Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Karl Nicolaus Habsburg

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
16
Głosuję za Kurią.

17
I gdyby one zniknęły, to wcale by mi z tego powodu nie było przykro. Cotygodniowe zabawy w "kościół" (pomijam uroczystości np. inwestytury, pogrzebu itp.) naprawdę niczego nie wnoszą. Nawet do tzw. "klimatu", który i tak jest pojęciem względnym. To jest tak, jakbym ja jako Regent reprezentujący JCiKM organizował cotygodniowe audiencje z wirtualną publicznością. A w rzeczywistości gadał do ściany. Spam i nic więcej.

18
Moja ironia ma na celu wskazanie, że niektóre komentarze Kanonika są nie na miejscu. Po prostu niepotrzebne.

19
Nie Wasza Ekscelencjo, nie razi użycie słowa Msza Święta. Sam go przed chwilą użyłem i zaręczam, że nie biczuję się właśnie w tym momencie z tego powodu. I nie Ekscelencjo, zdjęcia ukazujące liturgię nie są Mszą Św. Są one... zdjęciami ukazującymi liturgię. Tak samo z formułkami stanowiącymi syntezę liturgii sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Nie są one Mszą Świętą i nie powinny nią być nazywane.

I nie chodzi tu o karygodność "podchodzenia pod realny Kościół". Bo od pojęcia kardynała do pojęcia Msza daleka droga - zarówno w kontekście znaczenia jak i jego rangi.

20
Wydarzenia ze świata i v-świata / Odp: Eliminacje Euro 2016
« dnia: Sobota, 11 Paź 2014, 23:19:12 »
Szkocji to należy się dotkliwa porażka w ramach "rewanżu" za "incydent" z Celtic'iem. Chociaż kto wie, może się okazać, że w '5 doliczonego czasu wejdzie zawodnik, który grając w podstawówce w lidze podwórkowej zarobił czerwoną i jeszcze nie odbył kary, bo ktoś miał bałagan w papierach...

21
A czy ja powiedziałem, że wolno znaczy źle? Prawo lepiej jest tworzyć wolniej, by nie popełniać błędów legislacyjnych.

Zatem nie rozumiem, po co była ta uwaga? Żeby stwierdzić fakt? Ja też tak mogę - woda jest mokra, Ziemia kręci się wokół Słońca, a Ekscelencja Kanonik niepotrzebnie spamuje. Tylko pytam jeszcze raz - po co?

22
A Kuria i tak pracuje dość wolno :)

Co Brat przez to rozumie? Czy Kuria ma zatem produkować akty prawne i inicjatywy w liczbie przynajmniej 1-2 dziennie? W v-rządach są ludzie, którzy też mają realne życie. Nie mogą spędzać połowy dnia przy komputerze... Jak na razie nie zauważyłem, żadnych uchybień w pracach Kurii. A obecna pracuje najsprawniej odkąd pamiętam. Zarówno w kontekście tempa jak i merytoryczności.

23
Przeciw.

24
Cytuj
Wasza Wysokość jak faworyzuje? Trzech duchownych i trzech świeckich. To aequalitas a nie faworyzowanie.

Nie Bracie, przy legislacji należy zważać na niuanse. Te zaś w projekcie Brata są takie, iż mamy obligatoryjnie trzech duchownych i 3 świeckich lub 3 trzech duchownych. Razem to daje 3-6 duchownych lub 0-3 świeckich. Prosta logika i matematyka. Nie ma żadnej równości, choć to nie o nią głównie chodzi w temacie parlamentu rotryjskiego.

25
Cytuj
1. Rada złożona z książąt lennych lub ich przedstawicieli, jeśli by książę sam nie chciał albo nie mógł. Każde księstwo miałoby jeden głos z wyjątkiem Wielkiego Księstwa Toskanii - 3 głosy i  Sancta Sedes - 3 głosy.

To propozycja już była i na poprzednim soborze została bezwzględnie odrzucona. Nie znaczy to oczywiście, że teraz na pewno by jej nie przyjęto, ale jest ona mocno kontrowersyjna i ja bym za nią nie zagłosował.

Cytuj
2. Dwuizbowy parlament z izbą książąt (reprezentanci jak wyżej) oraz izbą gmin złożona z mieszkańców po jednym z każdego regionu.

Był już bardzo podobny projekt, ale przepadł w Signorii, o czym pisałem w innym wątku. Jednak zgodzę się z przedmówcą - aktualna sytuacja demograficzna raczej uniemożliwia wdrożenie takiej reformy.

Cytuj
Dlaczego uważacie Bracia że parlament się nie sprawdzi?

Gdyż nie sprawdził się już poprzednio. Zaś żadna nowa propozycja nie nadaje się do przyjęcia. Z całym szacunkiem, ale pomysł Brata zbyt faworyzuje osoby duchowne. Rozumiem, iż to jest Państwo Kościelne, ale nie popadajmy w skrajności.

Konkludując, też optowałbym za pozostawieniem stanu obecnego.

26
Wydarzenia ze świata i v-świata / Odp: Ośmieszanie
« dnia: Sobota, 04 Paź 2014, 19:59:36 »
Typowy trolling, w dodatku na poziomie tzw. "gimbazy". Uważam podobnie, jak Ekscelencja Wicekanclerz, że jedynym rozsądnym wyjściem jest zignorowanie tego typu "wybryków".

PS. Ewentualnie można pokusić się o zablokowanie temu panu dostępu do rotryjskich mediów, co jak mniemam, już pewnie zostało zrobione.

27
Plac Navona / Odp: Karczma "Pod mitrą i pastorałem"
« dnia: Niedziela, 21 Wrz 2014, 19:45:39 »
Gratulacje, ale posty z działu "Zabawy i zainteresowania" nie powinny się liczyć ;D.

28
Pałac Kwirynalski / Odp: Przysięga obywatelska
« dnia: Czwartek, 18 Wrz 2014, 19:55:17 »
Serdeczne gratulacje ;).

29
Plac Navona / Odp: Do Braci Facibeniego i Habsburga
« dnia: Wtorek, 16 Wrz 2014, 16:40:32 »
Oczywiście Ekscelencja Wicekanclerz ma zdecydowanie rację. Nie zamierzam prowadzić z nikim konfliktu. Jednak pozwolę sobie napisać tutaj pewne sprostowania, bo jak widać Jego Królewska Mość Marcos zrozumiał moją wypowiedź nieco opacznie.

Cytuj
Nie bywam w Rotrii zbyt często. W chwili, kiedy pisałem mój list, nic nie wskazywało na jakiekolwiek wewnętrzne problemy Państwa Kościelnego. Jedyne, co do mnie dotarło przed napisaniem listu, to że część duchownych domaga się reform - TO jest BEZPARDONOWY atak na państwo?

Otóż jak sam WKM zauważył, nie znał WKM wówczas sytuacji wewnętrznej Rotrii, o czym ja osobiście dowiaduję się dzisiaj. Nie były to tylko "jakieś tam" reformy, tylko konflikt, który narastał od dawna. Zaś absurdalne tezy opublikowane przez Tommasa Manciniego były, całe szczęście tylko nieudaną, próbą ataku, przede wszystkim, na Jego Świątobliwość, mojego Ojca. Teraz, kiedy Wasza Królewska Mość zna już powagę sytuacji, nie wypada chyba Władcy Królestwa Skarlandu pisać, iż była to tylko niewinna propozycja reform.

Cytuj
Brat Karl insynuuje, że wykorzystuję wraz z Bratem nieobecność mego Czcigodnego Ojca, by zabawiać się za jego plecami. Bardzo dyplomatycznie okrasił to stwierdzenie staropolskim przysłowiem o kocie i myszach. Gratuluję taktu. A teraz ja wykażę równie wysoki jego poziom i pozwolę sobie na odrobinę protekcjonalnego traktowania: proszę iść do taty i z nim porozmawiać, zweryfikować swoje szalone teorie. Bo z Jego Świątobliwością rozmawiałem na zupełnie prywatnej stopie zaraz po moim liście. Okazało się, że nie miał pojęcia o całej koronacji. Sam "winny" zamieszania przeprosił mnie, a ja jego przeprosiny przyjąłem - nie zwykłem chować urazy zbyt długo. Proszę spytać swego ojca, czy wystąpiłem z jakimiś roszczeniami, które mogłyby być atakiem na Państwo Kościelne.

Proszę jeszcze raz przeczytać moją wypowiedź, w której nie wspomniałem słowem o żadnych roszczeniach WKM. Meritum tego, co napisałem, stanowiła data opublikowania listu WKM - niemalże tydzień po koronacji JKM Eleonory. I to akurat w dniu, kiedy nastąpił wysyp oszczerstw skierowanych pod adresem mojego Ojca Patriarchy Rotrii. Także zbieg okoliczności, iż to akurat w tym dniu, dwaj członkowie rodu Zepów uaktywniają się nagle i kierują oskarżenia pod adresem Stolicy Apostolskiej, wydał mi się co najmniej dziwny. Jeżeli jednak WKM twierdzi, że to przypadek, nie pozostaje mi nic innego, jak to zaakceptować i wycofać się z moich podejrzeń.

Do Waszej Królewskiej Mości także kieruję apel na przyszłość o wnikliwe rozważenie wypowiadanych słów, potencjalnych działań i ich terminów, gdyż jak widać - mogą one bardzo źle wyglądać, niezależnie od intencji autora. Nie należy działać gorączkowo, ani pochopnie.

Na zakończenie dodam, iż nie zamierzam dalej drążyć tej sprawy, ani spierać się z Waszą Królewską Mością.
Życzę Waszej Królewskiej Mości wszystkiego dobrego i z Bogiem.

30
Plac Navona / Odp: Do Braci Facibeniego i Habsburga
« dnia: Poniedziałek, 15 Wrz 2014, 17:17:15 »
Wasza Królewska Mość,

przyznaję, iż w tamtym momencie, jak zauważył Jego Ekscelencja Facibeni bardzo gorączkowym, niepotrzebnie generalizowałem. Nie powinienem był słów, które kierowałem do JKM Adrianno apo Zepa i JKM Markosa apo Zepa, odnosić do całego rodu Zepów, za co przepraszam, gdyż wyobrażam sobie, że Wasza Królewska Mość poczuł się urażony tą jawną niesprawiedliwością jaką jest uogólnianie. Nie odmawiam także JKM Marcosowi apo Zepowi zasług dla Rotrii w niegdysiejszych czasach. Takie ujmowanie byłoby kolejnym przejawem niesprawiedliwego traktowania rodu Waszej Królewskiej Mości i swoistym pomówieniem.

Inną sprawą natomiast jest, że swych słów wypowiedzianych pod adresem JKM Markosa i JKM Adrianno apo Zepów nie wycofuję. Nie jest rzeczą przypadkową, i chyba tylko dziecko albo głupiec mogliby pomyśleć inaczej, że moment, w którym JKM Markos i JKM Adrianno apo Zepowie uaktywnili się, i w sposób podły oraz nieprzystający arystokratom, postanowili uderzyć w Państwo, które nazywali lub wciąż nazywają swoim, nie jest przypadkowy, a przypominam Waszej Królewskiej Mości - zbiegł się on z bezpardonowym atakiem na Rotrię. To źle świadczy o członkach rodu, który chciałby mienić się "Nie wdającym się w gry dynastyczne czy inne intrygi mające na celu coś dla siebie ugrać.", nieprawdaż?
Taka postawa nie przystoi nikomu, a zwłaszcza członkom rodu arystokratycznego. Zwłaszcza, iż zarzuty, które obaj Jego Królewska i Jego Książęca Mość Zepowie wyartykułowali są niepoważne i wypowiedziane w obraźliwym wręcz tonie - zarówno wobec Jego Świątobliwości Piusa IV, mojego Ojca, jak i Biskupa oraz Księcia Kościoła Rotryjskiego, odpowiednio Ekscelencji Facibeniego oraz Eminencji de Mediciego. W tym miejscu wzywam, zwłaszcza JKM Adrianno apo Zepa, jako obywatela Państwa Kościelnego Rotria oraz Księcia jednego z księstw tego Państwa, oraz apeluję do Jego honoru, by szczerze ujawnił jakie pobudki nim kierowały, iż w takim momencie takie kalumnie rzucał w Stolicę Apostolską i Patriarchę Rotrii.

Całkowicie zaś mając dobre intencje, polecam Waszej Królewskiej Mości zapoznanie się z obiema sprawami, gdyż nie wyglądały one tak, jak Wasza Królewska Mość przedstawić je raczył. Obie dostępne są zaś w Archiwum.
Na koniec jeszcze, pozwolę sobie przypomnieć pewne polskie przysłowie, także w kontekście przestrogi - "Gdy kota nie ma, myszy harcują."

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14