Wstęp Forum Informacje Prawo Instytucje Rejestracja

Witamy w Państwie Kościelnym Rotria!

Wpływ Kościoła Rzymskiego na rozwój i kształt kultury europejskiej był olbrzymi. Nie sposób zatem odzwierciedlać europejskich monarchii i kultur, całkowicie wykorzeniając obecność Kościoła.

Kościół Rotryjski, którego siedzibą jest Państwo Kościelne Rotria, ma za zadanie odzwierciedlać hierarchię i klimat renesansowego papiestwa, Państwa Kościelnego i Kościoła. Działalność Kościoła Rotryjskiego ogranicza się rzecz jasna jedynie do odwzorowywania struktury i relacji panujących w renesansowym Kościele, nie prowadzi natomiast ewangelizacji w żadnej formie, pozostawiając taką działalność realnym kapłanom.

Państwo Kościelne Rotria jest siedzibą Kościoła, jego domem. Jest to mikronacja, państwo wirtualne, które stara się funkcjonować tak, jak każde realnie istniejące państwo. Mamy własne władze, prawo, siły zbrojne i obywateli – do których grona dołączyć może każdy.

Zapraszamy się do zapoznania się ze strukturą władz i zwyczajami panującymi w Państwie Kościelnym. Kto wie, może urok Wiecznego Miasta polskiego mikroświata oczaruje Cię na tyle, iż zechcesz zostać tu na stałe? Czemu nie! Rotria chętnie wita pełnych zapału nowych obywateli!

Z Apostolskim Pozdrowieniem,
/-/ Bonifacy I
Patriarcha Państwa Kościelnego RotriaJego Świątobliwość
Bonifacy I
Patriarcha Rotrii
Rotria © 2007-2017; autor: Timoteos Stefanosigos/Prezerwatyw Tradycja Radziecki