgłosiłem dzień po ogłoszeniu decyzji JŚ). Być może nie dostrzegł Brat mojej pracy na przełomie ostatnich miesięcy, o której nie będę tutaj już wspominał. Tak samo za nieracjonalny uważam argument, iż poprzez kreacje biskupie nowi mieszkańcy nie chcą osiadać się na naszych terenach. Być może to obóz, którego Brat jest członkiem, tworzy niepotrzebne zamieszanie, przez co odstrasza potencjalnych przyszłych obywateli.
Zwraca Brat uwagę mojemu Ojcu, iż niestosowanie się odnosi. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Nazywanie kogoś "śpiącą królewną" lub "przydupasem" jeszcze bardziej nie przystoi dostojnikowi kościelnemu. Tak nie powinna zachowywać się osoba, która będąc obywatelem Rotrii, reprezentuje ją poza granicami. Śmiem twierdzić, iż po drodze zgubił Brat wartości, które powinny wyróżniać chrześcijanina. Radzę cofnąć się, pozbierać je i zaszyć w końcu ten dziurawy worek. Nienawiść i wszelkie emocje powinniśmy odłożyć na bok, a najlepiej całkowicie je usunąć, by zająć się teraz modernizacją Rotrii, aby uświetnić i udoskonalić to, co stworzyli nasi znamienici przodkowie, a czego my obecnie jesteśmy kontynuatorami.


ZA /jeśli chodzi o przyjęcie nowej bulli/

8
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Środa, 27 Maj 2015, 19:15:44 »
kto ustali długość rządów Patriarchy?

Artykuł 13.:
Cytuj
1. Kadencję, opróżnienie Tronu Patriarszego oraz wybór Patriarchy regulują przepisy odpowiedniej Konstytucji Apostolskiej dotyczącej sediswakancji i konklawe.

9
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Środa, 27 Maj 2015, 18:39:48 »
Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń co do bulli. Jedyne co można zmienić to " 8) ", w artykule 6, dając spację między "8", a ")".

10
Miasteczko Bergamo / Msza św. w Przytułku dla biednych
« dnia: Wtorek, 26 Maj 2015, 18:06:37 »
Sancta Missa die XXVI mensis Maius AD MMXVZ samego rana, przed obliczem Maryi, Matki Bożej, która patronuje kaplicy w Przytułku, odbyła się Msza św. błagalna o przywrócenie do zdrowia kardynała Aldobrandiniego. Wierny lud zgromadził się licznie. W związku z tym, iż Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 6:00, chór zaczął śpiewać Anioł Pański.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w9keRKzNk6A[/youtube]

Krótka, skromna procesja zbliżyła się do ołtarza, gdzie za chwilę duchowni złożą Najświętszą Ofiarę. Czterech kapłanów, ubranych w czerwone szaty, a na ich czele Basilio Aldobrandini, syn kardynała, odprawiali Mszę św. Po zakończeniu sprawowania Świętych Tajemnic, założyciel Przytułku dla biednych, wyszedł na ambonę i rzekł:

Cytuj
Drodzy Bracia i Siostry,

W sobotę dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Mój i Wasz ojciec zapadł w śpiączkę. Stoimy dzisiaj tutaj, przed figurą Przeczystej Panny i prosimy o przywrócenie do zdrowia naszego brata, Księcia Kościoła. Ufamy, iż nasze modły zostaną wysłuchane, gdyż przeżywamy obecnie jakże ważny czas dla wszystkich mieszkańców Rotrii. Proszę w imieniu swoim, jak i mojego ojca o modlitwę za niego w tych jakże zatrważających chwilach.
Moi drodzy, stoimy u progu nowej Rotrii. Jakże brakuje nam zapału i pracowitości, które nieustannie towarzyszyły i towarzyszą Eminencji Aldobrandiniemu. Dlaczego nie czujemy potrzeby tworzenia lepszej przyszłości dla następnych pokoleń? Zaczęliśmy pisać nowy rozdział, a więc trzeba go skończyć.
Miejmy nadzieję, że mój ojciec, uosobienie ofiarności, sumienności i poświęcenia, powróci do zdrowia i stanie przed nami w pełni sił. Proszę o modlitwę każdego kapłana,wszystkich mieszkańców Rotrii i przyjaciół naszego państwa o gorliwą modlitwę.

Domine Iesu Christe, Fili Dei, miserere mei, peccatoris. Amen.

Późnym wieczorem rozpoczęło się całonocne czuwanie, w którym uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Bergamo. Chór, który składał się z członków Przytułku, intonował co chwilę pieśni.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eC6OKIYXBxQ[/youtube]


11
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Środa, 06 Maj 2015, 14:53:56 »
Czyli będziemy mieć nowe symbole narodowe?

12
II Sobór Florencki / Odp: Dysputa II: Nowa bulla zasadnicza
« dnia: Środa, 06 Maj 2015, 12:48:46 »
Brakuje załączników określających symbole narodowe.

13
Villa Sorra / Villa Sorra - opis
« dnia: Środa, 06 Maj 2015, 12:45:13 »


Villa Sorra

Villa Sorra położona jest w Księstwie Modeny i należy do Prałatury Bractwa Kapłańskiego Świętego Pawła Apostoła. Ta budowla, wykonana z kamienia, została wybudowana tuż nad małym jeziorkiem. Pełno w nim zwierząt morskich. Z nich kucharze przyrządzają pyszne przystawki, których sława już dawno przebiła granice Księstwa. Miejsce to jest również wspaniałe dla rybaków, którzy pływając swymi drewnianymi łódkami, poszukują najrzadszych okazów.Za willą rozciągają się liczne lasy, łąki i pola uprawne, zaś tuż za samym budynkiem został niedawno stworzony okrągły ogród. Fontanny wyrzucają wodę na wysokość kilku metrów, a pachnące żywopłoty tworzą labirynt, w którym nie sposób nie zbłądzić. Pobliskie drzewa i krzaki stały się ostoją dla ptactwa. Co roku na wiosnę przylatuje tu pokrzewka, potrzos oraz trznadel, by uwić gniazdo dla kolejnych pokoleń. Ich piękny śpiew potrafi ukołysać do snu płaczące dziecko. W naszym ogrodzie znajdziesz również kwiaty sprowadzane z egzotycznych krajów. Sam zaś ogród przeznaczony jest do wypoczynku i nabrania sił do pracy.Budynek nie jest wielki, stąd mała ilość pomieszczeń. Dla każdego jednak znajdzie się osobny pokój. Na każdą komnatę przypada wygodne łóżko i meble wykonane z białego drewna. W naszej willi znajduje się także kaplica, by można było wnosić modły do naszego Ojca. Nie brakuje też specjalnej sali, w której odbywają się spotkania członków.Siedziba naszego Bractwa jest zamknięta dla turystów, mogą tutaj przebywać jedynie ci, którzy postanowili wstąpić w nasze szeregi.

14


Uroczystość otwarcia Soboru Florenckiego II
die II mensis Maius AD MMXV


Dzwony Bazyliki św. Jana na Lateranie oznajmiają wszystkim, iż rozpoczyna się wielka uroczystość, jaką jest otwarcie Świętego Soboru Florenckiego II. Duchowni, którzy licznie zebrali się tego dnia w Bazylice, przywdziewają właśnie odpowiednie szaty, by wejść w Boże progi w godnym ubiorze.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1Ecj2VChOIY[/youtube]

Formułuje się procesja. Wraz z ostatnim uderzeniem o ciężki i metalowy płaszcz dzwonu, krucyferariusz rozpoczyna procesję. Za nim zaś podążają wszyscy duchowni Kościoła rotryjskiego. Wierni wypełnili dzisiaj Bazylikę po brzegi. Nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwa i czuwać będzie przez najbliższe dni Gwardia Apostolska, która to równym krokiem maszeruje z obydwu stron pochodu. Na samym końcu, w czerwono-złotej lektyce zmierza Jego Świątobliwość Aleksander IV. Błogosławi swoje owce niczym dobry pasterz. Współwyznawcy witają go ciepło, a wyrazem ich serdeczności są okrzyki radości na cześć Biskupa Rotrii.Tuż po przekroczeniu progów Domu Bożego, chór zaczyna intonować pieśń "Veni Creator Spiritus", aby zesłał na obradujących siedem swoich darów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=33XotuYs-io[/youtube]

Procesja kroczy wzdłuż Bazyliki. Korowód zbliża się do ołtarza, przed którym to Ojciec Święty przywdziewa pontyfikalne szaty. Rozpoczyna się uroczysta Msza święta.Po zakończeniu uroczystości, Jego Świątobliwość zasiadł na złotym tronie. Przybrał złotą kapę i mitrę, a następnie wziął do ręki przygotowane wcześniej kartki z zapiskami i zwrócił się do wiernych:15
Zabawy i zainteresowania / Odp: Sondaż - wybory prezydenckie
« dnia: Piątek, 01 Maj 2015, 12:01:15 »
Potrzebna jest w parlamencie radykalna prawica. Taka jaką reprezentuje Braun. Niekoniecznie w większości, ale chociaż żeby miała z 15 %.
Sam Braun nie zdoła zdobyć aż tyle głosów. Potrzebna byłaby wspólna lista wyborcza całej prawicy. I nie mówię tu o nowej partii, bo tych jest w Polsce pod dostatkiem, a kolejne rozbicia nie doprowadzą do niczego dobrego. Prawica musi znaleźć wreszcie wspólny język i iść razem. Tak jak zrobił to Jarosław Kaczyński, łącząc w jedno PiS, PRJG, SP i PR. Wiadomo że każdy ma nieco inne poglądy, ale jeśli tej bardziej radykalnej prawicy zależy na zwycięstwie, to muszą połączyć się w jedno.

Strony: [1] 2 3 ... 6